anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomyłka przy nadaniu paczki

Nissan_czesci
#1 Nowicjusz#

Witam! Wysłałem paczkę która miała być paczką 'za pobraniem', ale nie zaznaczyłem tej opcji przy nadaniu i poszła jako  paczka bez pobrania. Proszę poradźcie w jaki sposób mam starać się o zwrot pieniędzy. Dodam że jest to spora kwota. 

 

pozdrawiam

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

gbetker
#9 Pomysłodawca#

Czasem mam wrażenie, że sprzedawcy boją się dzwonić do klientów. 
Dzwoń, wytłumacz co i jak. Wątpię żeby ktoś robił jakikolwiek problem z tak prostej pomyłki. 

oznacz moderatorów

Nissan_czesci
#1 Nowicjusz#

Nie odbiera telefonu. Dzwoniłem nawet z numeru żony. Gdy tylko sie przedstawiłem od razu się rozłączył.

oznacz moderatorów

gbetker
#9 Pomysłodawca#

W takim razie to taki klient 😄 

Tutaj może coś podpowiedzieć @RED  lub @xyz96  ja jestem za cienki bolek.
Pomyłki mi się zdarzały jak każdemu ale zawsze się dogadywałem i obchodziło się bez spięć.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Jemu się chyba wydaje, że dostał prezent, a w rzeczywistości dokonał przywłaszczenia. Trzeba mu to wyjaśnić.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Mieliśmy 2-3 takie przypadki. Po pierwsze zapisz oczywiście zamówienie od niego wraz z mailem gdzie wybrał przesyłkę pobraniową by to było jako dowód.

Wyślij mu prośbę o zapłatę za towar z wyznaczeniem powiedzmy kilku dni terminu. Przy braku odpowiedzi pismo zatytułowane jako ostateczne wezwanie przedsądowe do zapłaty. polecony, najlepiej za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Po terminu w wezwaniu jeśli dalej będzie się migał od zapłaty pozostaje złożyć pozew w trybie nakazowym do sądu. Po otrzymaniu nakazu zapłaty przekazać sprawę komornikowi.

Do pozwu będziesz musiał dołączyć: złożone zamówienie, potwierdzenie wybrania formy płatności, potwierdzenie nadania przesyłki i/lub list przewozowy gdzie będzie widać, że nie umieściłeś pobrania, wszelkie wezwania wysłane do Kupującego, dowód nadania wezwania przedsądowego, potwierdzenie daty odebrania tego wezwania lub też zwrotu nieodebranego wezwania.

Do pozwu prawdopodobnie będziesz potrzebował numer PESEL Kupującego. Od lipca zeszłego roku o jego udostępnienie zwracasz się do organu gminy prowadzącego ewidencję a nie do centrum dokumentów MSWiA jak wcześniej. By otrzymać PESEL musisz udowodnić swój interes prawny w tym.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

tutaj masz część paragrafów

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/omy%C5%82kowa-wysy%C5%82ka-towaru-do-klien...

@medalik_2009

napisał prawidłowo, Kupujący w  żaden sposób nie będzie umiał udowodnić faktu zapłaty za towar

Art. 535. kc [Umowa sprzedaży] Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

a jak nie zapłaci:

Art. 405. kc [Bezpodstawne wzbogacenie] Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości.

oznacz moderatorów