anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja - kolejne problemy i wypaczenie ofert

mikeza
#20 Guru#

Przykład z dzisiaj: Zauważyłem, że moja oferta jest połączona z innymi na podstawie tego samego producenta i nr części. Ceny tych najtańszych ofert wydawały mi się podejrzanie niskie, więc zrobiłem taki kontrolowany zakup.  Jak łatwo się domyślić otrzymałem towar teoretycznie zgodny z opisem, ale niezgodny z parametrami jakie były ustawione w ofercie, dokładnie nie był to produkt tego producenta, jak również nie zgadzały się nr częsci itd. 

Moje pytanie jest takie, jak allegro zamierza walczyć z tym procederem, bo to jest już nagminne. Tańszy i gorszy jakościowo produkt podpina się pod droższy i lepszy, wpisując nr o kody tej droższej części i sprzedaje się na bazie ocen tych lepszych ofert oraz robi się konkurencję uczciwym sprzedawcom.

Ok - mogę ocenić produkt, ale to bez sensu, bo ocena produktu będzie widoczna u wszystkich sprzedawców, nawet tych, którzy sprzedają go prawidłowo, więc mija się to zupełnie z sensem. Jedyna możliwość to wystawienie komentarza negatywnego i opisanie procederu w komentarzu. Podejrzewam tylko, że na taki krok skusi się mały odsetek kupujących, reszta machnie ręką, bo w końcu kupili taniej, chociaż nie ten sam produkt co w opisie aukcji.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Jeśli otrzymałeś towar niezgodny z opisem, masz prawo do reklamacji. Zachęcam, żebyś z niego skorzystał.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

wiem, że mam prawo do reklamacji, czy też do zwrotu. Problem tkwi w czym innym, mianowicie w manipulowaniu kodami producenta i jego nazwami w celu wygenerowania większego ruchu i sprzedaży na swoich aukcjach. Tak wygląda produktyzacja w pigułce i szkoda, że allegro tego nie widzi 😞

Ktoś podaje nieprawidłowe dane tylko i wyłacznie po to, żeby ściągać ruch z droższych/lepszych jakościowo produktów na swoje aukcje z tańszymi. To nie jest odosobniony przypadek, ale widzę, że chyba nikomu to nie przeszkadza. co nie zmienia faktu, że jest to wypaczenie sensu tej całej produktyzacji 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Podaj przykłady takich ofert, które są błędnie powiązane z produktem. Sprawdzimy to.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@nat_not  doskonale wiesz, że ktoś kto to robi jest do tego przygotowany i robi to celowo.

Żeby zweryfikować taki proceder należałoby dokonywać na każdej aukcji zakupu, bo niby w jaki inny sposób można mieć pewność, czy produkt, który do nas dotrze zgadza się z danymi podanymi w ofercie ? dopiero po otrzymaniu paczki można stwierdzić niezgodność. Opis i zdjęcie przedstawia to co chcemy kupić, dopiero odbierając paczkę widzimy, że otrzymaliśmy towar innego producenta niż ten, który był podany w opisie aukcji. Sprzedawca jak jest sprytny, to stwierdzi, że się pomylił, albo coś w tym stylu, chociaż robi to w pełni świadomie i celowo. Bądźmy szczerzy, tego nie da się zastospować, to będzie narastało i wypaczało łączenie ofert i produktów.

Nie twierdzę, że tak dzieje się w każdym dziale, bo trudno założyć, że ktoś kto chciał kupić np. iphona, a dostał np. nokię machnie na to ręką. Ale w przypadku np. motoryzacji, to jest w zasadzie norma.

Jak mówiłem, jest to bardzo sprytny proceder, wykorzystujący ułomności produktyzacji i wykorzystujący mimo wszystko uczciwość pozostałych sprzedawców. Jedyna opcja to zwroty takich zakupów i odpowiednie komentarze, tylko to mogłoby wpłynąć na sprzedawcę, chyba nic więcej.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

No odkąd wkroczyło Allegro z produktyzacją do mojego działu (piercing) zaprzestałem wystawiania nowych ofert. Każda nowo wystawiona oferta to jakieś dziwne powiązania z moimi ofertami, ale o innych parametrach. Jeszcze by tego brakowało by inni sprzedawcy ze swoją 10 krotnie tanią chińszczyzna podpieli się do moich ekskluzywnych produktów. Zapewne jak pisze @mikeza to nastąpi. Po co mi ta produktyzacja, jeśli sprzedaje produkty których nikt inny nie ma i to pod swoją marką. Zamiast pomagać mnie, czy kupującemu to jest tylko bałagan. Nie wystawiam już nowych ofert, na Allegro pozostaje w sprzedaży tylko to co już wprowadziłem, nowe produkty idą tylko do sklepu.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Teraz to tylko zyskują ci co sprzedają w danej kategorii ten gorszy sort produktu a ci co mają towar markowy robią tylko darmową reklamę handlarzom badziewia i tanimi podróbkami.

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

A jak zapłacisz za wyróżnienie, to na twojej aukcji pojawią się reklamy tańszych ofert.

oznacz moderatorów

4Kitchen
#10 Popularyzator#

dokładnie tak !

oznacz moderatorów

4Kitchen
#10 Popularyzator#

DOKŁADNIE TAK !
I ZAPŁACISZ DODATKOWO ZA ADSY 😂

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

I w tym tkwi problem.

Katalog produktów - to "oczko w głowie" serwisu Allegro, wręcz nazwałbym to obsesją.

Jednak jest to najbardziej wadliwy produkt serwisu Allegro. Co najważniejsze - całość tworzenia tego katalogu jest "zwalona" na sprzedających. 

Nigdy nie będzie działał prawidłowo. Nie ma takiej możliwości. Ja wystawiam produkty, Allegro łączy je z jakimiś bzdurnymi produktami, a potem je odłącza. Czasem nie mogę połączyć oferty z produktem - nie chcę łączyć swojej oferty z "totalnie innym produktem", jak sugeruje Allegro przy wystawianiu oferty, więc moja oferta zostaje wystawiona bez połączenia z produktem z katalogu. 

Teraz mogę zająć się zgłoszeniami poprawy produktów w katalogu, czekać, zostaną uwzględnione lub nie, potem łączyć swoją ofertę z produktem.

To wszystko "za friko" , nikt mi nie zapłaci za czas poświęcony na poprawę katalogu produktów - dlatego mało osób jest zaangażowanych w tym temacie, ja już "odpuściłem" - nie zgłaszam żadnych zmian. Nikt mi nie zapłaci za godziny spędzone nad zgłaszaniem i poprawą produktów w katalogu. 

Kilka razy oferowałem swoje usługi w zakresie poprawy wpisów w katalogu, oczywiście odpłatnie, nigdy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Ja za darmo nie będę pracował.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie wiem jak w innych działach, ale w motoryzacji od 03.2023 ma być 100% ofert połaczonych  katalogiem. Inaczej nie wystawi się nowych aukcji. Nie bardzo mogę sobie to wyobrazić w realu. Z tego co pamiętam jak wprowadzano produktyzację nigdy nie było założenia, że wszystkie oferty mają być połączone z katalogiem, bo jest to praktycznie niemożliwe. widać w allegro nie ma rzeczy niemożliwych 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Ale dostałeś odpowiedź 🙂 Posmarkałem się 🙂

oznacz moderatorów

4Kitchen
#10 Popularyzator#

dom ogród wyposażenie itp. 100% od 1 sierpnia 2022.
katalog jest tak zwalony że średnio 2000/8000 produktów z naszego portfolio ma całkowicie błedne kategorie i parametry.
chcieliśmy nawet pomóc allegro, i to uwaga ! Bezpłatnie !!! (!!! ) zgłaszaliśmy setki razy przyciskiem zmianę kategorii , wysyłaliśmy maile, pliki etc. nawet wypełnialiśmy formularze. ZERO ale to ZERO reakcji.
działają tak jak by to mieli w d****
miska do musli będzie w kategorii NOCNIKI a lampka nocna w kategorii sztuczne penisy i waginy.
ot PRODUKTYZACJA allegro

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@nat_not Oczywiście, towar niezgodny z opisem można zwrócić. W dodatku za darmo. Można też wywalić soczystego negatywa sprzedawcy. Też za darmo. Problem polega na tym, że dzięki produktyzacji zakupy na Allegro to hazard. Klient kupuje i dostaje coś zupełnie innego, a w gratisie ma kolejną wycieczkę do paczkomatu żeby zrobić zwrot.

PS. Swoją drogą, jakie to Allegro jest wspaniałe, wszystko za darmo. Tylko prowizję zatrzyma dla siebie po takim zwrocie niezgodnym z opisem. 😁

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Zapomnijcie, że Allegro walczy o waszą obecność. Wręcz przeciwnie.

Wymijające odpowiedzi, lub zupełny ich brak.

Oficjalnie Allegro nie może z dnia na dzień pozbyć się tych dokuczliwych, małych w sumie firm, więc powstają mechanizmy, które doprowadzą, że sami zrezygnujecie.

Zapomniałem dodać: MOIM ZDANIEM...🤣

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

MOIM ZDANIEM to taki kij też ma dwa końce i MAM NADZIEJĘ że będą tego żałować .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

To nie jest istota problemu

@4Kitchen można też wywalić soczysty opis danej części pod tym eanem jaka ona jest badziewiem

i będzie ona biła w produkty @mikeza i nic już z tego eanu nie sprzeda

i co najlepsze allegro jej nie usunie bo wg serwisu kupujący ma prawo do subiektywnej oceny produktu

obecnie jak chcesz pognębić konkurencję to nie wypisujesz negów sprzedawcy a jego produktom

 

Allegro łamie polskie prawo w tym temacie - za produkt odpowiada sprzedawca

a wg serwisu producent - bo po jest ocena produktu w produktyzacji

w sąsiednim wątku sprzedawczyni, która wykupiła własne eany na swoją indywidualną produkcję opisuje podobną sytuację - ktoś podpiął pod  nie inne produkty - jak kupujący je negatywnie oceny to kto dostanie po tyłku?

 

 

 

oznacz moderatorów

4Kitchen
#10 Popularyzator#

dokładnie tak,

a propos EAN.
wiadomo - kupuje się go ,
kto używa cudzy - kradnie
( 286 KK i przy okazji stosowne przepisy Prawa własności przemysłowej i oczywiście dochodzi pogwałcenie Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. )

Allegro mimo ze im się zgłasza po setki razy "kradziony EAN" a można to zweryfikować już nawet nie w bazie GETIN ale nawet w samym google nic z tym nie robi - czerpiąc jednocześnie korzyść majątkową z tego procederu.

spokojnie temat do ogarnięcia z punktu widzenia prawnego, wystarczy zgłosić przestępstwo.

jak przyjdzie do starcia na ostro - jest jak się pożegnać z nimi 😉

ja notuję wszystko.
każde zgłoszenie kradzionego EAN, każde zgłoszenie edycji produktu, każde ich odwalenia zgłoszenia i robienie z nas **piiip**ów.
za dużo się tu płaci żeby być tak traktowanym to raz - dwa Allegro to firma - więc spokojnie ma tutaj zastosowanie art. 355 KC.

ja im od miesiąca zgłaszam błędy w produktach i kradzione EANy - oni kiwają balona i nic z tym nie robią.
jak myslisz jak ich adwokat wybroni przed sadem "należytą staranność" a raczej jej rażący brak ?

tutaj jestem spokojny 🙂

jak już się wynosić - to z solidną "odprawa"

śmieszne jest tylko to że winni temu są zwykli pracownicy którzy po prostu olewają zgłoszenia i zasłaniają się regulaminem.

jak przychodzi co do czego to firma odpowiada za nich a oni co najwyżej moga dostać wpis do akt lub dyscyplinarkę

dzisiaj mi taki jeden powiedział że krzywo widzę i mam wyczyścić sobie cookiesy w przeglądarce
a jak wklejał screeny to poobcinał tytuły z produktyzacji nad zdjęciem i szedł w zaparte że produkt porawiony !!

hahaha
żenada - śmiech na sali.

dobre jest to że firma wypłacalna i jest kogo ścigać.


oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nawet nie staram się czytać wszystkich wypowiedzi w tym poście. 

Kradzione kody EAN - to standard na Allegro.

Allegro kradzieżą żyje.

I co zrobimy? - nic...  Kto będzie za darmo odwalał robotę za pracowników Allegro?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów