anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

opłaty dodatkowe dpd

Pamka2206
#2 Obserwator#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam 

Wysyłam paczki w kartonie 114x42x35. Kurier allegro dpd. Waga gabarytowa jest wyższa niż rzeczywista z czym się oczywiście zgadzam więc pobierana była opłata dodatkowa w wysokości 3,99.( dla wagi od 25-31 kg)Jednak przeglądając  historie rozliczeń zauważyłam dla niektórych naliczona została opłata 19,99 za paczkę niestandardową. Dodam że towar jest zapakowany w nowe kartony, nic nie wystaje itp.  Pytanie co może być przyczyną potraktowania części z tych paczek jako niestandardowe. Proszę o pomoc Jest to dość irytujące bo wszystkie paczki są identyczne....

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@Pamka2206 a był to kurier DPD czy punkt DPD ( tu jest max 100 cm )

a gabarytowa faktycznie wychodzi Ci 27 kg 

Dopłata do usługi Allegro Kurier DPD do paczki o wadze powyżej 25 do 31,5 kg (wagi rzeczywistej lub gabarytowej)
DPD_N42_KURIER_NADWAGA_25_31_5
3,99 zł

 

Reklamuj przedstaw zdjęcie kartonu z miarką i grzecznie poproś o korektę bo inaczej UOKiK 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Pamka2206
#2 Obserwator#

Kurier DPD 🙂

oznacz moderatorów

Pamka2206
#2 Obserwator#

UOKiK w razie komplikacji myślisz że pomogą.? Miałeś kiedyś podobną sytuację? Ja od miesiąca sprzedaję i jak zobaczyłam te opłaty to byłam w lekkim szoku tym bardziej ze paczki mam naprawdę starannie zapakowane. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Pamka2206 to typowa polityka DPD, zwykłe oszustwo, wiele razy o tym pisano na forum.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Pamka2206
#2 Obserwator#

A no właśnie tak myślałam Nie popuszczę im ani grosza

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pamka2206 mi nie chodzi o reklamację, tylko o naliczanie z kosmosu dopłat bez dowodów, InPost kiedyś miał sprawę w UOKiK za takie doliczanie, jak wielu sprzedawców zgłosi to przyjrzą się sprawie bo takich wpisów jest sporo na forum 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Pamka2206 Jeśli nie zgadzasz się z opłatami, to złóż reklamację: https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów