anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oferty z metodami dostawy do Czech lub Słowacji zgłaszamy do udostępnienia na rynkach zagranicznych

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Od 4 czerwca wystarczy, że dodacie do cennika przynajmniej jedną metodę dostawy do Czech lub do Słowacji – wtedy automatycznie potraktujemy taką ofertę jako już zgłoszoną do udostępnienia na allegro.cz lub allegro.sk. Jeśli spełni warunki – będzie widoczna dla klientów z Czech lub Słowacji. Oznacza to, że klienci z tych krajów będą mogli robić w niej zakupy.

Jeśli podczas udostępniania oferty nie wpiszesz ceny produktu w walucie rynku, na którym ma być widoczna oferta – podaną przez Ciebie cenę w złotówkach przeliczymy za pomocą Przelicznika cen. Zrobimy to na podstawie informacji o kursach publikowanych przez Europejski Bank Centralny z dnia poprzedzającego przewalutowanie.

Tak jak do tej pory, swoimi ofertami możesz zarządzać w jednym miejscu – w zakładce Mój asortyment

🔔 Jeśli macie włączone metody dostawy do Czech lub Słowacji – od 4 czerwca możecie zobaczyć zamówienia z allegro.cz i allegro.sk. Obsługujcie je tak samo, jak zamówienia z allegro.pl 🔔

Jeśli wśród Waszych ofert są takie, które były zgłoszone na allegro.cz lub allegro.sk i zostały już wycofane z udostępnienia na rynkach zagranicznych – nie zmienimy tego. Oznacza to, że takich ofert nie udostępnimy automatycznie na allegro.cz i allegro.sk.

W udostępnianych ofertach automatycznie przetłumaczymy tytuł i opis – tak jak dotychczas.

Jeśli nie chcecie udostępniać ofert na rynkach zagranicznych, możecie: 

  • wycofać oferty poprzez edycję cenników – gdy dodacie do oferty cennik bez metod dostawy do Czech lub Słowacji, jednorazowo wycofamy Wasze oferty.
  • trwale wycofać oferty z udostępniania na rynkach zagranicznych – zrobicie to tak jak do tej pory w zakładce Mój asortyment. Wówczas nie zgłosimy Waszych ofert do udostępniania – nawet wtedy, gdy dodacie w nich metody dostawy do Czech lub Słowacji. 

Pamiętajcie, że specjalnie dla Was stworzyliśmy stronę z niezbędnymi informacjami o sprzedaży na rynkach zagranicznych: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/rynki-zagraniczne 

Serdecznie zapraszam też na webinar organizowany przez Akademię Allegro o udostępnianiu ofert na rynkach zagranicznych — już 14 czerwca o godzinie 11. Link do zapisów: https://allegrogroup.clickmeeting.com/nowy-proces-udostepniania-ofert-na-rynkach-zagranicznych/regis...  

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

accadia
#13 Ambasador#

Zauwazlem, ze od dzisiaj wprowadziliscie automatyczne udostepnianie ofert na rynku czeskim i slowackim, jesli oferty na rynku polskim maja wysylke ustawiona do tych krajow.

Za samo to powinniscie dostac miliony kary, bo inne prawo obowiazuje, kiedy ktos kupuje na rynku naszym, a inne na zagranicznym, a Wy nas zmuszczacie do pilnowania tego burdelu i tego co namieszaliscie.

Jednoczesnie podawailscie informacje, ze bedzie opcja trwalego wylaczenia takiego udostepniania, dlatego prosze o informacje jak to zrobic.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@accadia Dziękuję za Twoją wiadomość. Tutaj znajdziesz informację, jak trwale wycofać oferty z rynków: https://help.allegro.com/sell/pl/a/jak-udostepnic-oferte-na-rynku-zagranicznym-ZMl7ZDAA1fb?marketpla...

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

akant-styl
#8 Zapaleniec#

Można wycofać oferty z rynków, a czy jest możliwość ustawienia trwałego wyłączenia udostępniania ofert na rynki zagraniczne czy tylko usunięcie w opcjach dostawy wysyłki do Czech i Słowacji powoduje taką blokadę?

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Dziś mam akcję usuwania ręcznego.

Rano usunąłem kilkaset ofert z rynku CZ.

Po kilku godzinach wracają. Pojawiają się ponownie w allegro.cz

 

Tu trzeba dobrego prawnika 😉

 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

accadia
#13 Ambasador#

Tutaj jest opisane, jak kazda nowowystawiona oferte usunac z rynkow zagranicznych - czyli dajecie dam dodatkowa prace, a na  kazdym kroku chwalicie sie, ze chcecia ja nam ograniczac.

Mnie interesuje jak moge ustawic, zeby ZADNA NOWA WYSTAWIONA OFERTA nie pojawiala sie na rynkach zagranicznych - I NIE SATYSFAKCJONUJE mnie odpowiedz, zeby zmiennic cenniki wysylki.
To powinno dzialac prosto jak budowa cepa - chce to wystawiam, nie chce, to NIKT TEGO NIE ROBI ZA MNIE.

oznacz moderatorów

cynka-zabawki_pl
#8 Zapaleniec#

To nie działa!!!! Oferty i tak pojawiają się na obcych rynkach!!!
Proszę o przywrócenie starego formularza edycji/wystawiania ofert - tam gdzie można było "odchaczyć" oferty z allegro.cz i allegro.sk w momencie wystawiania oferty!!!!!!!

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Jestem za !!

