anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 4 czerwca łatwiej udostępnisz oferty na rynkach zagranicznych

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

4 czerwca zmienimy sposób, w jaki udostępniacie oferty na rynkach zagranicznych. Teraz wystarczy, że dodacie odpowiednie metody dostawy. 

Obecnie, żeby udostępnić swoje oferty z allegro.pl na rynkach zagranicznych, musicie je najpierw zgłosić. Możecie to zrobić w zakładce Mój asortyment, formularzu wystawiania lub poprzez API. Jeśli oferta spełnia warunki, wyświetlamy ją na allegro.cz lub allegro.sk. 

Od 4 czerwca wystarczy, że dodacie do cennika metodę dostawy do Czech lub do Słowacji – wtedy taką ofertę automatycznie zgłosimy do udostępnienia na allegro.cz lub allegro.sk. Jeśli spełni warunki – będzie widoczna dla klientów z Czech lub Słowacji.

 

📣  Jeżeli nie chcecie, abyśmy 4 czerwca udostępnili Wasze oferty na rynkach zagranicznych – usuńcie metody dostaw lub zmieńcie cennik na taki bez metod dostaw do Czech i Słowacji.

Jeśli wśród Waszych ofert są takie, które były zgłoszone do udostępniania na allegro.cz lub allegro.sk i zostały już wycofane z udostępniania na rynkach zagranicznych – pozostaną wycofane. Oznacza to, że po 4 czerwca takich ofert nie udostępnimy automatycznie na allegro.cz i allegro.sk.

Po 4 czerwca będziecie mieć też opcję trwałego wycofania ofert z metodami dostaw do Czech i Słowacji z allegro.cz i allegro.sk. Zrobicie to tak, jak do tej pory, w zakładce Mój asortyment.   📣 

 

Jeśli podczas udostępniania oferty nie wpiszecie ceny produktu w walucie rynku, na którym ma być widoczna – podaną przez Was cenę w złotówkach przeliczymy za pomocą Przelicznika cen. Zrobimy to na podstawie informacji o kursach publikowanych przez Europejski Bank Centralny z dnia poprzedzającego przewalutowanie.

Tak jak do tej pory, swoimi ofertami możesz zarządzać w jednym miejscu, na przykład zmieniać w nich ceny – w zakładce Mój asortyment.

Co możecie zrobić już teraz? 

  • Jeśli macie już metody dostaw do Czech i Słowacji – sprawdźcie, w których ofertach macie podpięte cenniki z metodami dostaw do tych krajów. Oferty z tymi cennikami udostępnimy po 4 czerwca na allegro.cz i allegro.sk, jeśli spełnią pozostałe warunki.
  • Jeśli nie macie metod dostaw do Czech i Słowacji: 
    - sprawdźcie, czy dotyczą Was szczególne obowiązki prawne. Przed sprzedażą do Czech i Słowacji upewnijcie się, że macie wpis w wymaganych rejestrach, a Wasze produkty są dopuszczone do obrotu na danym rynku. Zwróćcie szczególną uwagę na przepisy dotyczące odpadów i opakowań oraz recyklingu: na terenie Czech na terenie Słowacji.
    - Dodajcie do swoich ofert metody dostaw do Czech i Słowacji. Sprawdźcie metody dostawy do tych krajów.

Zróbcie to już teraz, a dzięki temu 4 czerwca automatycznie udostępnimy Wasze oferty na allegro.cz lub allegro.sk, jeśli spełnią pozostałe warunki.

Opiszcie też zasady reklamacji i gwarancji, które obowiązują w Czechach i Słowacji oraz dodajcie ich tłumaczenia. Wystarczy, że skorzystacie z naszych automatycznych tłumaczeń i sprawdzicie ich poprawność.

___________________________________________

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o sprzedaży na rynkach zagranicznych, serdecznie zapraszamy na stronę https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/rynki-zagraniczne. Znajdziecie tam informacje dotyczące m.in. rozliczeń, opłat i wpłat pieniędzy za sprzedaż na rynkach zagranicznych czy kwestii podatkowych i prawnych. 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

serwis-texas
#19 Nestor#

Ja ten tytuł czytam jednak,

od 4 czerwca nie będziecie mogli sprzedawać na allegro.pl (w złotówkach) do Czech i Słowacji.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@serwis-texas To też, ale pewnie głównym powodem jest to, że niewiele osób chce udostępniać oferty dotychczasowym sposobem. Więc zostaną uszczęśliwieni na siłę.

Idę czym prędzej zlikwidować wszelki wysyłki zagraniczne 😎

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Jak ustawisz jako licytację od ceny takiej jakbyś oczekiwał na kup teraz to się z automatu nie będziesz kwalifikował ,bo licytacje regulamin chyba wyklucza . To samo tyczy się przedmiotów używanych.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@ko_alka podczas startu Allegro.sk wrzuciliście moje oferty na ten rynek bez mojej zgody, teraz wyrzuciłem z dostaw wszystkie przez Was narzucone dostawy do Czech i Słowacji 

 

Zostawiłem tylko Allegro kurier DPD / DHL Czechy - Słowacja 

 

Czy dzięki temu znów nie wrzucicie moich ofert do tamtejsze rynki ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Nie, nie udostępnimy ich wtedy na rynki zagraniczne (zgodnie z tekstem: Jeśli wśród Waszych ofert są takie, które były zgłoszone do udostępniania na allegro.cz lub allegro.sk i zostały już wycofane z udostępniania na rynkach zagranicznych – pozostaną wycofane)

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka wiesz dobrze że co innego jest sprzedawać z Polski za granicę a co innego jest wystawiać na Allegro.cz czy .sk, zamiast zmuszać i na siłę wrzucać tam oferty, często bez wiedzy sprzedawców i zwiększać wkurzenie, może by warto poczytać forum i wyciągnąć wnioski ?

Kiedy wprowadzicie B2B bez Vat ???

To wciskanie podstępem czegoś czego ktoś nie chce może Wam przynieść odwrotny efekt co już pewnie obserwujecie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów