anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucanie ofert

discoland1
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry mamy problem z odrzucaniem oferty. Sprzedajemy produkty takie jak dymy kolorowe czy fontanny iskier. Przedmiot jest zgodnie z prawem wystawiony. Nie wymaga zezwolenia na sprzedaż. Mam
odpowiedz z urzędu wojewódzkiego. Urząd ten nie może wystawić
zezwolenia na produkt który nie wymaga zezwolenia. Dostawaliśmy email iż na produkty pirotechniczne wymagane jest zezwolenie. Ale nie na te które my posiadamy. Również otrzymywaliśmy email iż miniaturka nie jest nie zgodna z przepisami, na miniaturce był produkt na białym tle. Co tu jest niezgodne? Dodam jeszcze że inne produkty widnieją na naszej aukcji i z nimi nie ma problemu. Proszę o kontakt jak możemy wznowić oferty. Były już one zmieniane dodają je na allegro gdzie po dwóch dniach je usuwają.    @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@discoland1 Podaj proszę numery tych ofert 

oznacz moderatorów

discoland1
#7 Wielbiciel#

15952495008

to jest jedna z nielicznych.

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@discoland1 oferty zostały usunięte prawidłowo. Takie produkty powinny się znaleźć w kategorii fajerwerki oraz muszą spełniać nasze wymogi co do opisu oferty.

Zgodnie z naszym regulaminem sprzedaż materiałów pirotechnicznych możliwa jest wyłącznie w kategorii Fajerwerki przez użytkowników, którzy zarejestrowali konto Firma. Takie produkty muszą posiadać certyfikat CE oraz mogą być sprzedawane wyłącznie osobom pełnoletnim, po zweryfikowaniu tożsamości. Wymagane elementy opisu: podanie informacji o nazwie producenta lub importera oraz klasie produktu.

Dostawa tych produktów może być świadczona wyłącznie przez przewoźników, którzy zezwalają na przewóz tego typu towarów.

oznacz moderatorów

discoland1
#7 Wielbiciel#

Mam konto firma, umieściłem w kategorii fajerwerki i zostały mi zawieszone produkty. Produkty mają CE nazwę firmy kategorię F1, F2 i F3. Podobno potrzebne jeszcze zezwolenie na sprzedaż. Wydane przez urząd wojewódzki.  Czy to prawda ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@discoland1 W kategorii fajerwerki dla otrzymania dostępu należy przesłać:

  1. Pełne dokumenty firmy i aktualny CEIDG w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą poświadczone za zgodność z oryginałem,
  2. koncesję o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz.U. Nr 67, poz. 679 z późn. zm.) potwierdzona za zgodność z oryginałem,
  3. dokumenty legalizacji CE potwierdzone za zgodność z oryginałem
oznacz moderatorów

discoland1
#7 Wielbiciel#

I gdzie takie dokumenty mamy wysyłać aby wszystko było dobrze, aby nam odblokowali oferty 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@discoland1 Dokumenty prześlij przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt 🙂 

oznacz moderatorów

discoland1
#7 Wielbiciel#

tylko przez ten formularz nie jestem wstanie dołączyć plików 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@discoland1 Skorzystaj z opcji "Przeciągnij lub załącz pliki". 

ko_alka_0-1720520069426.png

oznacz moderatorów

discoland1
#7 Wielbiciel#

a nie ma możliwości mi pani wysłać email do allegro i tam podeślemy dokumenty 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@discoland1 Nie ma takiego adresu mejlowego — żeby wysłać do nas wiadomość, musisz skorzystać z formularza kontaktowego, do którego link podałam Ci wyżej. 

oznacz moderatorów

discoland1
#7 Wielbiciel#

dzień dobry nie mam możliwości aby przez ten formularz dołączyć dokumenty 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@discoland1 Przesłałam Ci instrukcję na zrzucie ekranu, jak to zrobić. 

oznacz moderatorów

discoland1
#7 Wielbiciel#

discoland1_0-1720606198231.png

u nas nie ma aby przeciągnąć dokumenty 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@discoland1 Kliknij "Wybierz sposób kontaktu"

ko_alka_0-1720606267450.png

 

oznacz moderatorów

discoland1
#7 Wielbiciel#

czy masz wiedzę na ten temat czy tylko słyszałaś to i owo ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@discoland1 Są to zrzuty ekranu, które robię z formularza, który już Ci wysłałam. Wystarczy załączyć tam pliki.

oznacz moderatorów

discoland1
#7 Wielbiciel#
  1. koncesję o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz.U. Nr 67, poz. 679 z późn. zm.) potwierdzona za zgodność z oryginałem,

To może inaczej od początku. Udowodnię ci że nie masz racji.

Od kogo taką koncesję ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@discoland1 Jeśli ktoś sprzedaje fajerwerki, to powinien wiedzieć, kto wystawia taką koncesję. 🙂  Tutaj znajdziesz potrzebne informacje: https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/4 

Nie musisz mieć koncesji, jeśli zajmujesz się obrotem:

  • wyrobami pirotechnicznymi: widowiskowymi (klasa F1, F2 i F3), teatralnymi (klasa T1) oraz pozostałymi (klasa P1)
  • bronią palną pozbawioną cech użytkowych oraz wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, pozbawionymi cech użytkowych
  • bronią alarmową i sygnałową.

Klasyfikację wyrobów pirotechnicznych znajdziesz w ustawie z dnia 21 czerwca 2002 roku o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego.

O koncesję mogą wnioskować przedsiębiorcy wpisani do CEIDG (jednoosobowe działalności gospodarcze) i do KRS (na przykład spółki jawne lub spółki z o.o.).

Dokumenty przesyłasz przez formularz https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

oznacz moderatorów