anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja - zestaw a pojedynczy produkt

logario_ig
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Popatrzcie sobie na ofertę nr 10514794297. Przypisany produkt to "zestaw 2 sztuki" bo ktoś kiedyś stworzył produkt jako zestaw. Tymczasem my sprzedajemy te skakanki jako pojedyncze sztuki w wybranym kolorze - bo klienci potrzebują najczęściej jednej a nie dwóch skakanek. Ale Allegro uparło się, że wie lepiej, że to jednak są 2 skakanki a nie jedna. I nie ma innej opcji.

 

Zgłaszaliśmy oczywiście błąd w produkcie, żeby usunąć "zestaw 2 sztuki" z produktu (i opisaliśmy w uwagach o co chodzi), ale oczywiście zmiany zostały odrzucone. Kto będzie teraz odpowiadał przed klientem, który znajdzie na stronie, że jest zestaw 2 szt. a dostanie jedną skakankę? W aplikacji na telefonie, nazwa produktu jest w ogóle jedyną widoczną nazwą oferty, więc klient jest ewidentnie wprowadzany w błąd przez Allegro co do przedmiotu oferty.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@logario_ig dzięki za ten przykład. Wyjaśnię tę sytuację i jak tylko dostanę więcej info w tej sprawie, wrócę do Ciebie ze szczegółami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@logario_ig Dostałam już informacje w Twojej sprawie i ten produkt, posiada kod EAN, który w GS1 nie dostarcza nam żadnych informacji. Praktycznie wszystkie dostępne oferty po wyszukaniu tego EANu prowadzą do zestawu dwóch skakanek. Ty chcesz rozbić ten zestaw, co sprawia, że  jest to już niepełny produkt, więc nie może istnieć pod na tym kodem EAN. 

Rozwiązaniem tej sytuacji może być utworzenie produktu, ale bez kodu EANu, jeśli chcesz sprzedawać tylko jedną skakankę, natomiast w takim przypadku musiałby zmienić wartość w kodzie producenta na odpowiedni kolor w zależności, który z kolorów sprzedajesz 11872/G / 11872/R. Jeśli użyjesz ten sam kod EAN to spowrotem oferta zostanie powiązana z tym produktem.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ 

Nie wiem jak szukasz, że znajdujesz same zestawy, ale ja po EAN w waszej wyszukiwarce znajduję same pojedyncze sztuki:

https://allegro.pl/listing?string=4020972118721

A wszystkie oferty podpięte do tego pseudo-zestawu to same pojedyncze sztuki:

https://allegro.pl/produkt/zestaw-skakanek-small-foot-11872-2-sztuki-66275427-c334-4a45-baa4-eb359c6...

A co powiesz na ten produkt:

https://allegro.pl/produkt/skakanka-dla-dzieci-doroslych-drewniana-240-cm-37c9da8d-5292-4ac5-bc79-2b...

Druga wersja tego samego produktu w innej kategorii, ale tym razem prawidłowo - jako pojedyncza sztuka.

 

Poza tym, przekonujesz mnie, że nie mam racji bo ktoś wpisał ten produkt jako zestaw, bo chciał sprzedawać zestaw i ja mam teraz kombinować bo produkt jest wg tego niepełny. Przecież to co piszesz to jakiś absurd. Ja wystawiam prawidłową ofertę a wasz system przypina go do błędnego produktu i wprowadza klientów w błąd. To nie ja powinnam tu cokolwiek poprawiać tylko wy - to wasza baza ma błędy - nie moja oferta.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@logario_ig 

Na szczęście te problemy mnie nie dotyczą, ale zrobiłem sobie symulację wystawiania (aby zrozumieć sytuację podpinania pod numer). Wybrałem 11872 (czyli ten kod producenta), podkategorię Dziecko i oto wynik:

cookie000_0-1634729923078.png

Są obydwie wersje do wyboru.

Wybrałem.

cookie000_1-1634730057857.png

 

I teraz co się dzieje dalej ? Jak wybierzesz tą dobrą, to i tak system wybiera po wystawieniu tą złą ?

oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@cookie000 Nie wystawiamy ofert przez formularz tylko przez zewnętrzny system (czyli przez API). Oferty są wystawiane bez podpiętego produktu i Allegro samo sobie przypina produkty do ofert na podstawie parametrów. Ew. korzystamy z opcji powiąż z produktem i tutaj też Allegro samo sobie wybiera produkt.

A jeszcze dodatkowo codziennie przychodzą maile z informacją, że "odłączyliśmy twoje oferty od produktów" i "podłączyliśmy twoje oferty do produktów". Więc śledzenie tego co się dzieje z tymi produktami to jakaś paranoja. Sami podpinają, sami odpinają. Sprawdzasz jednego dnia, produkt jest ok, sprawdzasz za tydzień produkt jest już zmieniony. To jest nie do opanowania.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@logario_ig 

Fajna loteria. Ciekawe jak z tego wszystkiego allegro zamierza wybrnąć ? Zrobi formularz wystawiania jedynym słusznym rozwiązaniem ?

A przy okazji: porównałem te EANy w guglu:

5904204211048

4020972118721

Wygląda na to, że ten pierwszy numer to samoróbka dla jednej skakanki, a ten drugi daje wyniki dla zestawu dwóch skakanek.

A na stronie producenta (?) jest tylko jedna wersja. Podwójna:

https://www.small-foot.de/en/toys/outdoor-toys/games-for-the-garden/jump-rope-set-active

 

 

oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@cookie000 Producent sprzedaje akurat ten model skakanki parami. No i tu jest cały pies pogrzebany. Bo produkt to jest ostatecznie jedna skakanka czy dwie? W detalu sprzedaje się jedną skakankę jako produkt, bo po co komu dwie. Jak ktoś będzie chciał dwie, to sobie kupi dwie pojedyncze. Nie można tego narzucać, ale widać Allegro wie lepiej bo gdzieś w guglu wyszukali sobie, że komplet to dwie. I jedna skakanka to teraz niekompletny produkt.

 

Ciekawe co by powiedzieli na skakanki, które kupujemy od producenta jako komplety po 12 szt.? Gdy ktoś przypadkiem wrzuci taki produkt do bazy Allegro to się będziemy za chwilę bujać z tuzinami skakanek, bo jedna to przecież będzie niekompletny produkt. Należy sprzedawać po 12 sztuk, bo przecież każdy klient potrzebuje tuzin skakanek bo to jest właściwy produkt wg Allegro. I na skakankach się nie kończy - mamy wiele takich produktów, które są sprzedawane w hurcie po prostu w opakowaniach zbiorczych - to jest najzwyklejsza rzecz na świecie.

 

Oczywiście w takich przypadkach na opakowaniach zbiorczych jest dokładnie ten sam EAN co na pojedynczych produktach. Więc po kodzie EAN nie da się rozpoznać czy jest to komplet czy sztuka. A jak sztuka to w jakim np. kolorze. Po prostu Allegro nie przewidziało w produktyzacji takiego przypadku i teraz próbuje narzucać jakieś tam swoje wymysły, że jak EAN się zgadza to musi być taki produkt, tyle sztuk i w takim kolorze - i koniec kropka, baza produktów to wyrocznia wykuta w bazalcie.

 

A taki problem zgłaszaliśmy do Allegro, już dawno temu, gdy limity na powiązania produktów z ofertami były na poziomie 1%. "Tak, tak... zgadza się... produktyzacja jest w fazie rozwoju... wszystko będzie dobrze..." - obiecanki skakanki... 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@logario_ig Nigdzie nie napisałam, że wyszukiwanie ograniczamy jedynie do naszej wyszukiwarki. Przy Katalogu produktów korzystamy z wielu baz danych, nie tylko wewnętrznych, ale również zewnętrznych. W pierwszym linku, wszystkie oferty podpięte do tego produktu to pojedyncze sztuki, bo wszystkie oferty pochodziły od Ciebie. Jeśli chodzi o ten konkretny przykład skakanek, to jak sama stwierdziłaś informacja o komplecie pochodzi od producenta, więc tak, to jest kluczowa kwestia w tej sytuacji, ale Katalog nie jest wyrocznią, bo m.in. po to udostępniliśmy możliwość zgłaszania zmian i błędów w powiązaniach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ Ale co z tego, że u producenta jest to zestaw 2, 5 czy 12 skakanek. Producent nie sprzedaje w detalu i pakuje drobnice w większe zestawy żeby było łatwiej obracać towarem w hurcie. Oferta kompletu N skakanek jest ofertą B2B, a nie dla klienta końcowego. Klientowi w detalu sprzedaje się pojedyncze sztuki bo tak jest lepiej i wygodniej dla klienta. Tym samym uwzględnianie danych ze strony producenta aby stworzyć produkt dla klienta końcowego jest bez sensu.

A zgłaszanie zmian? Tak... oczywiście, zgłosiliśmy zmianę. Nasze zgłoszenie zostało odrzucone. Zgłosiliśmy drugi raz... Zobaczymy...

 

oznacz moderatorów