anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacji ciąg dalszy

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Jako że do sierpnia coraz bliżej wzięłam się za łączenie ofert z katalogiem. Nie dojechałam daleko gdyż na bodaj że drugiej aukcji szczęka " stuknęła " mi o podłogę. aukcja 12239596355. Komunikat: Oferta 12239596355 - Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu. O kurza twarz. Musiałam pochrzanić coś przy wpisywaniu, myślę sobie. Na wszelki wypadek wpisuję go więc w Google 4005187563023 i okazuje się że jest prawidłowy wskazując bezbłędnie to co sprzedaję. Kiedy wystawiałam aukcję był prawidłowy i nagle okazuje się że jest " zajęty"?  Sprawdziłam więc pozostałe aukcje z podobnymi przedmiotami i okazuje się że w około 70% przedmioty zostały odłączone od katalogu pomimo prawidłowych kodów.  Smaczku sprawie dodaje fakt że podanie kodu w tym dziale jest opcjonalne a nie obligatoryjne.  Jak mam więc udowodnić że nie jestem wielbłądem? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

archimed
#11 Animator#

Daj sobie spokój. Ile nie mialbyś (-łabyś) racji, to i tak Allegro będzie bardziej "racniejsze", a zdenerwujesz się tylko otrzymy=ując kretyńskie odpowiedzie. Mnie np. próbowano wmowić, że moja maszyna do pisania musi się różnić od prawie 400 innych maszyn do piusania i nie mogę jej w kataegorii :maszyny do pisania" wystawić.

Próby zgłoszenie błędu w produkcie z Katalogu Allegro są beznadziejnie nieskuteczne. Jest taka strona:

https://www.ean-search.org/

na której  mozna sprawdzać kody EAN.

Wpisz nazwę produktu, jak coś wyświetli, to nadaj ten numer swoje ofercie i do widzenia. Chyba że chcesz bulić grubą forsę lokalnemu przedstawicielowi EAN za nadanie własnego numeru.

A swoją drogą, to jeszcze jeden przyczynek do terroryzowania ludzi przez prywatne organizacje, bo niby kto dał prawo tej firmie wymyślania numerów, a jeszcze ciekawsze, kto się zgodził, aby te numery honorować. Inny przykład, to kategoryzacja badaczy i uczonych przez prywatną firmę ORCID, i też "dziwnym trafem" czasopisma naukowe prawem kaduka żądają podania tej kategoryzacji, robia to również: uczelnie placówki badawcze itd.

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Sprawdziłem na stronie EAN i wyszło mi, że sprzedajesz puszkę Allit

https://www.conrad.com/p/allit-456302-assortment-case-insert-l-x-w-x-h-108-x-108-x-45-mm-1-pcs-15209...

co jest zgodne z Twoją ofertą

https://allegro.pl/oferta/pojemniki-allit-z-likwidacji-sklepu-1-szt-5-6-2-12239596355

Ale dla wszystkowiedzących "moderatorów z Allegro to i tak za mało!!!!!!

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Zgadza się. To właśnie sprzedaję, ale według Allegro to nie jest wcale to co producent pod tym kodem a ja na podstawie otrzymanych od niego danych sprzedajemy o czym swiadczy zwrócony komunikat. Wygląda na to że od od sierpnia ilość aktywnych aukcji  spadnie o około 30%, tak przynajmniej wygląda to w moim przypadku. 

oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

Te kody to jakaś kolejna choroba Allegro, znów jakiś nie mający o rzeczywistości menadżer z premią wymyślił głupotę i zmusza do stosowania.
Ja mam inny problem z tymi kodami: kupuję używany reflektor - lewy i prawy mają ten sam kod. W efekcie jeden opis aukcji wskazuje na lewy a ten zakodowany w allegro na prawy... bo geniusz z allegro uważa, że robi porządki zmuszając do wpisywania kodu.

oznacz moderatorów

Moliland
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Podpinam się pod wątek żeby nie robić innego.

Chciałam zrobić to samo, czyli podpiąć wszystko pod produkty, bo kiedyś nie można było z tych samych względów. Myślałam, że skoro teraz wymagają 100% to już to naprawili. Ale nic to, kilkadziesiąt aukcji nie idzie podpiąć, bo kod EAN jest podpięty do innego produktu. Tylko  że teraz najciekawsze. Jesteśmy producentem i to są nasze produkty i nasze kody EAN, które sami rejestrowaliśmy w GS1 no i nikt inny ich nie posiada w sprzedaży tylko my....

