anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próby wyłudzenia towaru

clean_house
#7 Wielbiciel#

Witam Sprzedających, czy zdarza się Wam również, że Kupujący próbuje wyłudzić od Was towar, za który zapłacił, ale rzekomo go nie otrzymał? U mnie minimum raz w tygodniu trafia się taki oszust, przesyłki są pakowane pod monitoringiem, więc nietrudno wychwycić złodzieja. Pytam co w sytuacjach, gdzie np zapis monitoringu się już skończył a ktoś po np 2 tygodniach od odebrania przesyłki twierdzi, że czegoś nie dostał. Allegro oczywiście nie daje żadnych jasnych odpowiedzi na ten temat.

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Ty nie lubisz słów "kupujący, dyskusja, pok". Poza tym wielu przepisów próbujesz nie uznawać, bo Twoim zdaniem są pozbawione logiki. Korzystając z Allegro akceptujesz regulamin i odpowiednie paragrafy, a nie żadne logiki. Nikt mnie absolutnie nie przestraszył.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

No i tu się grubo mylisz. Bardzo, bardzo grubo.

Ponownie odwołam się do przepisów pozaallegrowego prawa. Taki sąd na przykład - jak on jest zobowiązany oceniać dowody?

ZGODNIE Z ZASADAMI LOGIKI I DOŚWIADCZENIA ŻYCIOWEGO.

Takie to ważne, że aż się wbrew własnym zasadom wydarłam😊

Allegro to także w pewnym sensie sąd: nakładają kary (czasem niezwykle surowe), decydują o warunkowym zwolnieniu (nazywanym odwieszeniem konta), wydają nakazy zapłaty na rzecz POK... Dobrze, że nie przekazują młodych kont rodzinom zastępczym🤣

W takiej sytuacji po prostu muszą kierować się zasadami logiki, nie tylko regulaminem czy paragrafami. Odwołam się do twoich ukochanych regulaminów, konkretnie art. 2 pkt 13: "W sytuacji, gdy(...), Allegro może: a, b, c, d.

Słowo "może" oznacza konieczność podjęcia decyzji przez pracownika Allegro. Czy w tej sytuacji powinno się zastosować sankcję, czy nie? A jeśli zastosować, to jaką?

I tu wkracza logika. Logika, którą Ty także się posługujesz, interpretując każdy zapis regulaminu i paragraf prawa maksymalnie na korzyść konsumenta.

Pokrętna to logika, ale logika😊

Tymczasem deprecjonujesz znaczenie czegoś, co jest podstawą całego Twojego systemu poglądów i bazą dla wszystkich Twoich wypowiedzi.

To - wybacz, nie mogę użyć innego słowa - nielogiczne.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Ja mam do Ciebie prośbę. Napisz krótko, zwięźle, w dwóch, trzech zdaniach, o co Ci dokładnie chodzi, gdzie ja się  mylę, jakie przepisy pomijam, co komu bezpodstawnie wmawiam. Filozofować oczywiście można, ale chyba nie na na tym forum, ja na to nie mam czasu.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Ja tam mogę i w jednym zdaniu, będzie zwięźlej.

Twierdzisz, że przepisy nie podlegają interpretacji, mimo że sam je interpretujesz, twierdzisz, że nie są ważne "żadne logiki", mimo że sam się logiką (choć pokrętną) posługujesz.

I to by było na tyle.

Nie ma sensu z Tobą dyskutować. Miał rację @msniezek: jeśli uważasz, że ktoś sieje propagandę - siej swoją! To jedyna metoda, ale nie spodoba Ci się ani trochę.

PS. Macieju! Jeśli się z powyższych słów wycofasz, to jesteś edycja, edycja i jeszcze raz edycja...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Mylisz się zasadniczo - nigdy nie twierdzę, że przepisy nie podlegają interpretacji - wskaż mój post, w którym tak twierdzę. Interpretuje je choćby UOKiK, na który się często powołuję. Interpretować skutecznie nie każdy może i nie każda interpretacja może nieść skutki prawne, interpretacja UOKiK na pewno może.

Nie musisz dyskutować ze mną, ale jeśli chcesz, rób to zwięźle, jak tym razem, na filozofowanie za bardzo nie mam czasu 🙂

Prywatnie, na maila mogę, znajdę czas po godzinach 🙂

oznacz moderatorów

Client:45878333
#7 Wielbiciel#

U nas w firmie też niestety to coraz częstsze przypadki.W ostatnim miesiącu mieliśmy takich już conajmniej kilka.Gdy zaczynamy się dopytywać o szczegóły to towar magicznie się znajduje.2 tygodnie temu mieliśmy ciekawy przypadek bo kupujący stwierdził ze nie dostał towaru mimo,że paczka w statusie była doręczona.Kazał sobie natychmiast dosłać paczkę o wartości 500zł bo w przeciwnym wypadku pójdzie do sądu.Odmówiliśmy do czasu odpowiedzi z dpd.Uslyszeliśmy wiązkę wyzwisk w dyskusji.Po potwierdzeniu z dpd że paczka została doręczona do posesji kupujący nagle ją znalazł.Po wklepaniu w google nazwy firmy na którą została wystawiona faktura można było się dowiedzieć ciekawych rzeczy na temat ich uczciwości w stosunku do m.in. pracowników.Podjęliśmy już decyzję o zainstalowaniu kamery,bo to niestety coraz częstsze przypadki.Niestety allegro nic z tym nie robi,no ale rozumiem mają tu zostać sami najwięksi ,a ty zwykły Polaku idź w *****.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:45878333 Dziwnym trafem osoba, która zazwyczaj twierdzi, że sprzedający nie pójdzie do sądu i tylko ściemnia, w tej kwestii nie ma nic do powiedzenia. Ciekawe dlaczego? A tak, przecież tu chodzi o kupującego, który straszył zapewne istniejącą kancelarią prawną😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:45878333 

2 tygodnie temu mieliśmy ciekawy przypadek bo kupujący stwierdził ze nie dostał towaru mimo,że paczka w statusie była doręczona.Kazał sobie natychmiast dosłać paczkę o wartości 500zł bo w przeciwnym wypadku pójdzie do sądu.Odmówiliśmy do czasu odpowiedzi z dpd.Uslyszeliśmy wiązkę wyzwisk w dyskusji.Po potwierdzeniu z dpd że paczka została doręczona do posesji kupujący nagle ją znalazł.

Hmmm, to wyjątkowo uczciwy kupujący. Nie otrzymał przesyłki, więc słusznie się domagał wydania rzeczy, nawet sądownie. Potem się dowiedział, że paczka została jednak wrzucona przez płot do ogrodu, poszedł i ją w znalazł w zaroślach. Ktoś tu kiedyś pisał, że kurier paczkę w skrzynce od gazu zostawił, prawda @WREDZIA-W1  ?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Prawda.

Ula

Ula
oznacz moderatorów