anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podjazd kuriera inpost

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@InPost 

Proszę mi wytłumaczyć jak to jest- Mamy siedzibę w strefie C (godzina graniczna: 14:00) Kurier zamówiony o 11 już dziś nie podjedzie bo ponoć jest poza miastem a w tej okolicy jeździ rano. Na sąsiednich ulicach są 2 paczkomaty do których kurier normalnie podjeżdża w okolicy godziny 14- więc gdzie jest problem, że nasze paczki nie mogą zostać odebrane tego samego dnia?

Co teraz mamy zrobić, żeby nie poleciały nam statystyki? Bo w paczkomacie już ich nie nadamy (na naklejce jest podjazd kuriera).

 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Problem jest w tym, że to nie jest ten sam kurier. U mnie np z co najmniej 3 jak nie 4 kurierów jeżdżących po okolicy tylko jeden zabiera paczki z paczkopunktu, reszta tego nie zrobi. Jak ten pierwszy ma urlop to paczki potrafią być zabierane po 2-3 dniach mimo iż paczkopunkt leży w samym centrum miejscowości, na trasie między dwoma paczkomatami i jeżdżą od jednego do drugiego...

Masz 2 opcje: a) przełknąć statystyki i czekać. b) zadzwonić, poprosić o zmianę punktu nadawczego i wysłać w paczkomacie. Nigdy tego z zamówionym podjazdem nie robiłam ale z paczkami mającymi jako punkt nadania paczkomat wychodziło bez problemu o ile nie przyznałam się ze to paczki z allegro (sprawdzają tylko numer i telefon, chyba że się człowiek przyzna że to z allegro to zaczynają cudować). 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Nie można zmienić punktu nadania. Trzeba każdą etykietę wygenerować na nowo i zapłacić 8,99/szt.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

To naprawdę nie wiem. Wiem że nieraz się tu ludzie o to denerwują ale rozwiązania chyba nie widziałam. Jak paczki wysyłane z menedżera to to anulowanie w sumie problemem nie jest, po godzince kasa jest z powrotem ale jak przez allegro to nie mam bladego pojęcia.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@starling_shop zawieźć na sortownię 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

To nadal nie jest rozwiązanie problemu z wprowadzaniem w błąd przez Inpost. Tym bardziej, że sortownia jest 50 km dalej.

oznacz moderatorów

tomsyty
#9 Pomysłodawca#

Możesz spokojnie dać kurierowi pod paczkomatem. Oczywiście nie będziesz mieć potwierdzenia nadania (choć jest opcja żeby zeskanował i przesyłka miała od razu status "przyjęta na magazynie", ale nie każdy kurier wie jak to zrobić). Zeskanuje je parę godzin później po przyjeździe na magazyn. Wszystko kwestia zaufania - od lat bardzo często daję kurierom przesyłki w ten sposób, nigdy nic nie zginęło, kurier ma mniej roboty z wyjmowaniem paczek więc jemu też zależy żeby tak było. W PaczkoPunkcie też potrafią przyjąć i zeskanować niezależnie od wybranego sposobu nadania, obsługa tylko musi być trochę ogarnięta i chętna do współpracy.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Kurier odbiera paczki z paczkomatu i różnych godzinach. Nie wyobrażam sobie czatowania codziennie po 2-3h pod paczkomatem...

oznacz moderatorów

-Outlet-Butik-
#9 Pomysłodawca#

a mnie kurier prosił aby nie zanosić do paczkomatu tylko robić zlecenia ( jak się ma to 5 paczek ) - bardzo chętnie podjedzie zawsze bo ma z tego lepsza kasę.

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

Dzień dobry @starling_shop ,

proszę o kontakt na adres mailowy pomoc@inpost.pl. W celu dalszej weryfikacji proszę o numer zlecenia, numery przykładowych paczek oraz pełny adres realizacji zlecenia (ulica, numer domu oraz mieszkania, kod pocztowy i nazwę miejscowości).

W imieniu firmy przepraszam za niedogodności.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Mailowo dowiedziałam się tylko, że kurier zaznaczył, że paczki nie były gotowe. A dziś dalej nie przyjechał po wczorajsze zamówienie 🙂

@InPostmoże chcecie sobie porozmawiać z klientami którzy nie dostali paczek? Gwarantuję, że zadowoleni i mili nie są.

oznacz moderatorów

-Outlet-Butik-
#9 Pomysłodawca#

"widzimisie" kuriera. Zgłosić na Inpost i tyle.

Ja także strefa C - zgłaszam 13:50 i kurier jest - jak to stwierdził to jego obowiązek. 

Tyle....

 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

U nas dziś dalej nie było, rzekomo nikogo nie zastał. Została złożona na niego skarga ale to nadal nie rozwiązuje problemu z obniżonymi ocenami dzięki @InPost 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja nie wiem jakie są wymagania stref. Mam umowę na stałe odbiory.

U mnie kurier InPost jest po prostu "po trasie" - do mnie ma ok. 75km, jest w godz. 10:30 - 12:30, w zależności od ilości paczek do rozwiezienia.

Do paczkomatów - może być inny kurier.

U mnie , stały kurier poinformował mnie, że on niedługo już nie będzie jeździł - oddają trasę innemu podwykonawcy - w sąsiedniej miejscowości uruchomili paczkomat i dołożyli do tej trasy odbiór przesyłek w tym paczkomacie od. 13:00, musiałby czekać czasem 2-3 godz.

I nic na to nie poradzę. 

To "wioski" na końcach tras kurierów. Inaczej jest w miastach...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów