anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja - błedne przypisanie opisu do mojej oferty

goldi_pegie_pl
#8 Zapaleniec#

Witam

Czy ktoś się boryka ze słabą obsługą allegro w sprawie produktyzacji ?

mianowicie wystawiam swój nowy produkt, po kilku godzinach od stworzenia go w "Ich" bazie danych jest ni z tond ni z owąt podpięty do jakiegoś dziwnego tytułu nie związanego z moją aukcją,

 

Bujam się z obsługą allegro już tydzień czasu, obroty spadły o 50% a allegro ma to w dupie zeby co kolwiek zrobić,

promowania już wyłaczyłem bo nie bede napędzać sprzedaży konkurencji (co już się dzieje)

 

Jak sobie poradzić z tym czymś, może jakiś kompetentny pracownik zajmie się sprawą ?

 

pozwole wywołać kogoś z allegro
@cloudcloud @nat_not @msniezek

Maciej może się wypowiesz w tej kwestii bo ze społeczności zjednoczonych uciekłeś a osoby które tam oddelegowałeś są mało kompetentne, o czacie nie wspominajac numer sprawy która się toczy od zeszłego tygodnia

11089179 dziś kolejny email poszedł, takie zlecenie od "czatownika"

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@goldi_pegie_pl Prześlij mi proszę numery EAN produktów błędnie spiętych z ofertami, które wymieniłeś na adres spolecznosc@allegro.pl

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@goldi_pegie_pl Wiem, że trochę to trwało i zdążyłeś już ponownie kontaktować się z nami mailowo, ale wracam do Ciebie z dobrymi wiadomościami. Problem i błąd po naszej stronie, za który najmocniej Cię przepraszam, został już naprawiony, więc Twoje oferty nie powinny być po raz kolejny błędnie powiązane z innymi ofertami. W dużym skrócie problem z Twoimi ofertami był spowodowany zdjęciami. Nasz mechanizm powiązał Twoje produkty z produktami innej firmy, ponieważ ich zdjęcia były dokładnie identyczne. Stąd też poprzednie próby odpięcia ofert nie pomogały, a po jakimś czasie system ponownie automatycznie łączył je ze sobą. W tej chwili, w tej kategorii dodaliśmy nową wartość - obowiązkowy kod produktu, który uniemożliwi połączenie ofert z produktem, jeśli będą miały one różny kod. Godzinę temu otrzymałeś również od naszego pracownika potwierdzenie odpięcia błędnie przypisanych ofert, więc jak tylko to nastąpi, dostaniesz od nas jeszcze jedną wiadomość mailową w tej sprawie. 

Z naszej strony jeszcze raz przepraszam Cię za zaistniałą sytuację i mam nadzieję, że kolejne problemy z łączeniem ofert nie będą już występowały. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ja ponad 2 miesiące temu zgłosiłem do poprawki produkty stworzone przez siebie, to jakoś w zeszłym tygodniu (po sprawdzeniu) okazało się, że już w ogóle ich nie ma w bazie, wyparowały😁
Mejla oczywiście żadnego nie dostałem, że ktoś coś.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere żebyś ty wiedział ile ja zgłosiłam bzdur, a one i tak dalej istnieją. Ktoś wystawił zestaw złożony z dwóch zupełnie różnych produktów, używając kodu ean jednego z nich. I właśnie ten jeden ja też sprzedaje i oczywiście moja oferta została połączona z tym dziwacznym zestawem😁 Dopiero po 4 miesiącach ktoś w końcu to poprawił, ale przez ten czas miałam w ofercie wypisane potworne bzdury😁

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Trochę dziwne, bo gdzieś był komunikat (albo post), że allegro samo nie powiąże produktu, jeżeli jest niezgodność parametrów. Później znalazł się zapis w regulaminie, że sprzedający odpowiada za połączenie z produktem 😄

oznacz moderatorów

goldi_pegie_pl
#8 Zapaleniec#

no więc mamy tak

Wystawiam nową ofertę
Wpisuje wszystkie "tabeleczki"
Opis oferty mój
moja nazwa produktu

na końcu zaznaczone :

Dodanie produktu
Przy wystawianiu oferty stwórz jednocześnie produkt
Produkty podpowiadamy przy wystawianiu przedmiotów.
 
Zapis oferty :
informacja "twój produkt został dodany do bazy " (czy jakoś podobnie)
 
później niby produkt bez połączeń itp, ale na drugi dzień w ofertach mamy tytuł na górze oferty z nazwą firmy (konkurencja)
 
A mój tytuł po prawej jest taki jaki miałem.
 
 
 
 
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@goldi_pegie_pl  A, to już chyba wiem o co chodzi, w niektórych kategoriach jest łączenie ofert i najprawdopodobniej pokazuje zgrupowane oferty pod tytułem stworzonego przez kogoś produktu. Możesz podać numer oferty? Muszę się upewnić, że chodzi właśnie o to.

DarkStoorM_0-1600943627639.png

Ja miałem ten problem przy obrazach drukowanych. Były tworzone produkty ze słowem GRATIS w tytule, bo ktoś sobie tak stworzył produkt - gratisem były zawieszki dodawane przez producenta, a była to tylko część opisu. Przez to kupujący sugerowali się CZYIMŚ tytułem, w ogóle nie związanym z moimi ofertami i ciągle pytali GDZIE JEST GRATIS...

oznacz moderatorów

goldi_pegie_pl
#8 Zapaleniec#

no to co na grafice masz to wiem  i ta nazwa stworzona przez kogoś mi sie pojawia

 

https://allegro.pl/oferta/zlewozmywak-jednokomorowy-z-bateria-bialy-syfon-9713918643

 

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No właśnie, to jest wynik zgrupowanych ofert. Na szczęście nie ma tego we wszystkich kategoriach, ale taka nazwa będzie wyświetlana jeżeli w danej kategorii jest wprowadzone łączenie ofert tego samego produktu. Niestety, wyświetlana nazwa to nazwa stworzonego produktu i jedynym wyjściem jest zgłoszenie błędu w produkcie - i znów niestety, co może potrwać tygodniami i są z tego same problemy.

Do tego sprzedaż spada, bo właśnie w takich kategoriach, a przy tym w twojej ofercie są linki do najtańszych ofert konkurencyjnych sklepów. Ktoś wchodzi w Twoją ofertę, widzi: "o fajny towar, dobra cena 80zł", patrzy wyżej: "Najtańsze od 60,00 zł".  Potem sprzedający biją się o niższe ceny, zarabiając mniej, a Allegro i tak zarabia bez względu na to jak niskie marże dajemy 😞

oznacz moderatorów