anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomaty INPOST nie zgodne z gabarytem C!!

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Witam

Nie wiem czy ktoś się już z tym spotkał ale te ukochane przez allegro paczkomaty w górnym rzędzie posiadają zmniejszone w stosunku do standardu Gabaryt C skrytki!! Co gorsze nie możliwym jest wybór skrytki w dolnym rzędzie! W efekcie zniszczyłem kilka paczek (kartonów) gdyż próbowałem je wpychać na siłę a to po prostu niemożliwe! Gabaryt C oficjalnie na stronie InPostu ma wymiary 41 × 38 × 64 cm i widać je tutaj oficjalnie (!?):
https://inpost.pl/pomoc-rodzaje-paczek-kurierskich

Jednak w rzeczywistości skrytki w górnym rzędzie są profilowane w pionie i na końcu niższe o kilka centymetrów (!?!?) co powoduje to, że karton zgodny z standardem GABARYT C nie wchodzi!!!

oznacz moderatorów
64 ODPOWIEDZI 64

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Dzieńdoberek

1. Ola - sprawdź swoje pierwsze zdanie z poprzedniego posta - bo chyba tam "nie" brakuje 😁

2. Nie zawsze można użyc mniejszego kartonu, kurier podjazd to koszty, a infolinia.....

3. Mam nadzieję że nie jesteś i nie będziesz związana z Inpostem !😜 No opcji jest dużo, np:  pamietam o info na temat własnych paczkomatów allegro - uczcie się na błędach Inpostu! A tutaj po prostu wierć dziurę w brzuchu Inpostowi bo jak widać są powody ...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

[edycja] Próbowaliśmy z bratem tam pracować - po tygodniu chcieliśmy się już zwolnić gdyż UWAGA kurier za jedną paczkę dostaje 50groszy (a nawet dużo mniej - średnia około 35-40!) w efekcie robota kompletnie nie opłacalna a zwolnić się z tamtąd to masz 3 miesięczny cyrograf! Nawet wrogowi nie życzę tam pracy! W czasie pandemii obniżyli stawki kurierom bo Ci i tak nie mieli wyjścia! Natomiast sami jakoś nie obniżyli stawek sprzedającym!

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ModnaPani_art Dzięki, że podzieliłeś się z nami swoją opinią, ale nie będę tutaj tolerować tego typu określeń zarówno w stosunku do Allegro, jak i jakiejkolwiek innej firmy jak Inpost. Możesz mieć własne zdanie o pracy dla tej, czy innej organizacji, ale nie jest to powód, by używać tego typu określeń czy porównań.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

zak_pr
#10 Popularyzator#

Odwiedzenie 4-5 paczkomatów + 1-2km jazdy to generator kosztów. Nie mam takich przesyłek ALE skonsultowałbym sprawę z prawnikiem (zapłacisz ale może będzie to perspektywicznie mniejszy koszt). Przedstawił sprawę i poprosił o rozpoznanie sprawy niezgodności opisanej usługi (wezwanie do rekompensaty, wezwanie przedsądowe itp. ) Nie miej skrupułów. Inpost nie ma ! - ładuje dopłaty za przekroczenie gabarytu, przeciąga i odrzuca reklamacje, wymaga wyimaginowanych załączników przy reklamacjach (totalna spychologia). 

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Mam kolejny poważny problem związany z tą sytuacją. Do paczkomatu wcisnąłem na siłę paczkę gabarytu C bo nie miałem wyjścia. No i paczka leży już dwa dni i kurier jej nie wyciąga! Tutaj link do śledzenia paczki - sami zobaczcie!:
https://inpost.pl/sledzenie-przesylek?number=681319649183420138029233
Może w końcu Allegro zacznie coś z tym robić bo to zaczyna być już nie śmieszne!

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@ModnaPani_art  

Skierowaliśmy do oddziału dyspozycję odbioru nadanej przesyłki oraz jej dalszego procesowania. W imieniu firmy przepraszamy za utrudnienia. 

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Ok to dobrze bo tak wyglądała paczka po włożeniu - nie dało się jej inaczej wsadzić po prostu!:

https://tinyurl.com/2f29k7ze

UWAGA - zdjęcie jest bardzo drastyczne i nie dla nieletnich! 🙂

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem z czym to jest związane ale chyba InPost mnie tu kara za poruszenie tego tematu gdyż ta nieszczęsna paczka jest już czwarty dzień w drodze i nie może dotrzeć do paczkomatu który znajduje się kilkadziesiąt km dalej! 🙂 No po prostu brak mi już słów!

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ModnaPani_art Raczej robią jej oględziny i filmy instruktażowe o tym jak nadawca uszkadza przesyłkę, potem odbiorca w reklamacjach walczy o odszkodowania za zniszczenia z impostem 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@ModnaPani_art 

Zweryfikowaliśmy aktualny status przesyłki. Informujemy, że przesyłka znajduje się aktualnie w oddziale doręczającym, skąd w najbliższym dniu roboczym zostanie przekazana w dalszą drogę do Odbiorcy.

W imieniu firmy przepraszamy za utrudnienia. 

oznacz moderatorów

TaxiTransfer
#8 Zapaleniec#

Jestem w kontakcie z sprzedawcą i przesyłka ma ten sam problem jak tutaj wyżej. Czyli paczka zgodna z gabarytem InPost C nie weszła i została przy wpychaniu do za małej skrytki uszkodzona a obecnie kurier jej nie wyciąga...

https://inpost.pl/sledzenie-przesylek?number=681319688195070131995705

Zatem prośba od razu tu do InPostu aby też zareagował i wyjął ten nieszczęsny karton z paczkomatu i puścił go dalej...

oznacz moderatorów

TaxiTransfer
#8 Zapaleniec#

Czyli można powiedzieć, że nie dość iż InPost źle zrobił paczkomaty to teraz jeszcze kara klientów którzy zgodnie z deklaracją wymiarów wysyłają paczki zgodne z gabarytem InPost C! Masakra!

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@TaxiTransfer 
Odpowiednie zgłoszenie z dyspozycją odbioru wskazanej paczki zostało przekazane do oddziału. W imieniu firmy przepraszamy za powstałe utrudnienia.

oznacz moderatorów

urbero
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj przerobiłem temat na własnej skórze. To znaczy paczce. 

Gabaryt C, wagomiar zgodny z limitem. Chwilę przedtem wyjąłem przesyłkę z dolnego schowka C i w duszy marzyłem o tym, żeby po skanowaniu QR ta sama skrzynka się otworzyła. Ale niestety. Wpakowałem z dobiciem do górnego schowka i po kontakcie z infolinią poradzono mi jedynie, że mam czekać co dalej: czy kurier zdoła wyjąć paczkę, czy karotn będzie nieuszkodzony itd. Jeśli będzie zonk to paczka zostanie po prostu zwrócona... Śmiech na sali.

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@urbero 

Przepraszamy za powstałe utrudnienia. Prosimy o śledzenie statusów paczki, a przypadku pojawienia się dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym BOK.

Dostępne kanały kontaktowe:

1) czat/messenger

2) formularz kontaktowy https://inpost.pl/kontakt

3) infolinia: 722 444 000 / 746 600 000

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Sugeruję firmie InPost rozwiązanie tego problemu dostępnymi metodami a mianowicie przeprogramowanie paczkomatów aby była możliwość wyboru skrytki na dole jeżeli paczka nie wchodzi do górnej skrytki i wszystko! Przecież to zaraz będzie rok czasu od zgłoszenia tego problemu!!

 

oznacz moderatorów

PolskisklepNM
#7 Wielbiciel#

Niestety rzeczywiście to problem, przed wczoraj i dziś problem z gabarytem C w górnym rzędzie, na dole wchodzi paka bez problemu... 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost Zróbcie 4 gabaryty :

A

B

C- ( górne skrytki, wielkość: C- śruby)

C

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@pinsplash 

Jeszcze raz przepraszamy za niedogodności oraz dziękujemy za sugestie, które  zostaną przekazane do odpowiedniego działu. Cały czas pracujemy nad doskonaleniem naszych usług.

oznacz moderatorów

ModnaPani_art
#9 Pomysłodawca#

Jak na tak poważny problem w Waszej flagowej usłudze ujmę to delikatnie, że macie potrzeby klientów w czterech literach...

 

oznacz moderatorów