anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkt higieniczny - definicja

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Wiem, ze ustawa o ochronie konsumentów nie definiuje w pełni produktu higienicznego. Mam taką sytuacje, ze kupująca kupiła tusz do rzęs - tusz był zaplombowany a oferta miała ograniczone prawo odstąpienia od umowy ze względu na to, ze kosmetyk jest produktem higienicznym. Kupująca odesłała tusz z przerwaną plomba - tusz był po prostu odkręcony. Zapewne używany, co do tego nie mam pewności. Odmówiłam zwrotu, kupująca założyła dyskusje, w której Allegro twierdzi, ze tusz do rzęs nie jest produktem higienicznym i muszę przyjąć zwrot. Serio? Mam teraz wystawić na sprzedaż uzywany tusz do rzęs? Zakładając ze ktoś go kupi nawet za 1 zł. Ten ktoś dostanie jakiejś choroby/uczulenia itp. Kto będzie za to odpowiadał? 

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mdrogeria
#21 Demiurg#

niebawem będziemy musięli przyjmować zużyte podpaski . Jeśli producent foliuje towar oznacza to ,że po jej zdjęciu nie może być użyty przez drugą osobę .KROPKA 

 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Tego tuszu nie foliuje producent tylko my. Ze względu na to, ze często były dokonywane zwroty gdzie kupujący twierdzili, ze odsyłają nieużywany produkt a było wiadomo, ze były używane (chociażby widoczny ubytek, mniejsza waga nieprzyzroczystych opakowań itp) zakupiliśmy takie bezbarwne plomby i wszystkie kosmetyki przed wysyłka są plombowane żeby w razie zwrotu była pewność czy kosmetyk był czy nie był otwierany. I w sumie do tej pory rzeczywiście wszystkie zwroty były odsyłane z plombami, nie było problemu. Ale teraz pani sobie otworzyła tusz, odesłała a Allegro twierdzi, ze tusz nie jest produktem higienicznym i mogę go dalej odsprzedać. Serio? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Health___Beauty wystaw go na licytację od 1 zło , klientowi oddasz tyle za ile się sprzeda , uzyskasz max .20 % wartości nowego . W dyskusji to zaproponuj i podeprzyj się tym , że nie jesteś w stanie inaczej wycenić utraty wartości produktu , który został użyty  ,a przeznaczony jest do bezpośredniego kontaktu ze skórą .

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@mdrogeria po pierwsze uważam ze trzeba być niespełna rozumu żeby kupić tusz do rzęs używany przez inna osobę. Nawet za 10 czy 20% jego regularnej ceny. Ja bym takiego tuszu za darmo nie wzięła. I raz jeszcze pytam kto będzie odpowiadał za to jak ktoś kto kupi i użyje tego tuszu dostanie jakiejś choroby/uczulenia/dolegliwości oka? Bo nie wiem co kupująca zrobiła z tą szczoteczka - czy tylko ja obejrzała, czy użyła sobie tuszu, czy włożyła ją w coś.  

juz pomijam fakt ze nawet pewien serwis gdzie się sprzedaje używane ubrania zabrania sprzedaży używanych kosmetyków ze względów higienicznych a wg Allegro tusz który ma bezpośredni kontakt z okiem produktem higienicznym nie jest? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Health___Beauty @mdrogeria ci dobrze radzi wystaw na licytację sprzeda się oddaj tyle ile zarobil na siebie z licytacji nie sprzeda zwróć 1 zł

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Sprzedam za 1 zł, oddam kupującej 1 zł, wyślę to komuś kto się nabawi przez to jakich problemów i sama bede miała problemy. 

swoja droga kiedyś miałam sytuacje gdy kupująca kupiła puder - odesłała z wyraźnym śladem palca, wtedy Allegro potwierdziło ze ze względów higienicznych nie moze go zwrócić. Rozumiem ze zależy na jakiego doradcę się trafi? Czy moze zasady się zmieniają co kilka miesięcy? 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Dokładnie jest tak jak piszesz.

Czyli "zależy na jakiego doradcę się trafi" - pisz w tygodniu w normalnych godzinach pracy. Od poniedziałku do czwartku, lub nawet raczej do środy. 

