Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
Witam! Wysłałem paczkę która miała być paczką 'za pobraniem', ale nie zaznaczyłem tej opcji przy nadaniu i poszła jako paczka bez pobrania. Proszę poradźcie w jaki sposób mam starać się o zwrot pieniędzy. Dodam że jest to spora kwota.
pozdrawiam
Czasem mam wrażenie, że sprzedawcy boją się dzwonić do klientów.
Dzwoń, wytłumacz co i jak. Wątpię żeby ktoś robił jakikolwiek problem z tak prostej pomyłki.
Nie odbiera telefonu. Dzwoniłem nawet z numeru żony. Gdy tylko sie przedstawiłem od razu się rozłączył.
Jemu się chyba wydaje, że dostał prezent, a w rzeczywistości dokonał przywłaszczenia. Trzeba mu to wyjaśnić.
Mieliśmy 2-3 takie przypadki. Po pierwsze zapisz oczywiście zamówienie od niego wraz z mailem gdzie wybrał przesyłkę pobraniową by to było jako dowód.
Wyślij mu prośbę o zapłatę za towar z wyznaczeniem powiedzmy kilku dni terminu. Przy braku odpowiedzi pismo zatytułowane jako ostateczne wezwanie przedsądowe do zapłaty. polecony, najlepiej za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Po terminu w wezwaniu jeśli dalej będzie się migał od zapłaty pozostaje złożyć pozew w trybie nakazowym do sądu. Po otrzymaniu nakazu zapłaty przekazać sprawę komornikowi.
Do pozwu będziesz musiał dołączyć: złożone zamówienie, potwierdzenie wybrania formy płatności, potwierdzenie nadania przesyłki i/lub list przewozowy gdzie będzie widać, że nie umieściłeś pobrania, wszelkie wezwania wysłane do Kupującego, dowód nadania wezwania przedsądowego, potwierdzenie daty odebrania tego wezwania lub też zwrotu nieodebranego wezwania.
Do pozwu prawdopodobnie będziesz potrzebował numer PESEL Kupującego. Od lipca zeszłego roku o jego udostępnienie zwracasz się do organu gminy prowadzącego ewidencję a nie do centrum dokumentów MSWiA jak wcześniej. By otrzymać PESEL musisz udowodnić swój interes prawny w tym.
tutaj masz część paragrafów
napisał prawidłowo, Kupujący w żaden sposób nie będzie umiał udowodnić faktu zapłaty za towar
Art. 535. kc [Umowa sprzedaży] Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.
a jak nie zapłaci:
Art. 405. kc [Bezpodstawne wzbogacenie] Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości.