anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ORLEN PACZKA a Jakość Sprzedaży

jolantab
#9 Pomysłodawca#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Jakość mojej sprzedaży została obniżona poprzez parametr: "Zamówienie wysłane w terminie?" - NIE

Zamówienie dotyczy Orlen Paczki, nadawanej w Automacie Paczkowym.

Co się okazuje:

Zamówienie złożone 24 sty 2024, 09:00
zamówienie wysłane: 24-01-2024, 14:53 - NADANE W AUTOMACIE PACZKOWYM
Zamówienie dostarczone do Automatu Odbiorczego - 26-01-2024, 14:44
 
Termin do wysłania podany przez allegro: 
czas na wysłanie - do śr., 24 sty 2024, 23:59
przewidywany czas dostawy - czw., 25 sty 2024
 
Złożyłam reklamację - poprzez kontakt Allegro, o usunięcie tego zamówienia z jakości sprzedaży - "Przesyłka  nadana zgodnie z deklaracją, opóźnienie leży po stronie przewoźnika"
 
No i odpowiedź konsultanta, po dobie od mojego zgłoszenia:
"Paczka nadana w Automacie Paczkowym według regulaminu ORLEN ma 36 godzin na podjęcie przez kuriera"  oraz "W związku, że nasi partnerzy logistyczni nie potwierdzili winy po swojej stronie nie mogę przekazać zamówień do wykluczenia."
 
Czy to jest prawidłowa interpretacja? Szukałam wszędzie w allegro - godzin granicznych nadań w Automatach Orlen - i nie znalazłam...
Proszę o wskazanie linku, jak ktoś posiada....
 
Dlaczego więc Allegro - wskazuje ten rodzaj dostawy jako 1 dzień po nadaniu?
 
Dla moderatorów - zamówienie
637ea2b0-ba8e-11ee-be35-d959fd21a861
oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jolantab dla przesyłek ORLEN godzina graniczna zależy od kodu pocztowego, można to sprawdzić na tej stronie
Dla Twojego kodu pocztowego to 13:45, żeby kurier odebrał paczki tego samego dnia.
Po przesyłki nadane po godzinie 13:45, kurier przyjedzie w kolejnym dniu roboczym i tak się stało w tym przypadku 😞 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Wskazany przez Ciebie link dotyczy odbioru paczek przez kuriera zamówionego do lokalizacji mojej firmy, a nie godzin granicznych nadania przesyłek w punktach paczkowych.

Proszę abyś wskazała link do godzin granicznych odbioru przesyłek z AUTOMATÓW PACZKOWYCH.

Proszę też abyś wyjaśniła mi słowa waszego pracownika: "Paczka nadana w Automacie Paczkowym według regulaminu ORLEN ma 36 godzin na podjęcie przez kuriera"

Bo jednak są to zupełnie inne informacje.

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Dla podpowiedzi - podsyłam link z orlenpaczki. Gdzie sam operator ROZRÓŻNIA godziny graniczne dla odbiorów kurierskich i odbiorów z automatów paczkowych

https://www.orlenpaczka.pl/godziny-graniczne-podjazdow-kurierskich/

Wskazana przez Ciebie wyszukiwarka dotyczy

"Od dnia 29.08.2023 r. wprowadzamy zmianę w metodzie zamawiania odbiorów kurierskich po paczki. Zmiana polega na wyznaczeniu godzin granicznych, do których można zamówić kuriera, aby przesyłki zostały odebrane w tym samym dniu roboczym. Zmiany dotyczą tylko odbiorów kurierskich wywoływanych na życzenie Klienta. "

a nie: "Ustalone godziny odbiorów dla zleceń stałych, a także godziny odbiorów paczek z automatów paczkowych czy punktów odbioru nie ulegną zmianie."

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jolantab dzięki za link! Dotyczy to przesyłek ORLEN, na naszej stronie godziny graniczne dla każdej metody ORLEN zależą od kodu pocztowego:

la_nika_0-1707480684256.png

Jeśli chodzi o informację o 36h na odebranie przesyłki przez kuriera to Doradca najprawdopodobniej otrzymał ją bezpośrednio od przewoźnika, nie mogę tego podważyć, najlepiej jeśli dopytasz o regulamin Doradę, który przekazał Ci tę informację. 



   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Link, który podajecie na waszej stronie w odniesieniu do WSZYSTKICH metod nadania ORLEN - dotyczy TYLKO odbiorów kurierskich

Tak, jak wskazałam wcześniej - podsyłam link z orlenpaczki. Gdzie sam operator ROZRÓŻNIA godziny graniczne dla odbiorów kurierskich i odbiorów z automatów paczkowych

https://www.orlenpaczka.pl/godziny-graniczne-podjazdow-kurierskich/

Wskazana przez Ciebie wyszukiwarka dotyczy

"Od dnia 29.08.2023 r. wprowadzamy zmianę w metodzie zamawiania odbiorów kurierskich po paczki. Zmiana polega na wyznaczeniu godzin granicznych, do których można zamówić kuriera, aby przesyłki zostały odebrane w tym samym dniu roboczym. Zmiany dotyczą tylko odbiorów kurierskich wywoływanych na życzenie Klienta. "

a nie: "Ustalone godziny odbiorów dla zleceń stałych, a także godziny odbiorów paczek z automatów paczkowych czy punktów odbioru nie ulegną zmianie."

Rozumiem więc - że JUŻ na etapie przekazania przez was informacji, odnośnie sposobów nadawania - WPROWADZACIE nas w błąd?

A co do twojego stwierdzenia: " Jeśli chodzi o informację o 36h na odebranie przesyłki przez kuriera to Doradca najprawdopodobniej otrzymał ją bezpośrednio od przewoźnika, nie mogę tego podważyć, najlepiej jeśli dopytasz o regulamin Doradę, który przekazał Ci tę informację. "

Rozumiem, że albo Ty, albo wskazany doradca wprowadza mnie w błąd...

Bo dla tej samej opisanej sytuacji mam dwie wykluczające się odpowiedzi:

- muszę nadać przesyłkę w automacie do 13.45 (mimo że to godzina graniczna dla odbiorów przez kuriera) aby dostawa była następnego dnia roboczego

ALBO

- Kurier wyciąga nadane przesyłki w ciągu 36 od ich tam włożenia, więc godzina graniczna przypada na jeden dzień PRZED złożeniem zamówienia.

Możesz to wyjasnić?

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jolantab wyjaśniam to i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

jolantab
#9 Pomysłodawca#

Już to wyjaśniłam. Zadzwoniłam do Orlen Paczki.

I co się okazuje?

NIE MA GODZIN GRANICZNYCH PRZY NADANIU PRZESYŁKI PRZEZ AUTOMAT PACZKOWY.

Kurier wyjmuje przesyłki z niego RAZ dziennie. Może to być 8.00 rano, a może być 18.00 wieczorem.

 

Oznacza to, że albo

- świadomie wprowadzacie nas (kupujących i sprzedających) w błąd - podając na stronie taką informację jak zamieszczonym przez ciebie linku https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/godziny-graniczne-nadawania-przesylek-u-przewoznikow-w-ramach-a...

albo

- nie macie pojęcia jak działa ta usługa??!!!@@

Nie wiem co gorsze.

Szczególnie, że wysyłki tym sposobem są wliczane do jakości sprzedaży.

I to ze skutkiem jaki opisałam w tym wątku.

Proszę o wyjaśnienie.

N

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@jolantab wracam z informacjami. Dziękuję, że napisałaś do nas w tej sprawie, zamówienie zostało wykluczone z Twojej jakości i od jutra nie będzie się wliczać do wyników.
Teraz w podobnym przypadku, gdy przesyłka została nadana w automacie ORLEN i odebrana później, przez co ma status opóźnionej, będziemy mogli wykluczyć zamówienie z jakości, aby nie psuło statystyk. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

majteczki_com_pl
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Fajnie, sprawdzę jutro czy została ona faktycznie wykluczona. Szkoda, że na takie rozwiązanie czekałam 5 dni.

Jeszcze czekam na Wasze objaśnienie, co oznacza podane tutaj:

"gdy przesyłka została nadana w automacie ORLEN i odebrana później, przez co ma status opóźnionej"

???

Co oznacza - ODEBRANA PÓŹNIEJ?

Nadal też nie wiem czy 

- świadomie wprowadzacie nas (kupujących i sprzedających) w błąd - podając na stronie taką informację jak zamieszczonym przez ciebie linku https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/godziny-graniczne-nadawania-przesylek-u-przewoznikow-w-ramach-a...

albo

- nie macie pojęcia jak działa ta usługa??!!!@@

 

Proszę o objaśnienie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@majteczki_com_pl jeśli zamówienie będzie miało status opóźnionego ze względu na wyciągnięcie przesyłki z automatu przez kuriera następnego dnia, to będziemy mogli takie zamówienie wykluczyć z jakości. 
Zgłosiłam prośbę o weryfikację tego artykułu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@majteczki_com_pl Jeśli paczka nie zostanie zeskanowana przez kuriera, to nie ma statusu "nadanej". Jeśli paczka zostanie odebrana z automatu i zeskanowana przez kuriera z opóźnieniem, przez co Twoja Jakość sprzedaży spadnie, to możesz do nas napisać i będziemy wykluczać takie zamówienia z Jakości. 

Na stronie https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/godziny-graniczne-nadawania-przesylek-u-przewoznikow-w-ramach-a... nie podajemy godzin granicznych dla ORLEN Paczki. Jest tam odnośnik do strony https://www.orlenpaczka.pl/odbiory-kurierskie/, żeby sprzedający samodzielnie mógł sprawdzić z Przewoźnikiem godziny graniczne dla kodów pocztowych nadania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

majteczki_com_pl
#7 Wielbiciel#

Czyli teraz twierdzisz, że godziny graniczne odbiorów przesyłek przez kuriera z automatu Orlen są TAKIE same, jak z odbiorów z lokalizacji firmy?

Jak się to ma do informacji od przedstawicieli orlen - że z automamtów paczkowych paczki są odbierany w 36h?

Nadal nie mam wyjaśnienia co oznacza: "Jeśli paczka zostanie odebrana z automatu i zeskanowana przez kuriera z opóźnieniem" KIEDY BĘDZIE TAKIE OPÓŻNIENIE?

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@majteczki_com_pl Jak pisałam wyżej, jest to jedynie wskazówka, że informacje o godzinach granicznych uzyskasz od Przewoźnika. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

majteczki_com_pl
#7 Wielbiciel#

Przewoźnik poinformował mnie, że NIE ma godzin granicznych.

Pytam więc ciebie ponownie, co oznacza wasze stwierdzenie: "Jeśli paczka zostanie odebrana z automatu i zeskanowana przez kuriera z opóźnieniem"

JAK LICZYCIE TO OPÓŹNIENIE?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@majteczki_com_pl W tym momencie nie mamy od Przewoźnika jednoznacznej deklaracji dotyczącej odbiorów z automatów, ale jesteśmy z nim w kontakcie, żeby wypracować rozwiązanie.

Na ten moment jeśli nadasz paczkę w automacie ORLEN zgodnie ze swoją deklaracją, a kurier odbierze paczkę później (czyli wpłynie to negatywnie na Twoją jakość sprzedaży), to wykluczymy dla Ciebie takie zamówienie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

majteczki_com_pl
#7 Wielbiciel#

No fajnie, dlaczego tylko wcześniej napisałaś, że "że informacje o godzinach granicznych uzyskasz od Przewoźnika. ", skoro "W tym momencie nie mamy od Przewoźnika jednoznacznej deklaracji dotyczącej odbiorów z automatów"

 

oznacz moderatorów

majteczki_com_pl
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Zgodnie z informacją powyżej - proszę o wykluczenie zamówień oprócz wcześniej wskazanego 
637ea2b0-ba8e-11ee-be35-d959fd21a861, również zamówienia 

01ba22e0-c7e8-11ee-a251-b54760889dd6

 
 
 
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@majteczki_com_pl Zamówienia zostaną wykluczone 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

majteczki_com_pl
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Właściwie mnie to nie dziwi, wskazane zamówienia NIE zostały wykluczone z jakości sprzedaży...

Tyle warte jest wasze zapewnienie?

Może jakieś wyjaśnienie?

oznacz moderatorów