anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z weryfikacją konta w CZK (KORONACH CZESKICH) oraz przelewami

TechPack
#8 Zapaleniec#

Witajcie!

 

Mam problem z weryfikacją konta do wypłat środków z allegro w Koronach na banku w Polsce.

 

Bank mBank, otwarty rachunek w koronach. Nie mogę zweryfikować gdyż przy próbie wykonania szybkiego przelewu weryfikacyjnego i zalogowaniu się do banku, mój rachunek po prostu nie pojawia się na liście dostępnych, dlaczego?

Inna droga, próbuje wykonać przelew zwykły z poziomu banku na wskazany rachunek bankowy do weryfikacji i pojawia się na stronie banku informacja o opłacie za przelew w kwocie ponad 137 koron (ok. 25 zł), to chyba nie powinno tak działać?

Chce zapłacić rachunek za usługi w allegro w Koronach i znów zwykły przelew 25 zł? Chce zrobić zwrot do klienta za zamówienie zwykłym przelewem i znów 25 złotych? To chyba nie powinno tak być?

Proszę o poradę bo trochę utknąłem w kropce. Dodatkowo proces weryfikacji się zawiesił i nie można nic dodać, usunąć czy zmienić.

Zasadnicze pytanie dlaczego na liście rachunków w banku przy wyborze szybkiej wpłaty mój rachunek w Koronach się nie pojawił? Dodatkowo, czy przy szybkich przelewach wszystko jest darmowe i opłaty są takie same?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@TechPack mTransfer powinien być dostępny na liście banków do wykonania przelewu weryfikacyjnego. Jeśli problem pojawia się już po przejściu na stronę banku, konieczny jest bezpośredni kontakt z obsługą mBanku. Podobnie w przypadku prowizji pobieranej przez bank podczas realizacji przelewów. Nie mamy wpływu na te opłaty. Zachęcam Cię do kontaktu w tej sprawie bezpośrednio z mBankiem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

08110
#7 Wielbiciel#

więc ja np. skontaktowałem się bezpoośrednio z mBankiem. nie ma możliwości wykonania mtransferu z konta walutowego w CZK.  każdy przelew tradycyjny w CZK to 25 zł. weryfikacja 25 zł, każda opłata rachunku w allegro 25 zł ... przy drobnej sprzedaży to nie ma sensu, właśnie wycofałem wszystkie aukcje z allegro cz. poczekam na jakieś sensowniejsze rozwiązania 

oznacz moderatorów

TechPack
#8 Zapaleniec#

Nie pomogło... Czy weryfikacja ma być z rachunku głównego czy tego w koronach?

Bo jak z rachunku w koronach mam zrobić przelew weryfikacyjny, który allegro chce w walucie PLN a dokładniej w wysokości 1 zł skoro rachunek jest w koronach?

oznacz moderatorów

vhstudio
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mam identyczną sytuację w NestBanku. Wybrałem weryfikację poprzez realizacji płatności online. Następnie zostałem przekierowany na stronę banku do przygotowanej płatności weryfikacyjnej.  Jednak nie mamy tu możliwości zapłacenia z konta walutowego w koronach.

W panelu Allegro cały czas widnieje status "Weryfikujemy dane Twojej firmy". Ale tego już wiemy że nie uda się dokończyć, więc postanowiłem usunąć dodaną metodę płatności, żeby dodać ją na nowo i wybrać weryfikację poprzez przelew tradycyjny. Ale tego nie można zrobić, ponieważ gdy chcę usunąć bieżący jeszcze niezweryfikowany rachunek do wypłat pojawia się komunikat:

"Nie można usunąć rachunku bankowego, ponieważ posiadasz niedokończony inny proces. Poczekaj na jego zakończenie, aby móc dokończyć usuwanie rachunku."

Zakończyć go się nie da. Proszę o pomoc.

 
oznacz moderatorów

twogu1
#9 Pomysłodawca#

też mieliśmy ten problem. umów rozmowę z doradcą, albo na czacie napisz - oni usuną ten rozpoczęty proces

oznacz moderatorów

TotalShopping
#9 Pomysłodawca#

Jestem właśnie po wizycie w placówce do której wysłał mnie konsultant Allegro. Jest to kolejna z głupot jakie robię z polecenia Allegro. @Allegro - Rozwiążcie sprawę jak należy i oddajcie ludziom zgromadzone środki w CZK a nie zmuszacie do wypłat CZK na konto w PLN po bardzo zaniżonym kursie. Mbank jak i inne banki, fizycznie nie są w stanie wykonać transferu 1 zl z konta koronowego na konto Pay Pro prowadzone w PLN. Na polecenie żałosnych rad konsultantów robiłem już przelewy w koronach o równowartości 1 zł. Nie wspomnę już że za każdy taki przelew płaciłem w mbank prowizję 25 zł. Potem następny konsultant mówił że tak to nie przejdzie. To ja się pytam co mam zrobić? Proszę mnie nie odsyłać do mbanku bo właśnie stamtąd wyszedłem!!!

