anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzany sprzedający

DO-AN
#10 Popularyzator#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Trafiłem na użytkownika który kopiuje wiele ofert sprzedaży, zgłosiłem przez "zgłoś naruszenie" oraz poinformowałem wszystkie większe firmy zajmujące się sprzedażą hurtową na terytorium polski.
Użytkownik wystawia skopiowane oferty np. produktów używanych, powystawowych lub po zwrocie a także idealne odwzorowanie ofert nowych.
https://allegro.pl/uzytkownik/youbaque879605
tutaj skopiowane oferty powystawowe https://allegro.pl/listing?string=Uchwyt%20rowerowy%20XLC%20Azura%20czarny&stan=powystawowe
po zwrocie https://allegro.pl/listing?string=Zestaw%20ogrodowy%20KETER%20MIA%204%20os.%20Sofa%20Fotele%20Stolik
i używane https://allegro.pl/listing?string=Uchwyt%20rowerowy%20na%20hak%20Taurus%20Basic%20Plus%203%20uchylny

albo jest to bot, albo jakiś naciągacz.

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

mikeza
#20 Guru#

sprawa prosta, albo to oszust, który nic nie wyśle, a po miesiącu zniknie. Ewentualnie jest druga opcja, że będzie wysyłał produkty w 100% podrobione. W obydwu wersjach mamy do czynienia z przekrętem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DO-AN
#10 Popularyzator#

Czekam co moderatorzy odpiszą, choć od mojego zgłoszenia minęło dwa dni, to nie są w stanie zweryfikować użytkownika który nadal ma powystawiane aukcje w cenach zaporowych i wystawia ich coraz więcej, a dziś odkryłem kolejnego z jeszcze większą ilością.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

allegro ma na to wywalone, pytanie tylko kto będzie potem płacić rekompensaty z AP, jak ludzie nic nie dostaną, albo jakieś badziewie udające oryginalne produkty. Aż dziw mnie bierze, że tyle osób już tam kupiło, od takiego szemranego sprzedawcy. Gdzie Ci ludzie mają oczy ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DO-AN
#10 Popularyzator#

Ludzie dostaną zwrot kasy z allegro protect, a kto zapłaci? ... my ... sprzedający, pewnie zaraz znowu będę podwyżki prowizji. W innym temacie widzę że ten problem jest od dawna i tak jak mówisz allegro ma na to wywalone. Potwierdźcie że tak jest @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Gdyby polski sprzedawca stworzył takie konto to pewnie za chwilę miałby je zawieszone, kazano by mu wysłać zdjęcia posiadanego towaru, dowodu i selfie, a po ich wysłaniu dostałby odpowiedź, że weryfikacja nie przebiegła pomyślnie i konto nie zostanie odblokowane 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DO-AN @mikeza sprostuję, ponieważ pracujemy w święta.
Odnośnie do Twoich zgłoszeń, to obecnie nie mamy podstaw do podjęcia działań. Gdy takie się pojawią z pewnością odpowiedni zespół zareaguje. Nie mogę podać żadnych dodatkowych informacji na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

faktycznie, wysyłka z Chin za darmo produktów między innymi polskich producentów w cenie o połowę niższej nie stanowi w dzisiejszych czasach niczego zaskakującego. No cóż, minie trochę czasu zanim klienci zaczną wypełniać wnioski do AP, bo czas doręczenia to 3-4 tygodnie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DO-AN
#10 Popularyzator#

@la_nika Dlaczego produkty chińczyka nie są połączone z katalogiem produktów allegro podczas tworzenia oferty? Zgodnie z regulaminem, wymagacie by każda nowa oferta była połączona z katalogiem. Dlaczego ten użytkownik https://allegro.pl/uzytkownik/LuliuShangMao, może mieć wystawione oferty w których na zdjęciu głównym nie znajduję się produkt, a np. baner z mojej skopiowanej aukcji allegro?!

oznacz moderatorów

DO-AN
#10 Popularyzator#

i jeszcze bym prosił o wskazanie tego adresy na mapie, gdzie on się znajduje? Być może jak dostanę towar od chińczyka, chciałbym wiedzieć gdzie i czy na pewno mogę jego odesłać.

returns
cdsdhtfekji8787
667656 brhgt
Chiny
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DO-AN kopiowanie Twoich ofert możesz zgłosić. W każdej ofercie jest dostępny przycisk "zgłoś naruszenie zasad", wybierz proszę odpowiedni powód i prześlij do nas zgłoszenie. 
Poprosiłam odpowiedni zespół o weryfikację wskazanego sprzedającego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

......................................

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@DO-AN jeśli nie pasuje Ci ten adres do zwrotu to zawsze możesz odesłać pod adres do reklamacji:

complaint
fdmgkyutykt7687
3311 sdcvrg
Chiny
 
 
Wszystko jest OK, nie ma podstaw do interwencji 😆
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

grunt, że allegro nie widzi podstaw do działania, naszego sprzedawcę prześwietliliby od stóp do głów, a tutaj hulaj dusza, piekła nie ma 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Czytam i nie wierzę... ewidentny wałek ale nie ma podstaw do działania - szok xD
Kilka dni temu był temat, że ktoś zaczynał w dropie i go zblokowali na zawsze bo za duże ryzyko pomimo tego, że towar wysyłał i niczym nie zawinił a tu takie rzeczy.
Ehhhh

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika  Monika, nieprawda. wielokrotnie blokowaliście POLSKICH sprzedawców dopóki nie dostarczą pierwszej partii towaru ( zwłaszcza dropy) dotąd nie będą mogli wystawiać nowych produktów i wypłacić pieniędzy. A tutaj jest jawny wałek i nic? Wasze faworyzowanie sprzedawców z Chin kosztem krajowych jest tragiczne ( ps tak sam też zgłaszałem 200% nieprawidłowe aukcje - i wiszą od miesięcy "bo to "myfriendy" )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Zastanawiam się o co chodzi.. polski sprzedawca ma bana gdy jest cień podejrzeń, że się nie będzie wywiązywał z transakcji i trzeba będzie wypłacać kasę z POK/AP a w przypadku chińskiego sprzedawcy, gdy widać wałek na kilometr zupełnie nie dbają o swoje pieniądze.. działanie allegro jest dla mnie niezrozumiałe.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

może Chińczyki chcą zatopić allegro ? przecież takie wypłaty z AP, na takie kwoty to będzie masakra. to są setki tysięcy, jak nie miliony.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów