anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiadomienia od Allegro - problem z zabezpieczeniami

MAMY ROZWIĄZANIE!
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Dzisiaj po godzinie 10 zaczął pojawiać się problem z powiadomieniami z Allegro. Coś nie tak poszło chyba w zabezpieczeniach i cyfrowym podpisie wiadomości.

Po pobraniu wiadomości w kliencie poczty mam taki widok:

błąd mail1.png

Jak natomiast dam "otwórz wiadomość" to zamiast polskich znaków są skandynawskie.

błąd mail2.png

Dotyczy wszystkich powiadomień od Allegro (wznowienia ofert, dyskusje, wysyłki itd.).

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
davis-SS
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie u mnie ta sama sytuacja

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 @davis-SS dziękuję Wam bardzo za zgłoszenie! Przekazuję je do działu technicznego i dam znać, gdy tylko otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 @davis-SS otrzymałam odpowiedź od zespołu technicznego. Czy mogę poprosić Was o przesłanie pełnej treści wiadomości w pliku .EML?  Czyli poproszę o pobranie wiadomości i podesłanie jej w załączniku na adres spolecznosc@allegro.pl 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
WojciechB
#11 Animator#

U wszystkich ten sam problem: 

Ostrzeżenie o zabezpieczeniach

 

 

Wystąpiły problemy z zabezpieczeniami tej wiadomości.
Przejrzyj wyróżnione elementy poniżej:

 

 

 

Wiadomość została zmieniona przez niepowołane osoby
 

 

Identyfikator cyfrowy użyty do podpisania jest godny zaufania
 

 

Identyfikator cyfrowy nie wygasł
 

 

Adres e-mail identyfikatora cyfrowego nie odpowiada adresowi nadawcy
 Osoba podpisująca: faktury_sklep@allegro.pl
 Nadawca: powiadomienia@allegro.pl
 

 

Twój cyfrowy identyfikator tego konta e-mail wygasł.
 

 

Nie możesz wysłać wiadomości podpisanej cyfrowo przy użyciu certyfikatu. Może to być spowodowane tym, że nie została włączona opcja użycia go do zabezpieczania poczty e-mail.

 

oznacz moderatorów
WojciechB
#11 Animator#

I raczej potraktujcie sprawę jako priorytetową, bo może ruski grzebie Wam w systemie.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@la_nika poszło.

P.S.
Mała aktualizacja - po godz. 12:30 kilka wiadomości weszło już normalnie.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

"po godz. 12:30 kilka wiadomości weszło już normalnie."

Kolejne powiadomienia z powrotem z problemami z podpisem cyfrowym i zabezpieczeniami...

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 dziękuję! Przesłana przez Ciebie wiadomość u mnie wyświetla się prawidłowo. Czy u Ciebie na komputerze są inne znaki? 
Podsyłam zrzut:

la_nika_0-1648639717950.png

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
davis-SS
#9 Pomysłodawca#

Wychodzi na to że wszystko jest zależne od tego w jakim programie pocztowym jest to otwierane.

Gdy otwieram w windows live to prawie w każdym powiadomieniu z allegro mam czarny ekran z ostrzeżeniem o zabezpieczeniach (problem z certyfikatem) i po otworzeniu tej wiadomości nie mam polskich znaków. Gdy wejdę bezpośrednio na serwer poczty to wiadomości wyświetlają się jakby były z załącznikami (chociaż ich nie ma) ale wtedy gdy wejdę na nie to mam już polskie znaki.

Dzwoniłem też do koleżanki z drugiego sklepu i ona korzysta z Windows Outlook i u niej nie ma problemu z polskimi znakami ale za to każda wiadomość wyświetla się jakby była z załącznikiem którego nie ma . 

Wszystko to posypało się tak gdzieś ok 10:00

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@la_nika 

Gdy otwieram z pliku eml to ze znakami i wyswietlaniem nie mam problemu, pojawia się jednak na samym początku czarny ekran z informacją o problemie z zabezpieczeniami.

oznacz moderatorów
AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

U nas za to każdy mail z allegro pokazuje, że ma załącznik a nie ma. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@davis-SS @medalik_2009 @AQUASYSTEMS @WojciechB właśnie otrzymałam odpowiedź od działu technicznego sprawdziliśmy i od nas wiadomości wychodzą poprawnie, więc najprawdopodobniej problem jest po stronie Waszych skrzynek odbiorczych. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z obsługą programu pocztowego, z którego usług korzystacie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
davis-SS
#9 Pomysłodawca#

To nie jest problem naszych skrzynek. Nagle coś się stało o godzinie 10:00 i dotyczy tylko maili z allegro. Każdy inny mail nie pochodzący od allegro przychodzi normalnie. Inni sprzedający w zależności od programu pocztowego może nie mają problemu z wyświetlającymi się polskimi znakami ale widzą że wiadomości z allegro przychodzą im z załącznikami których tak na prawdę nie ma. 

davisSS_1-1648643087586.png

 

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@la_nika 
"więc najprawdopodobniej problem jest po stronie Waszych skrzynek odbiorczych"

Problem więc byłby również z wiadomościami od innych nadawców, problem natomiast jest tylko z Waszymi powiadomieniami.

oznacz moderatorów
davis-SS
#9 Pomysłodawca#

Sprawdziłem na ten załącznik który jest wysyłany w razem z wiadomościami od was i po jego k;iknięciu są jakieś certyfikaty i to z nimi pewnie jest jakiś problem. Czasami zdarza się że w niektórej wiadomości nie ma żadnego załącznika i wtedy ta wiadomość otwiera się bez problemu w programie pocztowym

davisSS_0-1648643420555.png

 

 

oznacz moderatorów
davis-SS
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Czy temat jest drążony dalej w dziale technicznym czy olany bo nie otrzymaliśmy żadnej konkretnej odpowiedzi. Problem nie leży na pewno w naszym skrzynkach mailowych bo to wasza poczta przesyła nam jakies dziwne certyfikaty które powodują że wiadomości są blokowane

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@davis-SS @medalik_2009 @AQUASYSTEMS @WojciechB temat jest dalej drążony w dziale technicznym. Przepraszam za brak odpowiedzi, opisałam wszystko co tutaj przekazaliście, bardzo Wam dziękuję. Będziemy Was informować, gdy tylko pojawią się nowe informacje w tej sprawie. 
Na razie muszę poprosić Was o cierpliwość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
marrrro77
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry, również chciałbym zgłosić taki sam problem, pojawił się przed południem i dotyczy wyłącznie maili z Powiadomienia@allegro.pl a nie dotyczy np. maili reklamowych od Allegro z adresu info@newsletter.allegro.pl

Proszę o sprawdzenie tego - jest to w treści ostrzeżenia:

Adres e-mail identyfikatora cyfrowego nie odpowiada adresowi nadawcy
 Osoba podpisująca: faktury_sklep@allegro.pl
 Nadawca: powiadomienia@allegro.pl

 

Proszę o ponowne sprawdzenie i naprawę tego problemu

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

allegro jak zwykle kombinuje

@la_nika wszyscy mają ten błąd

uniemożliwia on normalną pracę

oznacz moderatorów