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@TotalShopping rozumiem Twoje zniecierpliwienie i bardzo mi przykro, że tyle już trwa proces aktywacji wypłat. Skierowałam prośbę do odpowiedniego zespołu, aby udzielili Ci odpowiedzi w sprawie numer 33927897.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

TotalShopping
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli mają Państwo konkretne rozwiązanie to proszę. Jednak za regułki z regulaminu dziękuję. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@TotalShopping złożyłeś już u nas reklamację w tej kwestii, a my jesteśmy w kontakcie z operatorem, by rozwiązać problem, jaki się u Ciebie pojawił. Zapewniam Cię, że zależy nam na wyeliminowaniu niedogodności. Teraz jednak muszę Cię prosić o cierpliwość. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

TotalShopping
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi Czy udało się rozwiązać problem?

oznacz moderatorów

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Nie ma sensu bawić się z kontami w mbanku czy tym podobnych. Od razu to zamknij. Sens ma tylko Revolut, szybko go założysz i mi weryfikacja payu przeszła w ciągu jednego dnia. Gdzieś tu była nawet instrukcja jak zrobić ten przelew weryfikujący.

oznacz moderatorów

TechPack
#8 Zapaleniec#

Też nie do końca, Revolut to nie jest pewna "instytucja" finansowa, tak na prawdę nie do końca wiadomo co to jest i kto sprawuje odpowiedzialność za środki tam zgromadzone. Wielokrotnie spotykam się z sytuacjami, gdzie trzeba poddawać się nietypowym potwierdzeniom związanym ze środkami, blokadami środków itp. Jedyne rozwiązanie na dziś to chyba oczekiwanie na to, aż allegro wprowadzi jakieś ułatwienia w tym temacie, chodź generalnie mając tak fatalnym system rozliczeń finansowych w kornach to allegro na starcie jest przegrane na tamtym rynku.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

rozwiązaniem tej bolączki mógło by być konto, które przyjmuje wpływy również z zagranicznych kont bez dodajowych prowizji i rozlicza je po kursie międzybankowym.

W firmowych próżno szukać, ale jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna, to można by użyć konta prywatnego, pod warunkie zgłoszenia go w ceidg jako używanego do działąlności gospodarczej.

 

Tu już są jakieś pola manewru, np. rachunek Aion Banku, może inne jeśli ktoś ma jakieś propozycje, spostrzeżenia, bardzo proszę. 

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Udało mi się chyba znaleźć w miarę optymalne rozwiązanie - założyłem pomocniczy rachunek w CZK w Alior Banku i konto firmowe na Cinkciarz.pl, gdzie za 39,99 zł zamówiłem sobie kartę wielowalutową, którą mogę płacić bezpośrednio w CZK. Cinkciarz udostępnia jako metodę doładowania salda w serwisie numer rachunku w Alior Banku prowadzonego również w CZK, tym sposobem idzie to jako przelew wewnętrzny i bank nie pobiera za to ŻADNYCH opłat. Po doładowaniu salda w serwisie w CZK możemy z jednej strony dokonać płatności za rachunek allegro kartą wielowalutową w CZK, a z drugiej wymienić po sensownym kursie walutę na złotówki. Analogiczne opcje oferuje również kantor walutowy w Alior Banku, tam też podany jest nr rachunku bankowego w CZK w alior banku i taki przelew będzie darmowy i tam również można zamówić kartę płatniczą wielowalutową, którą będzie można opłacać prowizję z allegro.cz w CZK bez kosztów przewalutowania. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

No faktycznie tym Alior kantorem i ich darmową kartą wielowalutowa można obejść nawet cinkciarza. Pozostaję tylko potwierdzić rachunek z Alior kantor.

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Ja potwierdzałem rachunkiem pomocniczym w Aliorze prowadzonym w CZK, normalnie przez szybkie płatności PayU to poszło, tak samo jako konto w PLN można tak potwierdzić, jest się w plecy kilkadziesiąt halerzy bo pobierane jest 1 zł i zwracane też 1 zł a bank to przelicza na korony ale wtedy nie trzeba ani razu płacić jakiś horrendalnych opłat za przelewy. Teraz dostaję normalnie kasę na ten pomocniczy, z którego za darmo mogę sobie dalej przelać na cinkciarza albo kantor alior banku.

oznacz moderatorów