anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października oferty z Allegro Lokalnie będę niewidoczne na Allegro

muscle_freak
#8 Zapaleniec#

Uważam, że to świetny ruch Allegro. Firmy sprzedające na Allegro mają nierówną konkurencję z prywatnymi handlarzami z AL. Osoby z Allegro Lokalnie nie przyjmują zwrotów, nikt ich nie ocenia (nawet jeśli wciskają badziewie), mają Smarta i na dodatek płacą mniejsze prowizje. Mogą wystawić nawet 1000 ofert w jednej kategorii. Pierwsza decyzja Allegro która moge pochwalić ❤️

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

kostas11
#21 Demiurg#

@muscle_freak masz rację, mniejszy śmietnik bo 3/4 ofert przy szukaniu było z Lokalnie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@kostas11 w których kategoriach? Może w jakichś niszowych, kolekcjonerskich?

Jak ja czegoś szukam na zwykłym allegro to oferty z allegro lokalnie stanowią z 1% 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A może jest inny powód, np. raporty?

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Heh ciekawe co z tego wyjdzie. Zważywszy na to, że przy syfie na głównym i sortowaniu lokalnego na końcu u mnie i tak więcej się sprzedaje na lokalnym mimo iż więcej ofert mam na głównym... A wejść jest z 10 x więcej na te same oferty na lokalnym. Mogą się nieźle zdziwić... Ktoś jeszcze sprzedaje tu i tu i ma porównanie?

A co do handlarzy to może łaskawie allegro w końcu dopełniłoby wymogów i dało możliwość wystawiania faktur. Działalność nierejestrowana też ma obowiązek je wystawiać... Nie mówiąc o małych firmach siedzących na prywatnych kontach, bo nie dadzą rady spełnić wymagań allegro na głównym lub ich towar jest praktycznie nie do wystawienia na głównym z powodu rozlicznych dziwnych wymagań. Allegro praktycznie uniemożliwia małym działalnością spełnienie wymogów prawnych... To nie moja wina,z e portal np do starego winylu za 50zł nagle zaczął wołać jakiś kod EAN kosztujący więcej niż ta płyta warta i muszę takie rzeczy na lokalnym wystawiać. To nie moja wina, że nie które oferty boty zdejmują praktycznie bez powodu, a wielki dział techniczny od pół roku to sprawdza i też z braku laku muszę je wystawiać na lokalnym. I teraz najlepsze, założyłam to firmowe i nie wiem po co. Nawet z tymi darmowymi promowaniami kilka razy mniej wejść niż na lokalnym i O... Tylko zmarnowany czas. I już narzekam, że nie ma możliwości przenieść ofert z konta firmowego na prywatne... Tam przynajmniej normalny smart jest bez tego pseudo wysyłkowego bełkotu...

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Niedługo Cię na to allegro lokalnie **piiip**ią, bo stwierdzą, że towary używane im psują wizerunek. Taką drogą idzie allegro.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Tak na pewno bardziej niż zalew chińczyków znikających po miesiącu xD. Tak na serio to to akurat dobrze wiem. Tylko oni zapomnieli, ze to właśnie to, że na tym portalu można było znaleźć wszystko rozwinęło tak ten portal. Ludzie zaglądali tu po każdą pier.dołę od zwykłej kawy po stary obrazek na ścianę czy 50letnia pocztówkę do kolekcji. Są ludzie, którzy nie kupują staroci, bo muszą mieć nowe. A są ludzie, którzy twierdzą wprost, ze nowe jest badziewne i szukają staroci. Obcinają sobie w tej sposób nie tylko część sprzedających również tu kupujących, nie tylko ich rodziny i przyjaciół. Ale również tych, którzy właśnie przychodzili po najdziwniejsze rzeczy i wiedzieli, że tu mają największą szansę je znaleźć. Teraz korzysta na tym O... Prowizję sobie wymyślili już prawie taką jak tu (wliczając tę sprzedającego i ochronę kupującego), a sprzedaż i tak cały czas rośnie. Tam wyczuli sprawę i wiedzieli, że wystarczy  stworzyć porządniejszy system komentarzy i bez kłopotu będą łapać uciekających i rozwijać się dzięki antyreklamie allegro...

Tak swoją drogą czy to tylko ja tak mam czy allegro jakoś tak dziwnie wyświetla oferty po długim czasie od wystawienia? Co znacząco skraca ich realne wyświetlenia... Na każdym innym portalu zdarza mi się sprzedać od czasu do czasu coś w ciągu kilku minut od wystawienia (włącznie z lokalnym), a tu nigdy. Baaa pierwsze wejścia widzę dopiero kilka godzin po wystawieniu. Jak to się ma do płatności za promowania?

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Oni tu ściągają Chińczyków z podejrzanymi ofertami, a osób prywatnych i małych polskich działalności (t.j. działalność nierejestrowana) się pozbywają. Taką mają wizję biznesową, ma być supermarket, a nie bazar ze starociami. Nawiasem mówiąc kupujacy od osoby prywatnej z Polski jest w lepszej pozycji i ma więcej praw niż kupujący od chińskiej firmy.

Wyświetleń na zwykłym allegro ja prawie w ogóle nie mam, bo przecież jest trafność i oferta ginie w tysiącu dobrze wypozycjonowanych ofert firmowych. W sumie wystawianie na zwykłym allegro jako osoba prywatna nie ma sensu, zresztą pewnie niedługo zlikwidują taką możliwość i bedzie tylko dla firm.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Żeby jeszcze umieli ten supermarket zrobić. Ale od taniej chińszczyzny jest wiele lepszych miejsc: z lepszą ochroną, tańszymi wysyłkami i nawet darmowymi zwrotami. Wzięli się za coś z czym nie mają szans przebić konkurencji. A odrzucają to w czym przodowali, bo się nowemu pokoleniu wizja zmieniła...xD

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@AnnaG-Antyki do sprzedaży prywatnej, przynajmniej części rzeczy, też są lepsze miejsca i bez prowizji.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Gdzie? Próbowałam fejsa. Strach się bać. Na grupach boją się chyba, że wrzucę zdjęcia rodzinne z 10 lat wstecz. A sorki ale ja tym dziwnym panom skupującym damskie używane obuwie itp gębuli mojej rodziny tam nie wstawię. Młode mają totalny zakaz publikowania zdjęć. I sama też tego nie robię świecąc przykładem. Na MP 19 zapytań na 20 to chce mi opłacać wysyłkę i samodzielnie zamawiać kuriera, aha urodziłam się wczoraj i już na to lecę. Z ogłoszeniaków czasem coś tam zejdzie ale to sporadycznie. Zostaje tylko O... V.... i lokalne. Próbowałam jeszcze pa.ynie i też jakoś bez szału. Szkoda mi było czasu. O czymś zapomniałam? Jedyna nadzieją O... Jak tendencja będzie się utrzymywać to nie długo sprzedaż tam będzie większa niż na obu allegro razem wziętych. No chyba, ze V pójdzie po rozum do głowy i rozszerzy listę dozwolonych przedmiotów, bo tylko wizja portalu ich blokuje. Tak to sprzedaje się tam dobrze i tanio. Tylko kupujący płaci ochronę. Tylko, ze każdą nie typową ofertę boty potrafią zdjąć. Ostatnio ściągły lalkę wystawioną w kategorii "lalki" chyba dlatego ze stara i porcelanowa xD. Najlepiej że wcześniej podobne wystawiałam i Czesi bardzo chętnie brali...

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Tego nie znałam, dzięki. Do prowizji wszędzie to już się przyzwyczaiłam, tylko żeby jeszcze za tą prowizję dawali coś oprócz kłopotów...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki Piszesz że nie da się przenieść aukcji z normalnego na lokalne ,czy to prawda ? Sam mając firmę handlującą antykami szukam innych rozwiązań i myślałem aby spróbować choć część wystawić na próbę na lokalnym ale jeśli nie da się przenosić bezpośrednio tylko od nowa robić fotki i wystawiać to średnio mi to pasuje . Masz jakieś dobre rady ?

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Nic takiego nie pisałam. Pisałam, że nie da się z firmowego na prywatne przenieść, chodziło o oba na głównym (bo na prywatnym do smarta wystarcza paczkomat). Z głównego na lokalne dali ostatnio opcje przenoszenia, nie wiem jak działa, bo ja jej nie wykorzystam. Wystawiam ostatnio na firmowym głównym i na lokalnym prywatnym (bo lokalne firmowe i tak smart nie ma), wiec ta opcja dla mnie nie do wykorzystania. No chyba, że za miesiąc nadal nadal na firmowym będzie tak lipnie albo gorzej i wrócę do głównego prywatnego.

A dobra rada nazywa się ligtshot albo coś podobnego. Nie pobierzesz zdjęcia z allegro w dobrej jakości ale możesz zrobić zrzut własnego zdjęcia. Na lokalne styknie o ile nie wiadomo jakich tych fotek nie potrzebujesz.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@AnnaG-Antyki no właśnie o. i v.

Na v. dobrze się sprzedają książki.

Na o. mam podobna sprzedaż, co na allegro lokalnie, no ale dużym sprzedawcą nie jestem.

Na grupach tematycznych na fb też mozna sprzedawać i wcale nie trzeba wrzucać swoich fotek, tylko zazwyczaj przedmiot trzeba komuś wystawić na allegro lokalnie albo jednym z dwóch w.w. serwisów. Wiadomo, prawie nikt nie chce robić w ciemno wplaty na konto albo jakichs blikow, poza tym serwisy mają dobre ceny wysyłki.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Uważasz że 19% to dużo? Ja mam mnóstwo ofert które mogła bym sprzedawać po 1 zł i aby ten 1 zł otrzymać to muszę je wystawiać po 5,17 zł, w innym razie musiała bym do każdej sprzedaży dopłacać. Policz sobie ile to jest %.  

oznacz moderatorów

mlezniak
#8 Zapaleniec#

Lepszym rozwiązaniem byłoby pozostawić użytkownikom decyzję czy chcą wyświetlania ofert Allegro Lokalnie czy nie. 

oznacz moderatorów

DiKey91
#10 Popularyzator#

Widzę cały tłum poparcia. Może lepiej od razu całkiem zlikwidować allegro i żeby nie było niczego.

oznacz moderatorów

PWCK
#9 Pomysłodawca#

Znowu będzie trzeba szukać osobno ofert ma obu portalach w poszukiwaniu rzeczy. Od drugiej strony - na swoim AL nie będzie sensu wystawiać nic bo 50% użytkowników Allegro nie wie o AL, a nawet jeśli wiedzą to wyszukiwało im na Allegro oferty z obu portali i mogą się nawet nie zorientować. 

Podsumowując... 

Kolejna chamska zagrywka Allegro,, strzał w stopę sobie oraz w plecy zarówno kupującym jak i sprzedającym. Teraz już nie ma wyjścia, pozostaje O..x ze swoją tragicznie wolno inuciążliwą stroną, ale od 1 października, po wywaleniu ofert ALz Allegro - to oni będą z wielokrotnie większą bazą klientów od Allegro Lokalnie. O..x już zaciera rączki. Brawo Allegro. 

oznacz moderatorów

mlezniak
#8 Zapaleniec#

Może to i dobrze. Wyszukiwarka Allegro wyświetla głównie produkty niepowiązane z treścią zapytania.  Łatwiej będzie kupującym znaleźć to czego szukają na Allegro Lokalnie. 

oznacz moderatorów