Akurat piszę z konta sprzedażowego firmowego, więc nie chcę więcej szczegółów ujawniać.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Health___Beauty dlaczego masz mieć problemy , w ofercie musisz wyraźnie opisać , produkt ze zwrotu konsumenckiego , otwierany 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@mdrogeria No sory ale nie sprzedam używanego tuszu do rzęs, bo to moim zdaniem za duże ryzyko. Nie wiem czy kupująca która go otworzyła tylko go otworzyła, czy użyła, czy nie ma Jakiejś choroby oka, czy może nachuchala/nakichala na wyjęta z opakowania szczoteczkę. Sprawę zgłosiłam do UOKiK. Ja nie mam zamiaru się narażać na problemy tylko dlatego ze wg Allegro kupujący może zwracać używane kosmetyki. 

te plomby nie są zakładane ze względu na jakieś widzimisie. Nie po to są ponoszone dodatkowe koszty i praca, żeby dla zasady się kłócić z Allegro. Chce żeby każdy kupujący miał pewność, ze kupuje nowy higieniczne zapakowany kosmetyk, którego nikt przed nim nie otwierał ani nie używał. A skoro wg Allegro tusz do rzęs nie jest produktem higienicznym i można go otwierać i zwracać to niech się tłumaczy UOKiK. 

w przypadku tuszu do rzęs data ważności liczy się od pierwszego otwarcia kosmetyku - od kiedy zawartość miała kontakt z powietrzem. I teraz ktoś kupi taki używany tusz i jak ma liczyć jego date ważności? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Health___Beauty Idźć do pierwszej lepszej sieciówki drogeryjnej i postój przy tuszach ...tak z godzinkę , tylko uważaj na brodę .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kobiety sobie pożyczają, w drogerii bywa że jedna ....wie przetestuje. Oczywiście że takich rozpakowanych nie powinno się zwracać ale to Ty My byśmy tak zrobili ale są też Inni i oni uważają inaczej.😡

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

taaa... inni czyli pracownicy allegro , niedouczeni z klapkami na oczach .... pracownicy allegro udzielający się w dyskusjach .

,,Kobiety sobie pożyczają,,, przyjaciółka przyjaciółce , znają się , ale po obcej osobie ?

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@mdrogeria dlatego zdecydowana większość producentów foliuje tusze do rzęs. Te nieliczne które tych folii nie mają zabezpieczamy my - żeby każdy klient miał pewność, ze kupuje kosmetyk, ktorego nikt nie otwierał i nie używał. Tylko jak widać bez sensu się męczymy i ponosimy dodatkowe koszty bo wg Allegro kosmetyki nie są produktem higienicznym. Czyli kupujmy kremy, wkladajmy w nie paluchy i odsyłajmy, bo przecież sprzedawca to sprzeda po raz kolejny. 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

dlaczego mi piszecie, ze muszę przyjąć zwrot używanego tuszu do rzęs, bo to nie jest produkt higieniczny a tusz z OSA może być produktem higienicznym i mieć ograniczone prawo odstąpienia od umowy?

proszę: 

https://allegro.pl/oferta/pupa-vamp-all-in-one-mascara-101-black-tusz-do-rzes-14533513991

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Kontaktowałam się (również ze swojego prywatnego konta) z 4 różnymi osobami z Allegro i wszystkie zgodnie twierdzą, że tusz do rzęs nie jest produktem higienicznym i muszę przyjąć zwrot. Zanim zwrócę kupującej ten 1 zł poczekam oczywiście na odpowiedź od UOKiK niemniej po raz kolejny proszę o wyjaśnienie dlaczego WSZYSTKIE tusze do rzęs w oficjalnym sklepie Allegro mają ograniczone prawo do zwrotu ze względu na bycie artykułem higienicznym, a innym sprzedawcom nakazujecie przyjmowanie zwrotu używanego tuszu do rzęs? Czy OSA działa niezgodnie z prawem, czy Wasi pracownicy nie znają przepisów?

PS. Serdeczne pozdrowienia dla konsultanta Allegro Pana Jakuba K., który mnie uświadomił, że tusz do rzęs nie jest produktem higienicznym tylko kosmetycznym! :)))))

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Health___Beauty na allegro są równi i równiejsi , OSA jest tym drugim .

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@mdrogeria to niech Allegro napisze wprost, że chcą być tylko OSA, a nie marketplace i że inni sprzedawcy im tylko przeszkadzają. Bo takie podwójne standardy to prosta droga do kolejnych kar od UOKiK. 

oznacz moderatorów