anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z kupujacym co robic

piotrek89151900
#7 Wielbiciel#

Wystawiałem na allegro rzeczy po rodzinie.  Miałem kiedys laptopa HP, który był uszkodzony. Sprzedałem go na czesci na **piiip**ie. Wystawiłem z niego procesor na licytacji. Omyłkowo wpisałem ze procesor jest sprawny. Wylicytował jakiś , który prowadzi firme dostarczajaca internet w szczecinie. Po wygranej licytacji zadzwonilem sie zapytac jaki ma bank aby przelał mi jako wewnetrzny ( nie chodzi mi o prowizje ) Sprzedalem tez laptopa na allegro  ktorego chcialem wyslac i chcialem 2 wysylki w tym samym dniu aby nie tracic czasu. Niestety Pan był bardzo chamski niemiły. Nastepnego dnia przed wyslaniem laptopa sprawdzilem w serwisie komputerowym ten procesor, ktory okazal sie uszkodzony. Kupujacy nie przyjmuje tego do wiadomosci. DOMAGA SIE WYSYLKI MIMO ZE NIE ZAPLACIL ZA PRZEDMIOT.  Grozi mi sadem mimo iz nie jestem elektronikiem popelnilem pomylke. Otworzył dyskusje na allegro co dalej ??

 

Procesor nie dawal obrazu w serwisie wiec go wyrzucilem do smietnika dla swietgeo spokoju bo byl uszkodzony  kupujacy nie zaplacil dałem dowod jako billing z konta na ktore mial przelac czy cos mi grozi ??

zadeklarowałem zwrot pieniedzy o ile przeleje na podany prze ze mnie nr konta nie przelał 

oznacz moderatorów
106 ODPOWIEDZI 106

komis-bell
#21 Demiurg#

@piotrek89151900 Co to za procesor i ile był warty?

Generalnie szansa, że kupujący pójdzie z tym do sądu jest w praktyce zerowa.

oznacz moderatorów

piotrek89151900
#7 Wielbiciel#

intel core i7 2670qm sprzedalem za 141  z wys chodzi po 180-250

oznacz moderatorów

piotrek89151900
#7 Wielbiciel#

Kupujacy  powiedział ze zglosil mnie na polcije i chce isc do sadu 

oznacz moderatorów

piotrek89151900
#7 Wielbiciel#

dubelt 29 grudnia 2022 13:20

Powód otwarcia Dyskusji: niezgodny z opisem
piotrek89151900_0-1672406991760.jpeg

 

Procesor Intel Core i7-2670QM 2,2 GHz


Opis problemu: Sprzedający bez przyczyny oznajmił że sprzedał wylicytowany produkt komu innemu. Odnoszę wrażenie że aukcja była również ustawiona - podbijana przez samego sprzedającego. Proszę Obsługę allegro o weryfikację adresu IP licytujących i porównanie z zalogowanym sprzedającym.





dubelt 30 grudnia 2022 10:25

Proszę obsługę allegro o interwencję w tej sprawie. Historia wiadomości SMS w załączniku. W rozmowie telefonicznej Sprzedający również proponował sprzedaż laptopa Medion - z innej aukcji na portalu allegro (poza portalem) Dopuszczam wykonanie zastępcze umowy na koszt Sprzedającego.
oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@piotrek89151900 
Skoro nie wpłacił to w zasadzie nie ma podstaw do roszczeń,


może iść do sądu ale to tylko gadanie i moim zdaniem nie musisz się przejmować

Jeśli pełniłeś błąd nieumyślnie i od razu go wyjaśniłeś to w zasadzie nawet gdyby sprawa trafiła do sądu to i tak pewnie nie byłoby problemu, kwota też jest symboliczna.


W dyskusji odpisuj terminowo, skoro nie dokonał wpłaty to w zasadzie allegro nie powinno interweniować, jak będzie wpłata moim zdaniem najlepiej dokonać zwrotu/cofnięcia poprzez narzędzia allegro

 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@piotrek89151900 nie zapłacił to się nie martw , jeśli zapłaci allegro będzie wymagało od Ciebie potwierdzenia zwrotu środków i na tym się skończy , a chce to niech sobie idzie do sądu ,a papierki i groźby włoży w ... pomiędzy bajeczki dla grzecznych dzieci .

oznacz moderatorów

piotrek89151900
#7 Wielbiciel#

To podsumowujac DOWODY - NIE ZAPŁACIŁ PAYU ( DOWOD - NIE ZAPŁACIŁ NA KONTO ( DOWÓD) - LAPTOP ZOSTAL MEDION SPRZEDANY PRZEZ ALLEGRO ( DOWOD) - W OPISACH BYLY INF ZE SPRZEDAJE JAKO USZK I BEZ GW ( DOWOD) -CHCIALEM ODDAC KASE KUPUAJCEMU ALE NIE PRZELAŁ ( DOWOD) - PROCESOR BYL USZKODZONY I ZOSTAL WYRZUCONY I ZABRANY PRZEZ SMIECARKE ( DOWOD) - ZADEKLAROWAŁEM CHEC WYSLANIA USZK TEGO SAMEGO PROCESORA ( DOWOD) WNOSZE O ZAKONCZENIE DYSKUJSI WSZYTSKIE FAKTY I DOWODY PRZEDSTAWILEM

oznacz moderatorów

piotrek89151900
#7 Wielbiciel#

co dalej  ???

oznacz moderatorów

piotrek89151900
#7 Wielbiciel#

Dopuszczam wykonanie zastępcze umowy na koszt Sprzedającego. czy to sie ma do osoba fizyczna ja firma on ??

