anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podszywanie się pod produkt

EKO-DAN
#8 Zapaleniec#

Witam

Piszę w dość dziwnej sprawie . Zacznijmy od początku :

Jestem producentem mebli , chcieliśmy wskoczyć w allegro zbudować swoją markę i się rozwijać na rynku . Na początku zaczęliśmy sprzedawać leżaki plażowe naszej produkcji które posiadają mocniejszą konstrukcję i są wykonywane w 100% przez nas. Na początku wszystko dobrze szło ludzie byli zadowoleni z produktów ,dostawaliśmy pozytywne opinie za obsługę jak i za produkt . Ale nadszedł czas negatywnej opinii , ktoś z katalogu wybrał sobie nasz produkt , którego od nas nie zakupił , nie posiadał . sprzedał produkt i negatyw, że produkt z chin ….. Bardzo nas to zabolało , odbija się to na naszej sprzedaży . Postanowiliśmy jak najszybciej skontaktować się z allegro w celu pomocy ….. no niestety Allegro twierdzi, że klient dostał towar i mógł go ocenić oraz że z negatywną oceną nie mogą nic zrobić .

I teraz pytanie czy warto budować markę na allegro, jeśli ktoś chce usunąć konkurencję wystarczy podstawić ofertę sprzedać inny produkt i już opinia zszargana .

Odpowiedzialność :

Osoba sprzedająca nie poniesie żadnej odpowiedzialności, dobrze ze po interwencji telefonicznej z mojej strony przynajmniej usuną aukcje. Klient chodź niewinny w tej sytuacji popsuł opinie mojego produktu chodź go nawet nie zobaczył ale dostał inny. Nie mogę prosić o kontakt do kupującego bo wiadomo RODO .

Czy warto budować markę na allegro chyba nie , Nie mam nic do katalogu produktów fajny pomysł dużo ułatwia ale poradzi zaszkodzić producentom jeśli ktoś sprzedaje pod inną marką cudzy produkt ...

 

Co uważacie na ten temat i jak możecie mi pomóc ??

Co można zrobić by takich sytuacji niebyło ??

Dlaczego niema odpowiedzialności dla takich osób ??

PS. Zaraz ktoś napisze ze trzeba sprawdzać oferty i zgłaszać naruszenie regulaminu , dwa miesiące temu zgłaszałem telefonicznie i na stronie ze ktoś się podszywa i do dziś z tym nikt nic nie zrobił oferta dalej funkcjonuje. a teraz już za późno . . . 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

LEW433
#21 Demiurg#

Nie do końca bo masz 2oceny, 1 to komentarz o sprzedającym i tu nie ma nic o produkcie, i 2ocena o produkcie a tu niestety jest tzw. katalog i  tu jest totalny bałagan ponieważ jest ona widoczna u wszystkich sprzedających ten sam produkt, teoretycznie ten sam.

oznacz moderatorów

EKO-DAN
#8 Zapaleniec#

i ani jedna nie jest od osoby co kupiła ode mnie produkt, jak to naprawić ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To jest ten katalog Allegro który jest ze wszystkich stron krytykowany a Allegro brnie w zaparte że nikt nam nie będzie mówił że białe jest białe a czarne jest czarne.😡

oznacz moderatorów

EKO-DAN
#8 Zapaleniec#

jak rozmawiałem z allegro jakimś tam gościem Fachowcem , tłumaczyłem ze jeśli jestem producentem ktoś wrzuci coś czego niema sprzeda coś z chin i opinia firmy szarga . Chyba tylko droga sądowa pozostaje . Ma ktoś rozwiązanie ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nikt Ci tu złotej myśli nie podpowie, wiele wątków jest tu na forum od lat i nic nikt z tym nie zrobił.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@EKO-DAN Ten katalog to powstał chyba tylko po to by wzorowi producenci tworzyli produkty by jakaś masówka wykorzystywała ich zdjęcia i opisy i pchała na rynek "nieudolne sobowtóry" tych produktów . Trudno jest utrzymać tu dobrą markę jak Ci nikt nie chce pomóc , tylko podkładają kłody pod nogi by Ty i Twoja firma padła . 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@EKO-DAN  a nie prosciej zrobić wszystko jak nalezy?

1) zarejestrować marke w urzedzie patentowym i oznaczać nią swoje produkty ?

2) nadawać unikalne EANy tylko do Waszych produktów?

3) podjąć wspólprace z odpowiednią kancelarią prawną w celu ochrony marki ?

My planujemy wprowadzić własną marke od przyszłego roku. Juz od kilku miesiecy biegamy miedzy : producentem, rzecznikiem patentowym, kancelarią prawną i firma marketingową.

Częśc naszych działań jest właśnie skierowana po to aby pod nasze produkty które mają byc najwyższej jakości nikt sie nie próbował podpiąc. Podpięcie takiej "lipnej" oferty spowoduje natychmiastowe pismo z naszej kancelarii prawnej i potem ewentualne dalsze czynnosci. Pisanie do allegro nie ma sensu bo ta walka z wiatrakami. My liczymy że bezpośredni kontakt z wystawiającym oferte przyniesie lepszy skutek.

Z doświadczen innej firmy wiemy jak bardzo potrafia być dotkliwe kary za podrabianie cudzych znaków towarowych. To są naprawde duże pieniądze. Tylko mimo dośc wysokich kosztów trzeba zadbać o ochrone swojej własności. Bo w dłuższej perspektywie to sie zwraca

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Jeśli masz własną markę i ktoś bezczelnie podpina się pod Twój produkt, to po zgłoszeniu do Allegro usuwają te aukcje dość szybko, nawet byłem w szoku jak w niecała minutę po zgłoszeniu oferty już nie było. 

oznacz moderatorów

EKO-DAN
#8 Zapaleniec#

No u mnie tak raczej nie działało , Gość wrzucił moją aukcje i dalej aukcja widnieje na stronie mają czas. dziś kolejny raz zgłoszenie poszło i dalej nic . 

oznacz moderatorów

EKO-DAN
#8 Zapaleniec#

właśnie jestem na etapie rejestracji swojej marki kombinujemy tyle ze to może potrwać  , nawet nie sądziłem ze może być tak prosto oszukiwać użytkowników allegro . 

Rozwiązanie proste ale sam wiesz ile to wszystko po kolei kosztuje pieniędzy i czasu . 

Już rozmawiałem z wystawiającym uczciwie podszedł do sprawy , pokasował oferty ... no ale opinia została teraz jak to rozwiązać .... kiedyś była możliwość skomentowania komentarza , cokolwiek odpisać a teraz ?? obsmaruje cie konkurencja, tracisz sprzedaż i tyle... 

a najlepsze jest to ze portal i tak zarobi bo ktoś inny sprzedaje NIBY twój produkt i jest bezkarny

.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@EKO-DAN 

"no ale opinia została teraz jak to rozwiązać .... kie"

Tworzysz nową ofertę z nowym numerem EAN i innym zdjęciem głównym - nowy produkt dla katalogu.

  • Plusy, brak negatywów, czysta karta
  • Minusy, czysta karta, brak pozytywów.

Wcześniejszy produkt zgubi się w tym śmietniku. 

oznacz moderatorów

EKO-DAN
#8 Zapaleniec#

Wiesz co będę próbował jeszcze pisać do allegro . mi sie zdaje ze to juz nieuczciwa konkurencja macza palce i tyle ... szkoda po prostu sezonu . 

Allegro powinno do katalogu dodać zakładkę Jestem Producentem/mam wyłączność sprzedaży do zaznaczenia i nikt nie powinien widzieć oferty no niestety . Troszeczkę popłynęli 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ tu nie chodzi o ochronę patentową czy określonego wzoru

tu chodzi o czyny nieuczciwej konkurencji wymienione w ustawie o tej samej nazwie

eany nic nie mają do rzeczy - są to numerki prywatnej instytucji

@EKO-DAN skarży się, że na portalu allegro są dokonywane czyny nieuczciwej konkurencji,

a serwis ignoruje temat

 

oznacz moderatorów

EKO-DAN
#8 Zapaleniec#

i właśnie oto chodzi , szkoda ze oni tego nie rozumieją ... 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@RED  aby odpowiednio udowodnić czyn nieuczciwej konkuerncji  w pierwszej kolejności należy udowodnić własne prawa do danej marki - nazwy , znaku towarowego. Jeśłi nie udowodnisz swoich praw do danego produktu każda ze stron może twierdzić że to własniej jej produkt jest oryginałem. Zwłaszcza przy marce która na rynku istnieje bardzo krótko.

W związku z tym że jest wiadome ż allegro a dużym stpni na to pozwala ( choćby przejmujac i udostepniając prawa do zdjeć i opisów) jedyną możliwoscią w przypadku nowej marki zdaje sie być jej rejestracja i ochrona znaku towarowwego. Potem w przypadku gdy ktoś "podpina" sie pod Twój produkt bezpośredni kontakt z kancelarii prawnej zdaje sie być jedynym wyjsciem aby chronić swoją marke. Ergo - aukcje z własnym produktem.

Kiedyś jedna z którą wspołpracowałem z firm zaczeła używać bardzo podobnej nazwy do innej firmy. Sprawa skonczyla sie w sądzie. Sąd nakazał wycofać wszystkie produkty ze sprzedaży z podobną nazwą nazwą pod grożbą kary 1000 zł za każdy produkt który pojawi sie w sprzedaży. Asortyment tek fimy to było około 500-700  pozycji - wszystkie musieli wycofać i przebrandować.,  taki nakaz dostali już na pierwszej sprawie jako zabezpieczenie. A wiesz 500 tys dla niedużej firmy to bolesne

Dlatego myśle że może to być jedyny sposób na walke z nieuczciwą konkurencją , oczywiście tanio nie jest lecz jeśli chcesz wprowadzić na rynek coś drogiego , wysokiej jakości , i dbać o tą jakość - niestety zdaje sie to być nieodzowne działanie.

oznacz moderatorów

EKO-DAN
#8 Zapaleniec#

czyli wychodzi na to ze nie warto czegokolwiek zaczynać produkować , nie warto robić coś swojego . Ktoś wysyła nie ten produkt co jest w ofercie i obojętnie czy jest patent  czy nie jak udowodnisz ? dostajesz negatywa konkurencja sie cieszy i tyle.... 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@EKO-DAN  jak to jak.

