anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomaty INPOST nie zgodne z gabarytem C!!

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Witam

Nie wiem czy ktoś się już z tym spotkał ale te ukochane przez allegro paczkomaty w górnym rzędzie posiadają zmniejszone w stosunku do standardu Gabaryt C skrytki!! Co gorsze nie możliwym jest wybór skrytki w dolnym rzędzie! W efekcie zniszczyłem kilka paczek (kartonów) gdyż próbowałem je wpychać na siłę a to po prostu niemożliwe! Gabaryt C oficjalnie na stronie InPostu ma wymiary 41 × 38 × 64 cm i widać je tutaj oficjalnie (!?):
https://inpost.pl/pomoc-rodzaje-paczek-kurierskich

Jednak w rzeczywistości skrytki w górnym rzędzie są profilowane w pionie i na końcu niższe o kilka centymetrów (!?!?) co powoduje to, że karton zgodny z standardem GABARYT C nie wchodzi!!!

oznacz moderatorów
64 ODPOWIEDZI 64

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Dzieńdoberek

1. Ola - sprawdź swoje pierwsze zdanie z poprzedniego posta - bo chyba tam "nie" brakuje 😁

2. Nie zawsze można użyc mniejszego kartonu, kurier podjazd to koszty, a infolinia.....

3. Mam nadzieję że nie jesteś i nie będziesz związana z Inpostem !😜 No opcji jest dużo, np:  pamietam o info na temat własnych paczkomatów allegro - uczcie się na błędach Inpostu! A tutaj po prostu wierć dziurę w brzuchu Inpostowi bo jak widać są powody ...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

[edycja] Próbowaliśmy z bratem tam pracować - po tygodniu chcieliśmy się już zwolnić gdyż UWAGA kurier za jedną paczkę dostaje 50groszy (a nawet dużo mniej - średnia około 35-40!) w efekcie robota kompletnie nie opłacalna a zwolnić się z tamtąd to masz 3 miesięczny cyrograf! Nawet wrogowi nie życzę tam pracy! W czasie pandemii obniżyli stawki kurierom bo Ci i tak nie mieli wyjścia! Natomiast sami jakoś nie obniżyli stawek sprzedającym!

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ModnaPani_art Dzięki, że podzieliłeś się z nami swoją opinią, ale nie będę tutaj tolerować tego typu określeń zarówno w stosunku do Allegro, jak i jakiejkolwiek innej firmy jak Inpost. Możesz mieć własne zdanie o pracy dla tej, czy innej organizacji, ale nie jest to powód, by używać tego typu określeń czy porównań.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

zak_pr
#10 Popularyzator#

Odwiedzenie 4-5 paczkomatów + 1-2km jazdy to generator kosztów. Nie mam takich przesyłek ALE skonsultowałbym sprawę z prawnikiem (zapłacisz ale może będzie to perspektywicznie mniejszy koszt). Przedstawił sprawę i poprosił o rozpoznanie sprawy niezgodności opisanej usługi (wezwanie do rekompensaty, wezwanie przedsądowe itp. ) Nie miej skrupułów. Inpost nie ma ! - ładuje dopłaty za przekroczenie gabarytu, przeciąga i odrzuca reklamacje, wymaga wyimaginowanych załączników przy reklamacjach (totalna spychologia). 

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Mam kolejny poważny problem związany z tą sytuacją. Do paczkomatu wcisnąłem na siłę paczkę gabarytu C bo nie miałem wyjścia. No i paczka leży już dwa dni i kurier jej nie wyciąga! Tutaj link do śledzenia paczki - sami zobaczcie!:
https://inpost.pl/sledzenie-przesylek?number=681319649183420138029233
Może w końcu Allegro zacznie coś z tym robić bo to zaczyna być już nie śmieszne!

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@ModnaPani_art  

Skierowaliśmy do oddziału dyspozycję odbioru nadanej przesyłki oraz jej dalszego procesowania. W imieniu firmy przepraszamy za utrudnienia. 

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Ok to dobrze bo tak wyglądała paczka po włożeniu - nie dało się jej inaczej wsadzić po prostu!:

https://tinyurl.com/2f29k7ze

UWAGA - zdjęcie jest bardzo drastyczne i nie dla nieletnich! 🙂

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem z czym to jest związane ale chyba InPost mnie tu kara za poruszenie tego tematu gdyż ta nieszczęsna paczka jest już czwarty dzień w drodze i nie może dotrzeć do paczkomatu który znajduje się kilkadziesiąt km dalej! 🙂 No po prostu brak mi już słów!

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ModnaPani_art Raczej robią jej oględziny i filmy instruktażowe o tym jak nadawca uszkadza przesyłkę, potem odbiorca w reklamacjach walczy o odszkodowania za zniszczenia z impostem 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@ModnaPani_art 

Zweryfikowaliśmy aktualny status przesyłki. Informujemy, że przesyłka znajduje się aktualnie w oddziale doręczającym, skąd w najbliższym dniu roboczym zostanie przekazana w dalszą drogę do Odbiorcy.

W imieniu firmy przepraszamy za utrudnienia. 

oznacz moderatorów

TaxiTransfer
#8 Zapaleniec#

Jestem w kontakcie z sprzedawcą i przesyłka ma ten sam problem jak tutaj wyżej. Czyli paczka zgodna z gabarytem InPost C nie weszła i została przy wpychaniu do za małej skrytki uszkodzona a obecnie kurier jej nie wyciąga...

https://inpost.pl/sledzenie-przesylek?number=681319688195070131995705

Zatem prośba od razu tu do InPostu aby też zareagował i wyjął ten nieszczęsny karton z paczkomatu i puścił go dalej...

oznacz moderatorów

TaxiTransfer
#8 Zapaleniec#

Czyli można powiedzieć, że nie dość iż InPost źle zrobił paczkomaty to teraz jeszcze kara klientów którzy zgodnie z deklaracją wymiarów wysyłają paczki zgodne z gabarytem InPost C! Masakra!

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@TaxiTransfer 
Odpowiednie zgłoszenie z dyspozycją odbioru wskazanej paczki zostało przekazane do oddziału. W imieniu firmy przepraszamy za powstałe utrudnienia.

oznacz moderatorów

urbero
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj przerobiłem temat na własnej skórze. To znaczy paczce. 

Gabaryt C, wagomiar zgodny z limitem. Chwilę przedtem wyjąłem przesyłkę z dolnego schowka C i w duszy marzyłem o tym, żeby po skanowaniu QR ta sama skrzynka się otworzyła. Ale niestety. Wpakowałem z dobiciem do górnego schowka i po kontakcie z infolinią poradzono mi jedynie, że mam czekać co dalej: czy kurier zdoła wyjąć paczkę, czy karotn będzie nieuszkodzony itd. Jeśli będzie zonk to paczka zostanie po prostu zwrócona... Śmiech na sali.

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@urbero 

Przepraszamy za powstałe utrudnienia. Prosimy o śledzenie statusów paczki, a przypadku pojawienia się dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym BOK.

Dostępne kanały kontaktowe:

1) czat/messenger

2) formularz kontaktowy https://inpost.pl/kontakt

3) infolinia: 722 444 000 / 746 600 000

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Sugeruję firmie InPost rozwiązanie tego problemu dostępnymi metodami a mianowicie przeprogramowanie paczkomatów aby była możliwość wyboru skrytki na dole jeżeli paczka nie wchodzi do górnej skrytki i wszystko! Przecież to zaraz będzie rok czasu od zgłoszenia tego problemu!!

 

oznacz moderatorów

PolskisklepNM
#7 Wielbiciel#

Niestety rzeczywiście to problem, przed wczoraj i dziś problem z gabarytem C w górnym rzędzie, na dole wchodzi paka bez problemu... 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost Zróbcie 4 gabaryty :

A

B

C- ( górne skrytki, wielkość: C- śruby)

C

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@pinsplash 

Jeszcze raz przepraszamy za niedogodności oraz dziękujemy za sugestie, które  zostaną przekazane do odpowiedniego działu. Cały czas pracujemy nad doskonaleniem naszych usług.

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Jak na tak poważny problem w Waszej flagowej usłudze ujmę to delikatnie, że macie potrzeby klientów w czterech literach...

 

oznacz moderatorów