 

facet ma spolke dostarcza internet w szczecinie ja sie boje ze faktycznie pojdzie do sadu

oznacz moderatorów

piotrek89151900
#7 Wielbiciel#

potzrebuje pomocy

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@piotrek89151900 spokojnie , chodzi mu o odszkodowanie z Allegro Protect  ,ale jeśli nie zapłacił z góry odszkodowanjia nie otrzyma .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@piotrek89151900 widzę ,że ciśnienie Ci podniósł mocno  ,weź głęboki oddech i spokojnie zaczekaj na wypowiedź allegro w dyskusji , następnie wróć do nas .

oznacz moderatorów

piotrek89151900
#7 Wielbiciel#

allegro milczy no podniosl przez telefon byl bardzo hamski nie chcial podac banku ja chcialem tylko przelew np pko pko aby kasa byla od razu zamierzalem go sprawdzic przed wysylka w serwisie gdzie okazalo sie ze byl zepsuty nie dawal obrazu wiec napisalem ze jest uszkodzony kupujacy pisal w smsie ze byl na policji i ze zamierza isc do sadu z tym że napewno wygra oskarazyl mnie ze sam podbijalem licytacje z 2 konta na allegro ze aukcja byla ustawiona

kupujacy to straszny gbur, nie chodzilo mi o proiwjze tylko chodzilo mi o to ze mialem na laptopa klinetke ktora przelala kase na allegro rano o 8 aby go wyslac i chcialem rowniez w tym samym czasie wyslac ten procesor ( nie wiedzialem jeszcze wtedy ze nie dziala ) bo to byl wieczor dnia poprzedniego ok21 godz

napisalem mu rano ze sprzedalem go komus innego w smsie i ze zrobie zwrot kasy  jesli wplaci na podany nr konta a dopiero ze uszkodzony napisalem w dyskusji  ponizej link do jego firmy to kablowka 

https://www.vspace.pl/

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@piotrek89151900 przelewy poza allegro nie są zabonione , zerknij czy czasem nie zapłacił przez AF 

oznacz moderatorów

piotrek89151900
#7 Wielbiciel#

nie zaplacil dalem tez billing mojego konta na ktore mial przelac w dyskusji allegro gdzie nie ma jego wplaty

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@piotrek89151900 Już go widzę jak był na policji i powiedział, że wylicytował procesor na allegro za 141 zł i sprzedający nie chce go wysłać. By go tam śmiechem zabili na miejscu 😂

Takie rzeczy załatwia się w sądzie jeśli już a do sądu nie pójdzie - to jest pewne na 99,999%.

oznacz moderatorów

piotrek89151900
#7 Wielbiciel#

"Niepoważny człowiek który nie zna umiaru w dzwonieniu i wysyłaniu wiadomości. Poproszony o przesłanie danych do przelewu natrętnie wypytuje o niepotrzebne informacje, dzwoni, sms-uje i rano kolejnego dnia informuje że przedmiot sprzedał komu innemu!! Straszny prostak.... do tego mam wrażenie, że sam z innego konta podbijał aukcję!"

 

"Sprzedaje rzeczy po rodzinie niestety nie da sie sprawdzic wszystkiego Procesor byl starym hp, ktory zostal sprzedany na czesci, Chodzilo o to aby przelew byl zaksiegowany od razu. Bylem rano w sklepie komputerowym celem sprawdzenia proca przed wyslaniem nie dawal obrazu mozliwe ze jest uszkodzony kasa zostanie zwrocona kupujacemu o ile dotrze na moje konto, Niestety rozlaka po dziadku nie pozwala mi walczyc dalej i zwrot srodkow to jedyna rzecz co zrobie. Zawsze mozna kupic u kogos innego" Odpowiedź z dnia 29 gru 2022

 

DA SIE USUNAC TEN KOMENTARZ JEGO NEGATYW ??

oznacz moderatorów

piotrek89151900
#7 Wielbiciel#
data sprzedaży:28 gru 2022, 19:00
 

KUPUJĄCY

Maciej [edycja]
VIRTUAL SPACE
dubelt
[edycja]


język kupującego: polski

DANE DOSTAWY

NIE WYBRANO METODY DOSTAWY

 

PRZEZ AF NIE ZAPALCIL

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@piotrek89151900 jeżeli kupujący nie zapłacił to jak może domagać się wysyłki.

oznacz moderatorów