Sprawa jest pokłosiem tego, że kiedyś wystawiło się te  przedmioty w innych aukcjach. Allegro samo pozmieniało kategorie rozłączając produkty, no i okazało się, że kod EAN wykorzystany w innej kategorii nie zadziała w tej co znajduje się teraz- stąd komunikat, że nie udało się połączyć z produktem gdyż kod ean jest wykorzystany gdzieś indziej, a czas na zmianę kategorii już minął. Do tego jest to co najmniej dziwne, gdyż jest wiele produktów które pasują do więcej niż jedna kategoria. Np. nasz wieszak w kształcie domku, ale jest tego cała inna masa- pasuje do pokoju dziecka, salonu, korytarza, więc takie usztywnienie kodu EAN ma sens? Mam robić kilka kodów EAN tego samego produktu, żeby wystawić w kilku kategoriach? Oczywiście mogę, ale czy to tak powinno wyglądać?

Sierpień się zbliża, chciałabym tą sprawę w końcu załatwić. Proszę o instrukcję od Allegro jak mam to zrobić?

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie wiem czy taka instrukcja istnieje ,bo wygląda to na razie na regulamin napisany szybko na kolanie przez kogoś bez większego i głębszego zastanowienia byle tylko coś powstało i jakaś premia wpadła . Problemy są i będą jeszcze większe ale czas pokaże czy uda się w jakiś sposób zapanować nad tym bałaganem.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@cztery_bez_atu  zdaje sie że problemem nie jest sam kod EAN i produkt lecz to że ktoś ( inny uzytkownik lub allegro) umieścilo ten sam produkt z tym samym EANem  w innej kategorii . Wówczas liwkidują jeden z produktów i zostawiają ten w kategorii która wydaje sie być bardziej prawidłowa.

Jedyna metodą zdaje sie byc : odnalezienie w wyszukiwarce po EANie w jakiej kategorii jest dany produkt i wystawienie swojego w tej samej. Oczywiście kategorii w wystawionej aukcji nie zmienisz wiec należy zrobić " wystaw podobny"  i zakonczyć starą aukcje. Oczywiscie popularność ( trafność) , miejsce  w wyszukiwaniu, pieniądze wydane na promowanie oraz liste obserwujących - tracisz

Ot kolejne dobrodziejstwo związane z produktyzacją:(

 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   czy w takiej sytaucji nie dalo by sie technicznie zrobić aby możliwośc zmiany kategorii w istniejącej aukcji???? Wówczas nie byłoby strat ponoszonych w związku ze zmianą kategorii niepodpiętej lub błędnie podpiętej oferty .

Jeżeli dałoby sie zmienić kategorie na istniejącej ofercie łatwiej byłoby ją umieścić w kategori w której istanieje dany produkt.

oznacz moderatorów

Moliland
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście problemem nie jest sam kod GTIN, czy EAN będący jego graficznym odzwierciedleniem w postaci kresek (chociażby to mogliby w Allegro poprawić, bo wprowadzają w błąd, prosząc o podanie kodu EAN w cyferkach, kiedy to jest właśnie GTIN, ale nie ważne- tu nie o tym).

Czy skoro jest taka nakreślona mega akcja z wymogiem 100%, nie da rady zrobić tymczasowej opcji- przenieś aukcję do kategorii, będącej pod jurysdykcją produktu w katalogu? Były takie akcje ograniczone czasowo, w przeszłości, o ile dobrze pamiętam.

Druga sprawa, to czy jest sens usztywniać produkt w katalogu na jedną kategorię? Przecież czasami jeden artykuł pasuje do więcej niż jednej kategorii.

No i dalej nic nie wiadomo, rozumiem chaos itp. ale deadline jest tuż tuż a rozwiązania się dopiero kleją.... normalnie jak w korpo 😄

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

To standard. Ja już nawet przestałem zgłaszać poprawki w katalogu - po ostatnim moim zgłoszeniu, że produkt nie posiada kodu EAN (ktoś sobie coś wpisał), wysoko wykwalifikowany pracownik Allegro odpisał, że kod EAN jest prawidłowy (google nie wyszukuje takiego kodu EAN). 

I ja już "odpuszczam"... Pracownicy Allegro przenoszą produkty do błędnych kategorii (np. filtr do zimnej wody do montażu pod zlewem w kuchni jest przeniesiony do kategorii "ogrzewanie") żeby tylko prowizja od sprzedaży była wyższa. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów