anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 listopada podwyższymy ceny za dostawę metodami InPost, DPD oraz Allegro One

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Od 1 listopada 2022 r. zmienią się ceny dostaw u poszczególnych przewoźników. Podwyżki możecie uwzględnić w Waszych cennikach dostaw. Zwiększymy też maksymalną kwotę dostawy, która kwalifikuje ofertę do bycia Smart!

Poniżej znajdziecie ceny obowiązujące od 1 listopada 2022 r.

mr_oma_2-1665503668692.png

Zwiększą się również opłaty za usługi dodatkowe InPost realizowane zarówno w ramach Smart!, jak i bez tego oznaczenia.

mr_oma_1-1665503628355.png

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym artykule.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55

yupiCOMP
#9 Pomysłodawca#

cenzura na allegro działa 🙂 ostatnio wyczytałem kilka postów nt tego jak allegro będzie donosić do urzędu skarbowego na sprzedawców, momentalnie znikały z tego forum usuwane przez moderatora

oznacz moderatorów

ADI-1966
#7 Wielbiciel#

Witam.

Hm, ta "opłata transakcyjna", to nowy sposób allegro na drenowanie ludziom kieszeni ?

Może nie jestem "zaawansowanym" sprzedawcą, ale wystawiam tu ogłoszenia od wieeeelu lat. Z marnym skutkiem ( "jakość sprzedaży !") , gdyż jestem "prywatny"...

Ale o co chodzi...

Opłata za wystawienie ogłoszeń, prowizja od sprzedaży , potem dodana "prowizja od sprzedaży wraz z kosztem wysyłki" ( ????? - na allegro handluje się towarem, czy "kosztem wysyłki ???) , a teraz jeszcze 1 złoty opłaty "transakcyjnej" !  Wiem, że wszystko coraz droższe, ale wymyślanie i pobieranie takich "dziwnych" opłat, to chyba nie fair ?

Jakby nie było innych problemów z użytkowaniem konta allegro, o czym nawet NIE CHCE mi się pisać, bo to bez sensu...

"Piłka " po stronie allegro... Może ktoś to SENSOWNIE wytłumaczy...

Miło by było również wytłumaczyć prostym ludziom ( jak ja...), dlaczego jest pobierana prowizja od sprzedaży wraz z "kosztem wysyłki". Bo odpowiedzi typu: " Tak ma być - patrz regulamin" jakoś mnie nie zadawala...

oznacz moderatorów

trader2345
#9 Pomysłodawca#

Kilka lat temu prowizja wynosiła ok 7-8%. Teraz wynosi ok 10%.  Do tego opłaty za wystawienie, utrzymaniowe co 10 dni ( wcześniej były co 30 dni), opłaty pobierane od kupującego do przesyłek smart 0 zł, które nie są zwracane kiedy kupujący oddaje towar. Wcześniej abonament kosztował 10 zł miesięcznie, podnieśli bodajże na 49 zł czyli pięciokrotnie ( a co, monopoliście wolno). Kupa małych sprzedawców zrezygnowała wymyślili więc opłatę 1 zł od sprzedanego przedmiotu.  Na allegro jest około 2 mln transakcji dziennie - w skali roku daje to 700 milionów złotych dodatkowego przychodu dla spółki praktycznie żadnym wysiłkiem.

oznacz moderatorów

mon65001
#9 Pomysłodawca#

Zgłaszać do UOKiK!

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@mon65001 al co zgłaszać? Niejasny zapis w regulaminie? UOKiK teraz ma wakacje kredytowe.

oznacz moderatorów

trader2345
#9 Pomysłodawca#

Tylko co to da ? Sprawdzając wyszukiwarkę na UOKIK ostatni wpis nt. portalu jest z 09.2020 "Prezes UOKiK sprawdzi praktyki Allegro"   i szereg newsów z tym związanych w sieci.  Nie wiadomo jak się skończyło to sprawdzenie -  nie ma żadnych nowych materiałów od tego czasu. Tu by się przydała jakaś koordynacja skarg, jakiś schemat skargi z zebraną i aktualizowaną listą działań utrudniających działalność sprzedawcom, lista praktyk wykorzystujących uzależnienie biznesowe sprzedawców od portalu,  wykorzystywanie pozycji monopolisty na rynku e-commerce, Tylko wtedy byłaby jakaś szansa na efekt w postaci działań , które podjęto wobec banków naliczających niezliczone opłaty i prowizje a także ustalających w trakcie trwania umowy  reguły niekorzystne dla jednej strony.

oznacz moderatorów

yupiCOMP
#9 Pomysłodawca#

jak chcecie wiedzieć to UOKiK pozornie zbada sprawę i nałoży co najwyżej śmieszną karę i zakaże stosowania praktyk (zresztą kto tu bywa to widzi najwyżej belke z informacją o pożalsięboże decyzji UOKiK). allegro to firma która zostawia olbrzymie podatki w Polsce więc widzimisię opłaty zdzierane ze sprzedawców będą postępowały bo państwowa instytucja nie będzie kąsała kury znoszącej złote jajka. co innego banki czy hipermarkety które optymalizują swój zysk by nie płacić w PL za wiele podatków - one mogą liczyć na bardziej dotkliwe milionowe kary od UOKiK, Allegro może spać spokojnie i robić co chce

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

"uzależnienie biznesowe sprzedawców od portalu". No i mam pomysł na biznes - Ośrodek odwykowy od sprzedaży i zakupów na Allegro 😊

oznacz moderatorów

trader2345
#9 Pomysłodawca#

Otwórz drugi portal oferujący podobną bazę klientów jak oferuje allegro  ale z o połowę niższymi kosztami sprzedaży -  będziesz miliarderem w ciągu kilku lat

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Opłata potrzebna na podniesienie słupków zysków firmy na koniec tego roku .

oznacz moderatorów

trader2345
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie zysk dla funduszy inwestycyjnych,  w postaci opłaty albo wykupieniu abonamentu za 49 zł.  Apetyt rośnie w miarę jedzenia - nieprzerwanie od 2016 roku.

oznacz moderatorów

Marc_Oz
#11 Animator#

ale moderatorka podała wcześniej, że 'Nie zmienia się minimalna wartość przesyłek obowiązująca dla darmowej dostawy w ramach Allegro Smart! Wciąż jest to 40 zł'. o co więc chodzi?

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

jeśli masz wykupiony abonament to do następnej płatności masz po starych zasadach, po nowych dla abonamentu smart kupionego od 21 listopada

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

czy to ma być „zachęta” do zakupu smart? jak dobrze że niemal nic tutaj już nie kupuję!

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Dlaczego wprowadzacie nas w błąd? Tytuł brzmi : Od 1 listopada podwyższymy ceny za dostawę metodami InPost, DPD oraz Allegro One

A tymczasem w przypadku DPD dotyczy to tylko odbioru w punkcie Pick Up. To nieco inna forma niż DPD. 

oznacz moderatorów

trader2345
#9 Pomysłodawca#

Opłata paliwowa w dpd wynosi chyba 30-40 % więc to kwestia czasu kiedy wzrosną pozosotałe allegrodostawy  i dopłaty jednorazowe niezwracalne

oznacz moderatorów