anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferty wznowione po 2 listopada

endejot
#9 Pomysłodawca#

czy oferta którą wystawiłem np w październiku, zakończona sprzedażą w listopadzie (zgodnie z regulaminem wtedy bez oplaty 1zł), wznowiona po 2 listopada będzie obciążona opłatą 1zł? Czy dotyczy to jedynie nowych ofert wystawianych w listopadzie?

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

pinsplash
#21 Demiurg#

@endejot wznowiona = według nowej opłaty.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

A jeśli w ramach trwającej oferty dodam więcej sztuk po 2 listopada? Od tych nowych sztuk też bedzie pobierana dodatkowa opłata?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@endejot podejrzewam ze od każdej zmiany.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

ale jest to gdzieś napisane wprost? bo są to dosyć istotne kwestie

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Rachunek prawdę Ci powie jak go dostaniesz. 

oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

to nie jest nic a nic śmieszne, ciekawe czy doczekam się konkretnej odpowiedzi

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  czy możecie udzielić jednoznacznej odpowiedzi autorowi tego wątku?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@endejot Oferty wystawione z kont zwykłych w październiku do ich zakończenia nie będą podlegały dodatkowej opłacie. Każda wystawiona oferta na koncie zwykłym po północy, 2.11.2022 będzie już podlegała opłacie. W tym wypadku wystawienie oferty i wznowienie oferty jest tym samym.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

PaniBeata
#10 Popularyzator#

Dzien dobry

To dlaczego gdy wystawiłam przed chwilą film DVD - 1 szt. z ceną 109 zł i czasem trwania do wyczerpania przedmiotów to na dole w podsumowaniu otrzymalam informację : 

Prowizje od sprzedaży
opłata za sprzedaż
Prowizja od sprzedaży
Prowizja 10%
min. 10,90 zł - maks. 13,10 zł

Skoro z tego co zrozumiałam w razie sprzedaży wystawionego w ten sposób przedmiotu, obojętnie czy sprzedam go za 5 dni czy za 5 miesięcy, prowizja będzie naliczona wg cennika obowiązującego do 1 listopada 2022 i bez opłaty 1 zł za sprzedaż.

Czyli informacja w podsumowaniu powinna być - prowizja 10% - 10,90 zł, tak jak to było dotychczas. Dlaczego są te "widełki" min. 10,90 zł - maks. 13,10 zł ?

Beata

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@PaniBeata, podasz numer tej oferty? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

PaniBeata
#10 Popularyzator#

Proszę podaję nr 5908223770050. To tylko przykład ale tak jest w każdej wystawianej w tej chwili aukcji.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

potwierdzam /  wystawiłem przed chwilą 3 aukcje w trzech różnych kategoriach / wszędzie przy wystawieniu informacja o "widełkach"

oznacz moderatorów

PaniBeata
#10 Popularyzator#

Chyba już sama doszłam o co chodzi. Prowizja min. taka wysokość prowizji wychodzi gdy obliczymy 10 % od samej ceny przedmiotu, prowizja maks. taka wysokość wychodzi gdy obliczymy 10% od ceny przedmiotu + najwyższy dostępny w danej aukcji koszt wysyłki. Do tej pory w formularzu byla podawana tylko wysokosc prowizji od samej ceny przedmiotu, o obecnej zmianie w formularzu nie znalazlam nigdzie zadnej zapowiedzi, dlatego moje zdziwienie i zaniepokojenie. Ponieważ nakłada się to w czasie ze zmianą cennika podejrzewałam ze ma to coś z nim wspolnego. Jeśli moje przypuszczenia są słuszne prosze tylko o potwierdzenie.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

też tak myślę / czekamy na potwierdzenie sztabu expertów

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@katarzynab1712 @PaniBeata Potwierdzam, prowizja obejmuje także koszt dostawy, a z uwagi na to, że na etapie podsumowania nie wiemy jeszcze jaką finalnie metodę dostawy wybierze kupujący, kwota podana jest widełkach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Tzn że ofert wystawiona na koncie prywatnym 1 listopada do wyczerpania zapasów, nawet jak sprzeda się w styczniu 2023 to bedzie bez tej słynnej złotówki?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

burbonetka
#4 Eksplorator#

Czy jeżeli dziś wystawię aukcje z terminem 30 dni na koncie prywatnym to nie zapłacę przez te 30 dni daniny od ewentualnej sprzedaży w tym czasie? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak> nie zapłacisz, opłacasz ją w momencie sprzedania. Po co zakładasz kolejny wątek?

oznacz moderatorów

burbonetka
#4 Eksplorator#

Bo chyba nikt nie rozumie o co pytam. Dla kont prywatnych opłata nie będzie naliczana (po sprzedaży) dla aukcji wystawionych przed 2 listopada dlatego pytam czy wystawienie na 30 dni da mi wakacje od opłaty na ten czas.

oznacz moderatorów