anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program Allegro Ceny blokuje możliwość zakupu

petscenter
#9 Pomysłodawca#

Od dłuższego czasu wszystkie nasze oferty biorą udział w programie Allegro Ceny. Ale dopiero dzisiaj dzięki mocno zdenerwowanej Kupującej dowiedziałam się, że udział w programie tak naprawdę nam obniża sprzedaż bo blokuje użytkownikom możliwość zakupu produktów w programie. Oczywiście byłam świadoma tego, że obniżka ceny wiąże się z określonym limitem na Kupującego - to jest opisane w zakładce dotyczącej programu jak i regulaminie. Natomiast zakładałam, że Kupujący może kupić przykładowo 5 sztuk produktów w cenie obniżonej, a jeśli chce kupić więcej to nie ma już możliwości kupna w cenie z rabatem i jest tylko możliwość zakupu w cenie regularnej.
Otóż jak się dzisiaj dowiedziałam to tak nie działa. Kupujący, który skorzystał z Allegro Ceny na danym produkcie nie może tego produktu kupić w cenie regularnej dopóki jest na nim obniżka (notabene: Kupujący tego nie wie). Wyświetla się komunikat o ograniczeniach w sprzedaży (oczywiście jak wiadomo to wina Sprzedającego). 
Więc w naszym przypadku: Kupujący chcący zamówić karmę dla kota w saszetkach może kupić danego produktu 5 sztuk, bo program Allegro Ceny obniżył cenę i nie może dokupić reszty w cenie regularnej. Więc musi zrezygnować z zakupu u nas, bo kto będzie kupował karmę dla kota na 2 dni (tak, wiem, że są tacy) i kupić u konkurencji w cenie nawet wyższej niż nasza cena regularna. I tak przez miesiąc.

Oczywiście o takich konsekwencjach korzystania z programu nigdzie nie ma żadnej informacji bo i po co...

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

petscenter
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

wystaw drugą ofertę z ceną regularną i podeślij link klientowi , hmmmm.... ciekawy jestem czy kupi , bo u mnie to nie działa .

oznacz moderatorów

petscenter
#9 Pomysłodawca#

Niestety u mnie to nie jest rozwiązanie bo ten produkt mam wystawionych na dwóch różnych kontach. Więc limit dwóch ofert jest wykorzystany.
Nie mam powodu akurat tej Pani nie ufać bo od stycznia robi u nas regularne zakupy. Nam się oberwało głównie z tego powodu, że komunikat z ograniczeniem jest tak sformułowany, że myślała, że to my ustawiliśmy blokadę sprzedaży

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

jak klient chce współpracować rozwiązanie zawsze się znajdzie 

oznacz moderatorów

petscenter
#9 Pomysłodawca#

Co nie zmienia faktu, że większość Kupujących się tylko wkurzy i kupi gdzie indziej. A większość Sprzedających korzystających z programu nie wie, że istnieje problem, który de facto obniża im sprzedaż

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To już tu było opisane wcześnie, więc dla Allegro to nie nowina, to jest celowe dziale.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@petscenter rozumiem, że jest to ogólny problem, który chcesz z głosić związany z programem, jednak bardzo proszę o podanie numeru oferty o której piszesz. Przekażę to do zespołu, który zajmuje się programem Allegro Ceny.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

patrycja20202
#2 Obserwator#

Jak czytam to wszystko co tu Państwo piszą to aż włos się na głowie jeży. Przecież to nie ma nic wspólnego z walką z podróbkami a ochroną interesów tzw. "Oficjalnych dystrybutorów" czy producentów którzy arbitralnie wyznaczyli sobie jakiś kanał sprzedaży i politykę cenową w danym regionie. To jest jawne ograniczanie wolnego handlu i importu równoległego bo takie widzimisię ma jakiś tam podmiot. Chociaż wyobrażam sobie też wiele sytuacji gdy drobni przedsiębiorcy mogę kupić dany produkt w okazyjnej cenie i całkowicie legalnie a jednak wystarczy że jakiś podmiot będzie sobie rościł prawo do sprzedaży na damy rynku to zostanie wyeliminowany. Także po stronie Allegro jest spore pole do nadużyć bo Allegro będzie miało wgląd w faktury odwołujących się firm a tym samym źródło pochodzenia tych produktów co będzie prowadziło do nieuczciwej przewagi rynkowej i możliwości przejmowania tych źródeł oraz oferowania ich w swoim "Oficjalnym Sklepie Allegro" co wraz eliminacją konkurencji będzie prowadziło do monopolizacji rynku przez Allegro. Ogólnie jest ogromne pole do nadużyć że powinno się tym zająć UOKiK !!!

I muszę to powiedzieć!!! Allegro staje się karykaturą samego siebie !!! To dzięki czemu i komu mogli się rozwijać dzisiaj całkowicie to zabili !!! Tzn. gdy Allegro wystartowało było powiewem nowoczesności dając niewyobrażalną swobodę handlu jak na tamte czasy. Każdy mógł tam sprzedawać a ofertę tworzyli właściwie tylko prywatni sprzedawcy i z czasem drobni przedsiębiorcy więc PRZYKRE jest to że dziś "ONI" są praktycznie na całkowitym marginesie i z każdym nowym posunięciem EKSTERMINOWANI !!! I ŻAL mi się robi bo dzięki tym którym  dzisiaj Allegro istnieje tym co dali środki na jego rozwój są teraz całkowicie zbędni. Szkoda że kierownictwo o tym całkowicie zapomniało - zapomniało "jak cielęciem było" - zapomniało "kto jeść dawał". Powinno być wam WSTYD !!! Allegrowicze powinni przypomnieć WAM tak jak gracze CDP kto jest kim i na czym zbudowali swoją markę - a było to motto "Gracze dla graczy".

oznacz moderatorów

patrycja20202
#2 Obserwator#

Pomyłka nie ten temat! Przepraszam.

oznacz moderatorów