 

@accadia  napisał(a):

 

Za samo to powinniscie dostac miliony kary, bo inne prawo obowiazuje, kiedy ktos kupuje na rynku naszym, a inne na zagranicznym, a Wy nas zmuszczacie do pilnowania tego burdelu i tego co namieszaliscie.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

davis-SS
#9 Pomysłodawca#

Czy wy tam jesteście normalni. Wprowadzacie sobie allegro.cz i allegro.sk i teraz próbujecie na siłę wpychać nasze oferty na ten rynek. Dlaczego mam wystawić aukcję a potem dopiero ją wycofywać z rynku w którym nie chce aby była wystawiona. Skoro wystawiam ją na allegro.pl to chce aby tam była wystawiona a jeśli chciałbym aby była gdzie indziej to wtedy zgłaszam ją do wystawienia na innym rynku. Czy to nie powinno być tak że jesli sprzedawca jest gotowy i czuje się na siłach by "zwojować" zagraniczny rynek to sam zgłosi swoje oferty a nie że zostanie z automatu przez was "uszczęśliwiony"  . Wy natomiast próbujecie na siłę wpychać oferty na te zagraniczne rynki (najwidoczniej mało kto chce tam sprzedawać bo jest to nieopłacalne) i robicie wszystko aby jak najbardziej skomplikować wystawianie produktów tylko na polskim rynku. Podejrzewam że 90% sprzedawców nie chce sprzedaży na zagranicznym rynku bo wiąże się to z obsługą aukcji oraz sprzedaży w obcej walucie. Przypilnowanie kosztów które pobieracie obecnie za obsługę w PLN graniczy z cudem a co dopiero jeszcze pilnowanie tego w euro czy też w koronach na dodatkowych rynkach.

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Mnie chyba coś trafi !!

Nie chcę, nie chcę i jeszcze raz powtórzę - nie chcę mieć ofert na rynku Czeskim i Słowackim, a Allegro pod osłoną nocy wystawia kilkaset moich ofert na tamtejszy rynek !

 

Allegro zrobiło się jak Obajtek. Bezkarne !

 

Czy moim codziennym zajęciem ma być odhaczanie działań, które Allegro robi w moim imieniu a ja tego sobie nie życzę ?

 

Nie będę się z Czechami kopał o VAT, faktury i robiłł swoim księgowym dodatkowych problemów, bo Wam się chce kolejnych prowizji.

 

Ręce opadają.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

cynka-zabawki_pl
#8 Zapaleniec#

Chcę sprzedawać tylko na Polskim allegro, ale chcę mieć możliwość wysyłki do Czech, Słowacji i innych krajów. Jak tego dokonać. Po Waszych zmianach z 4 czerwca to jest jakaś tragedia! Jeśli usunę wysyłkę do Czech w cennikach to znika też wysyłka do innych krajów. Oprócz tego niektóre ofert cały czas się aktywują (same) na czeskim i słowackim allegro pomimo tego, że wcześniej ich tam nie było i miały być dostępne tylko na allegro.pl!

Proszę o pomoc i instrukcję co mam zrobić żeby oferty były dostępne tylko na polskim allegro z możliwością wysyłki do innych krajów i żeby nie pojawiały się na czeskim i słowackim allegro!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  wiecie że źle zrobiliście, podstępnie wciskając te rynki 😞 sprzedawcy co mają wysyłki do czech czy słowacji inaczej się rozliczają niż wchodząc na te rynki 😞 

Możesz zaznaczyć wszystkie oferty i wykluczyć je z rynków 🙂

Zrzut ekranu 2024-02-29 204847.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cynka-zabawki_pl
#8 Zapaleniec#

Wiem, że mogę wykluczyć oferty z tych rynków, ale oferty nadal SAME się tam pojawiają. Nie jestem tylko pewien czy to te oferty które wcześniej wykluczyłem czy inne oferty. Muszę to jeszcze sprawdzić. Generalnie stare istniejące oferty, które były wystawione tylko na allegro.pl teraz pojawiają się na obcych rynkach.

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Co kilka godzin wrzucają bez naszej wiedzy kolejne i kolejne. Te odznaczone chwilowo pojawiać się nie będą. Ale Allegro uszczęśliwia nas na siłę kolejnymi pakietami po kilku godzinach. Trzeba obserwować i wykluczać partiami. Tu przydałby się UOKiK i dobry pozew zbiorowy.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

mnie już nerwy ponoszą !

 

"15:54

Wycofano z dodatkowego rynku 2 oferty.

 

 

15:53

Wycofano z dodatkowego rynku 1 ofertę.

 

 

15:09

Zakończono 1 ofertę.

13:11

Zakończono 1 ofertę.

12:22

Wycofano z dodatkowego rynku 5 ofert.

 

 

09:05

Wycofano z dodatkowego rynku 166 ofert.

 

 

09:04

Wycofano z dodatkowego rynku 120 ofert.

 

 

09:04

Wycofano z dodatkowego rynku 1 ofertę.
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Podajcie proszę numery ofert, które pomimo wycofania z udostępniania na rynkach zagranicznych zostały opublikowane na allegro.cz lub allegro.sk. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cynka-zabawki_pl
#8 Zapaleniec#

My nie chcemy wycofywać ofert z rynków zagranicznych !!! CHCEMY ŻEBY OFERTY WOGÓLE SIE TAM NIE POJAWIAŁY!!!!

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Dziś znów po raz kolejny Allegro zadecydowało za mnie i wrzuciło kolejny już raz paczkę kilkudziesięciu ofert na rynek czeski i kilka na słowacki.

WRZUCAJĄ PO KILKA-KILKADZIESIĄT

Celowo na raty ?

To czyste sku...two...

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Za takie samowole powinny być stosowne kary.

oznacz moderatorów