Jełśi wiem ze tylko ja sprzedaje dany produkt ( albo firmy z którymi współpracuje) i nagle widze że są inne oferty podpięte pod ten produkt w katalogu - to niczego wiecej nie potrzeba.

Skoro wiem kto ma moja marke w sprzedaży a nagle wystawia ją ktos kto jej nie kupował to już samo w sobie jest dowodem. Przerabiałem już ten tema z prawnikami. Jelsi ktoś sie podepnie pod mój  produkt  z produktem słabej jakości i np złe opinie zepsują opinie o danym produkcie - kwalifikuje sie to do naprawienia szkody. 

Tak naprawde problem jest tylko z chinczykami bo z nimi nie wiadomo jak iśc do sądu i nie bardzo jest sens lecz tutaj prawnik mowił że można rozważyć pozew przeciw portalowi - jako że zezwala na takie praktyki.

Jak mówie dla mnie to póki co tylko teoreyczne rozważania lecz staram sie zabezpieczyc na tyle na ile to możliwe. jak to wyjdzie wpraktyce - zobaczymy

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ masz rację ale tu nie chodzi o podrabianie produktu czy podobne nazwy

tu chodzi o sugerowanie Kupującym, że te dwa produkty są tego samego producenta

Naśladownictwo produktów

Czynem nieuczciwej konkurencji jest naśladowanie gotowego produktu, polegające na tym, że za pomocą technicznych środków reprodukcji jest kopiowana zewnętrzna postać produktu, jeżeli może wprowadzić klientów w błąd co do tożsamości producenta lub produktu. Może to rodzić wątpliwości. Często bowiem pewne produkty sąd do siebie bardzo podobne (np. dwie czekolady o tym samym smaku, wiodące marki coli). Wyjaśnić należy, że nie chodzi o każdą sytuacje naśladownictwa (wiadomo, iż niektóre produkty mało się od siebie różnią), lecz o sytuacje tzw. niewolniczego naśladownictwa, gdy kopii nie da się odróżnić od oryginału, co może skutkować wprowadzeniem klienta w błąd.

Ustawa wskazuje ponadto, iż nie stanowi czynu nieuczciwej konkurencji naśladowanie cech funkcjonalnych produktu, w szczególności budowy, konstrukcji i formy zapewniającej jego użyteczność. Jeżeli jednak naśladowanie cech funkcjonalnych gotowego produktu wymaga uwzględnienia jego charakterystycznej formy, co może wprowadzić klientów w błąd co do tożsamości producenta lub produktu, naśladowca jest zobowiązany odpowiednio oznaczyć produkt.

Pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie

Czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy albo przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody.

Ustawa wprost wymienia przykłady takich zachowań. W szczególności są to nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje o:

  • osobach kierujących przedsiębiorstwem;

  • wytwarzanych towarach lub świadczonych usługach;

  • stosowanych cenach;

  • sytuacji gospodarczej lub prawnej.

https://rpms.pl/przykladowe-czyny-nieuczciwej-konkurencji-i-jak-sie-przed-nimi-bronic/

 

jest jeszcze ustawa konsumencka i są przepisy pochodne - także o opiniach produktu

@EKO-DAN zgłoś do inspekcji handlowej i uokiku sprzedawcę i serwis allegro (- jeżeli odmówi

reakcji)

allegro też ma w swoim regulaminie cały dział poświęcony temu tematowi - szkoda, że jak widać z powyższego są to puste zapisy

zawsze możesz poprosić prawnika czy kancelarię o przygotowanie odpowiedniego pisma

i wysłanie go do serwisu

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@RED  własnie dlatego istotnym dla mnie przy wystawianiu produktów marki własnej będzie to aby nazwa marki znalazła sie w katalogu produktów w tytule ( nazwie produktu) tak jak na przykład tutaj:

https://allegro.pl/oferta/41-020-cellfast-sekator-nozycowy-ergo-13065286907?snapshot=MjAyMy0wOC0zMVQ...

Wówczas każdy kto podepnie sie pod ten produkt siłą rzeczy bezprawnie stosuje nazwe mojej marki. W jego ofercie siłą rzeczy będzie sie znajdowała nazwa mojego produktu - którego on nie ma w sprzedaży.

A to już sie kwalifikuje do podjęcia odpowiednich działań prawnych

https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/przestepstwa-gospodarcze/310376,Podrabiane-towary-odpowiedzia...

Na ten moment innego sposobu zabezpieczenia nie wymyśliłem

oznacz moderatorów