anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

jrk06
#9 Pomysłodawca#

Absurd, bezczelność, nazwa tego co robi Allegro nie ma większego znaczenia.

 

To co tu każdy z użytkowników napisał nie ma znaczenia dla Allegro, brali to pod uwagę i wkalkulowali w koszta, brak reakcji na posty sprzedawców czy tutaj czy na FB, owszem, pojawiło się kilka odpowiedzi pracowników portalu ale są to odpowiedzi z d.... że tak powiem, w większości cytaty z meila od Allegro o planowanych zmianach. One i tak wejdą w życie, nie mamy wpływu na tego monopolistę, ale liczę na to, że z każdym dniem głosów sprzeciwu będzie coraz więcej, choćby tylko po to by pokazać, że społeczność sprzedawców nie zgadza się z tak durnymi pomysłami jakie wprowadza w życie allegro.

oznacz moderatorów

bulikingi
#9 Pomysłodawca#

Aby wpłynąć na obniżenie kosztów dostawy w serwisie, od 2 kwietnia 2020 roku prowizją od sprzedaży obejmiemy wartość całej transakcji - łącznie z kosztem dostawy opłaconym przez kupującego. Nie obejmie to jednak wszystkich transakcji i wcale nie musi to oznaczać podniesienia kosztów prowadzenia sprzedaży na Allegro. Wystarczy spełnić kilka prostych warunków, aby prowizja nadal obejmowała jedynie koszt sprzedanego towaru. Będzie tak w przypadku, gdy sprzedaż będzie zrealizowana w ramach Allegro Smart!, a więc bez dodatkowych kosztów dostawy dla klienta.

Wierzymy, że to rozwiązanie spowoduje zwiększenie satysfakcji klientów, co w rezultacie pozytywnie wpłynie na biznes sprzedających na Allegro

 

Przecież to dla waszego dobra allegro wprowadza te zmiany! Chcą wpłynąć na obniżenie kosztów dostawy, Przecież dostawa nic nie kosztuje A wy kroicie klientów na kilka złotych za wysyłkę, tak nie można, ale jak już tak robicie to podzielcie się z allegro zyskiem!

No i ostatnie zdanie tej propagandowej papki, "pozytywnie wpłynie" jakby lokalny browar z Wielkopolski na kogoś za bardzo wpłynął 

oznacz moderatorów

bulikingi
#9 Pomysłodawca#

Były robione analizy i klient będzie zadowolony, nie ma co dyskutować. A Ty może coś sprzedasz za 40zl+ to wcale nie musisz mieć gorzej, wręcz przeciwnie, wszyscy w ostatnim roku na allegro zarobili więcej, a Ci nowi to już w ogóle! Za komuny była propaganda jest i teraz, stare czasy wracają!

oznacz moderatorów

Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Ty jesteś chyba jakiś KRÓLIK z CYLINDRA albo jakaś "PODPUCHA" od Allegro ...

 

oznacz moderatorów

jrk06
#9 Pomysłodawca#

W sumie, jakby się tak zastanowić, to argumenty jakie podaje Allegro przy uzasadnieniu wprowadzanych zmian są podobne do tego co nam serwuje codziennie TVP. Własny punkt widzenia i tylko ten punkt jest prawidłowy, zdania innych się nie liczą a jeśli są inne niż nasze to są złe.

Wg Allegro: dzięki Smart "sprzedający i klienci zaoszczędzili ponad 250 milionów złotych na kosztach dostawy" - i tutaj w zasadzie nie trzeba nic więcej wyjaśniać, te pieniądze po prostu Allegro musi gdzieś odzyskać.

oznacz moderatorów

jrk06
#9 Pomysłodawca#

Gdyby tak jeszcze Allegro podniosło po prostu prowizję we wszystkich kategoriach np. na 15%, też byłby lament i sprzeciw sprzedawców ale taka zmiana byłaby bardziej zrozumiała, do przyjęcia, przetrawienia, ale wprowadzenie prowizji za koszt wysyłki jest dla mnie po prostu nie do zaakceptowania, nigdy wcześniej nawet do głowy by mi nie przyszło, że coś takiego można wprowadzić w życie. Dla mnie ta zmiana może oznaczać zamknięcie firmy i pewnie tak się z czasem stanie. Ciekawe, ile firm zniknie z Allegro po 2 kwietnia, może to być swego rodzaju apokalipsa dla małych przedsiębiorców:(

 

oznacz moderatorów

bulikingi
#9 Pomysłodawca#

To jest biznes na samym końcu i tak nikt się Tobą nie będzie przejmował. Jedyna opcja to pokazanie ludziom jak sprzedawca jest traktowany. Reklamy ze świętami, rodziną, chwytajace za serce A z drugiej strony takie działania. Poczekajmy aż te zmiany wejdą w życie i wtedy się dopiero szambo wyleje. 

oznacz moderatorów

METALNET_PL
#9 Pomysłodawca#

Myślę, że nikt ze sprzedających nie podnosiłby takiego larum, gdyby wzrosły prowizje o kilka procent. W całej tej sytuacji chodzi przede wszystkim o to, że nie można przewidzieć końcowej kwoty prowizji jaką trzeba zapłacić. W tej chwili wszystko jest jasne, niestety po zmianie nie da się określić czy końcowej kwoty prowizji.

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Krótka uwaga co do samego "Gadane" - przy tak długim wątku nawigowanie po nim robi się uciążliwe a całość jest mało przejrzysta. Nie widać kto komu na co odpowiada, a odpowiedź często dotyczy wątku z 2 stron wcześniej.

Co do samego tematu, ponawiam krótkie, ale konkretne pytanie. Czy będziemy mogli podnieść koszty przesyłek ponad aktualny limit? Chodzi mi głównie o dostawy "Allegro". Chcemy ustalić ceny wysyłek na poziomie, który pozwoli pokryć ich realny koszt (opłata dla przewoźnika + prowizja dla Allegro). Nie chcemy zmieniać cen produktów, zwłaszcza tych najtańszych.

oznacz moderatorów

TechPack
#8 Zapaleniec#

Widzę, że allegro już nawet nie odpowiada, bo może nie ma co albo po co ?

 

Moim zdaniem jest coraz gorzej, z kim nie rozmawiam słyszę jedno.

"No stary, obroty jak nigdy ale co z tego jak zysk na granicy życia" i jak sobie po patrzę to mam to samo, no niby kasy dużo, obroty coraz większe ale z drugiej strony zysk coraz mniejszy wręcz z drastycznym spadkiem. Nie chodzi tutaj o zysk dla właściciela. Zysk to też kapitał, który idzie na zakup maszyn, systemów, usprawnień ogólnie inwestycję a nie tylko na nowego Mercedesa.

Wszystko idzie mega w górę a ceny patrząc na rynek są już naciągnięte do czerwoności, już wiele produktów ma marże poniżej 5% a te 5% musi pokryć koszty działalności, pracowników etc.

Zmierzamy w kierunku Hiperinflacji, mam nadzieję, że rząd wreszcie się obudzi i to zauważy, dynamika wzrostu cen nie nadąża za płacami. Nie chodzi o to, aby sztucznie pompować płacę minimalną przy jednoczesnym wzroście cen ale o pozostawienie płacy minimalnej w spokoju a obniżeniu kosztów konsumpcji - zwiększenie siły nabywczej pieniądza tak aby za 2 zł można było kupić 3 bochenki chleba a nie połowę jednego.

Już nawet zwykły Kowalski to widzi, co mu z podwyżki wypłaty jak - prąd, do góry, woda do góry, śmieci w kosmos, podatek do paliwa, podatek do cukru i tak w kółko - a wszystko to dla naszego dobra przecież - by żyło się lepiej przecież.

Dziś zarabiając na płacy minimalnej te 2600, weźmy nawet 3500 zł co dla małej miejscowości nie jest zły wynikiem, dla małżeństwa z 2 dzieci to 7000 zł brutto minus dla uproszczenia podatki -2000 zł mają 5000 zł, więc jeżeli jakimś cudem odłożą z tego bez życia na krawędzi 1000 zł miesięcznie to mieszkanie 60m2 o wartości 400 000 zł mają szanse kupić sobie bez kredytu za 400 miesięcy czyli za blisko 33,5 roku... pod warunkiem stałości rynku! Czyli tak w sam raz na emeryturę, czy ktoś czuje w rządzie co tu się wyprawia ? Podnosząc tą wypłatę 3500 zł okazuje się, że ten okres nie zmieni się diametralnie. Jeżeli słyszę, że znajomi są w Norwegii 4 lata i kupują dom za gotówkę to albo tu coś nie gra albo oni kradną w tej norwegi na grubą skalę.

Warto aby pan Morawiecki Ekonom nad ekonomów obudził się ze swojego komunistycznego wychowania, metod i zasad, które ten system wprowadzał wraz z propagandą.

 

Podobnie dzieje się na Allegro bycie przedsiębiorcą to dziś kara. Jeszcze z rok temu do pracy jechałem z radością dziś jadę z przerażeniem czy uda się przetrwać kolejny miesiąc, gdzie i jak urwać aby zredukować koszty. Może dokumenty pisać na papierze toaletowym a tusz wyciskać z buraka?

Podwyżki płac, za chwile urlopy po ponad 30 dni, zusów, prądu, śmieci, wody, podzielona płatność, biała lista rachunków różnego rodzaju kary i obostrzenia itd. - mnogość i dynamika jest tak wielka, że sam zajmuję się uczeniem nowości zamiast realną pracą - księgowa zarabia więcej niż wynosi mój zysk na picie. Po prostu przedsiębiorca to dziś dojna krowa, maszynka do robienia pieniędzy - ale jeszcze chwila a ta pozornie pełna pieniędzy "świnka skarbonka" pęknie i okażę się, że w środku nie było papierowych banknotów jak wszyscy się spodziewali a tylko kilka miedziaków na dnie.

 

I pytanie co się stanie z tymi właścicielami i pracownikami tych firm? Kto ich przyjmie, kto pokryje te wszystkie zasiłki? Jest nas 38 mln z czego samych emerytów ponad 10 mln, pozostaje 10 mln, to ludzie zdolni do pracy kolejna grupa to ludzie do 18 roku życia nie pracujący pozostali to niepełnosprawni, bezrobotni, emigranci i ludzie żyjący poza systemem. Liczę jeszcze tak z 2-3 lata takich pomysłów i będzie u nas gorąco jest w Grecji. Kto to wszystko utrzyma i wytrzyma ten pęd? Czy tu na prawdę nie może być jakoś prosto?

 

Identycznie dzieje się w Allegro - nie traktuje swoich klientów (sprzedających) jak partnerów a jak złodziei. Zakaz sprzedaży poza allegro, ukrywanie adresów e-mail, za chwilę jeszcze numer telefonu się schowa, negatywy tylko dla sprzedających mimo, że jest grono złych kupujących! Ciągłe zmiany, podwyżki, obostrzenia, nakazy i zakazy, podwyżki prowizji, dziwne promowania, wyróżnienia, pakiety, to się da wyłączyć a tego promowania już nie jak się już włączy, opłaty za podtrzymanie aukcji, wywalenie drobnych sprzedawców i osób fizycznych z allegro na jakieś lokalnie itd itd

Ciekawy jestem czy albo kiedy allegro wreszcie się skapnie, że chyba ta strategia nie była dobra, że przedsiębiorcy już mają w kość od rządu i nasze działania były nieco nie w czas na dodatek średnio trafione. Ludzi stracić bardzo łatwo, odzyskać gigantycznie ciężko.

Allegro proszę niech wreszcie ktoś zacznie zdroworozsądkowo myśleć, niech to wszystko zacznie być wreszcie prostsze, przejrzyste i klarowne. Przecież za wszystko i tak zapłaci klient nie oszukujmy się, ja za to na pewno nie zapłacę. Spadnie ilość sprzedaży a co za tym idzie i zysk z prowizji, ja zwolnię 2 pracowników, zmniejszę ilość paczek i przetrwam jakiś czas, to też jest wyjście, ale chyba powinienem zatrudniać +2 osoby a suma prowizji powinna być większa przez większą sprzedaż.

Przy tanich produktach podniosę cenę na produkcie i na wysyłce tak aby nikt tego nie kupił, będzie się to opłacało kupić tylko z innych droższym produktem, klient i tak mi wszystko finalnie zbilansuje, chodź pewnie spadnie sprzedaż ale nie tylko mi, ale wam też. Problem w tym, że ciężko to wszystko wyliczyć i praktycznie dla każdego produktu pasowało by zrobić osoby cennik dostawy z uwagi na różnice prowizji, to jest do zrobienia ale wracamy do epoki druczków, kartki i długopisu zamiast do automatyzacji rozwiązań przez jednolity i przewidywalny do obliczeń system prowizji.

 

Jeżeli ktoś myśli, że Allegro dokłada do Smarta to chyba go głowa boli.

Przy takim wolumenie nadania liczonym w milionach prowizja spokojnie to pokrywa, a jeżeli ktoś myśli, że allegro płaci InPost 8,99 zł za paczkę niech ma świadomość, że ceną jest ustalona na pewno dobrze poniżej 5 zł. A różnica dopłaca ten, co kupuję za 8,99 zł paczkomat ale nie ma smarta a Allegro za paczkę do InPost płaci mniej, więc robi się zysk + prowizja i jakoś to wychodzi

TechPack_0-1579763412528.png

 

 

Super ktoś napisał, o tym, że allegro pragnie, chce, przepraszam BĘDZIE pobierało prowizję od wysyłki. Super, w końcu paczkomat wysyłam przecież przez pośrednika, którym jest allegro, czyli branie prowizji od wysyłki jest zasadne bo w zasadzie to allegro wysyła tą paczkę a InPost jest tylko podwykonawcą usługi, tak widzę to ja.

Szkoda tylko, ze Allegro umywa już rączki kiedy chodzi o reklamację i odsyła do pełnomocnictwa, które mogę sobie ściągnąć i pisać do InPost. Sorry, ale skoro sprzedajecie usługę, bierzecie kasę, to gdzie, serwis, obsługa, infolinia ?

 

Pisanie tutaj to też lęk o jutro, za chwilę, ktoś mi usunie konto lub nałoży tymczasową blokadę, nie macie takiego wrażenia? To całe Allegro Gadane to taka medialna przykrywka, że niby ktoś cię słucha i szuka innej drogi? Dobry PR i tyle 🙂

oznacz moderatorów

TechPack
#8 Zapaleniec#

PROSZĘ SKASOWAĆ MÓJ POST POWYŻEJ BO WIDZĘ, ŻE USUNIĘTE TEN OSTATNI. PROSZĘ O ZOSTAWIENIE TEGO A USUNIĘCIE WCZEŚNIEJSZEGO BO NIE DODAŁEM ZA DOBRĄ KOLEJNOŚCIĄ, A TEN NADMIAROWY TEKST DUŻĄ CZCIONKĄ PROSZĘ USUNĄĆ. DZIĘKUJĘ I PRZEPRASZAM ZA ZAMIESZANIE.

 

Widzę, że allegro już nawet nie odpowiada, bo może nie ma co albo po co ?

 

Moim zdaniem jest coraz gorzej, z kim nie rozmawiam słyszę jedno.

"No stary, obroty jak nigdy ale co z tego jak zysk na granicy życia" i jak sobie po patrzę to mam to samo, no niby kasy dużo, obroty coraz większe ale z drugiej strony zysk coraz mniejszy wręcz z drastycznym spadkiem. Nie chodzi tutaj o zysk dla właściciela. Zysk to też kapitał, który idzie na zakup maszyn, systemów, usprawnień ogólnie inwestycję a nie tylko na nowego Mercedesa.

Wszystko idzie mega w górę a ceny patrząc na rynek są już naciągnięte do czerwoności, już wiele produktów ma marże poniżej 5% a te 5% musi pokryć koszty działalności, pracowników etc.

Zmierzamy w kierunku Hiperinflacji, mam nadzieję, że rząd wreszcie się obudzi i to zauważy, dynamika wzrostu cen nie nadąża za płacami. Nie chodzi o to, aby sztucznie pompować płacę minimalną przy jednoczesnym wzroście cen ale o pozostawienie płacy minimalnej w spokoju a obniżeniu kosztów konsumpcji - zwiększenie siły nabywczej pieniądza tak aby za 2 zł można było kupić 3 bochenki chleba a nie połowę jednego.

Już nawet zwykły Kowalski to widzi, co mu z podwyżki wypłaty jak - prąd, do góry, woda do góry, śmieci w kosmos, podatek do paliwa, podatek do cukru i tak w kółko - a wszystko to dla naszego dobra przecież - by żyło się lepiej przecież.

Dziś zarabiając na płacy minimalnej te 2600, weźmy nawet 3500 zł co dla małej miejscowości nie jest zły wynikiem, dla małżeństwa z 2 dzieci to 7000 zł brutto minus dla uproszczenia podatki -2000 zł mają 5000 zł, więc jeżeli jakimś cudem odłożą z tego bez życia na krawędzi 1000 zł miesięcznie to mieszkanie 60m2 o wartości 400 000 zł mają szanse kupić sobie bez kredytu za 400 miesięcy czyli za blisko 33,5 roku... pod warunkiem stałości rynku! Czyli tak w sam raz na emeryturę, czy ktoś czuje w rządzie co tu się wyprawia ? Podnosząc tą wypłatę 3500 zł okazuje się, że ten okres nie zmieni się diametralnie. Jeżeli słyszę, że znajomi są w Norwegii 4 lata i kupują dom za gotówkę to albo tu coś nie gra albo oni kradną w tej norwegi na grubą skalę.

Warto aby pan Morawiecki Ekonom nad ekonomów obudził się ze swojego komunistycznego wychowania, metod i zasad, które ten system wprowadzał wraz z propagandą.

 

Podobnie dzieje się na Allegro bycie przedsiębiorcą to dziś kara. Jeszcze z rok temu do pracy jechałem z radością dziś jadę z przerażeniem czy uda się przetrwać kolejny miesiąc, gdzie i jak urwać aby zredukować koszty. Może dokumenty pisać na papierze toaletowym a tusz wyciskać z buraka?

Podwyżki płac, za chwile urlopy po ponad 30 dni, zusów, prądu, śmieci, wody, podzielona płatność, biała lista rachunków różnego rodzaju kary i obostrzenia itd. - mnogość i dynamika jest tak wielka, że sam zajmuję się uczeniem nowości zamiast realną pracą - księgowa zarabia więcej niż wynosi mój zysk na picie. Po prostu przedsiębiorca to dziś dojna krowa, maszynka do robienia pieniędzy - ale jeszcze chwila a ta pozornie pełna pieniędzy "świnka skarbonka" pęknie i okażę się, że w środku nie było papierowych banknotów jak wszyscy się spodziewali a tylko kilka miedziaków na dnie.

 

I pytanie co się stanie z tymi właścicielami i pracownikami tych firm? Kto ich przyjmie, kto pokryje te wszystkie zasiłki? Jest nas 38 mln z czego samych emerytów ponad 10 mln, pozostaje 10 mln, to ludzie zdolni do pracy kolejna grupa to ludzie do 18 roku życia nie pracujący pozostali to niepełnosprawni, bezrobotni, emigranci i ludzie żyjący poza systemem. Liczę jeszcze tak z 2-3 lata takich pomysłów i będzie u nas gorąco jest w Grecji. Kto to wszystko utrzyma i wytrzyma ten pęd? Czy tu na prawdę nie może być jakoś prosto?

 

Identycznie dzieje się w Allegro - nie traktuje swoich klientów (sprzedających) jak partnerów a jak złodziei. Zakaz sprzedaży poza allegro, ukrywanie adresów e-mail, za chwilę jeszcze numer telefonu się schowa, negatywy tylko dla sprzedających mimo, że jest grono złych kupujących! Ciągłe zmiany, podwyżki, obostrzenia, nakazy i zakazy, podwyżki prowizji, dziwne promowania, wyróżnienia, pakiety, to się da wyłączyć a tego promowania już nie jak się już włączy, opłaty za podtrzymanie aukcji, wywalenie drobnych sprzedawców i osób fizycznych z allegro na jakieś lokalnie itd itd

Ciekawy jestem czy albo kiedy allegro wreszcie się skapnie, że chyba ta strategia nie była dobra, że przedsiębiorcy już mają w kość od rządu i nasze działania były nieco nie w czas na dodatek średnio trafione. Ludzi stracić bardzo łatwo, odzyskać gigantycznie ciężko.

Allegro proszę niech wreszcie ktoś zacznie zdroworozsądkowo myśleć, niech to wszystko zacznie być wreszcie prostsze, przejrzyste i klarowne. Przecież za wszystko i tak zapłaci klient nie oszukujmy się, ja za to na pewno nie zapłacę. Spadnie ilość sprzedaży a co za tym idzie i zysk z prowizji, ja zwolnię 2 pracowników, zmniejszę ilość paczek i przetrwam jakiś czas, to też jest wyjście, ale chyba powinienem zatrudniać +2 osoby a suma prowizji powinna być większa przez większą sprzedaż.

Przy tanich produktach podniosę cenę na produkcie i na wysyłce tak aby nikt tego nie kupił, będzie się to opłacało kupić tylko z innych droższym produktem, klient i tak mi wszystko finalnie zbilansuje, chodź pewnie spadnie sprzedaż ale nie tylko mi, ale wam też. Problem w tym, że ciężko to wszystko wyliczyć i praktycznie dla każdego produktu pasowało by zrobić osoby cennik dostawy z uwagi na różnice prowizji, to jest do zrobienia ale wracamy do epoki druczków, kartki i długopisu zamiast do automatyzacji rozwiązań przez jednolity i przewidywalny do obliczeń system prowizji.

 

Jeżeli ktoś myśli, że Allegro dokłada do Smarta to chyba go głowa boli.

Przy takim wolumenie nadania liczonym w milionach prowizja spokojnie to pokrywa, a jeżeli ktoś myśli, że allegro płaci InPost 8,99 zł za paczkę niech ma świadomość, że ceną jest ustalona na pewno dobrze poniżej 5 zł. A różnica dopłaca ten, co kupuję za 8,99 zł paczkomat ale nie ma smarta a Allegro za paczkę do InPost płaci mniej, więc robi się zysk + prowizja i jakoś to wychodzi

TechPack_0-1579763778161.png

 

 

Super ktoś napisał, o tym, że allegro pragnie, chce, przepraszam BĘDZIE pobierało prowizję od wysyłki. Super, w końcu paczkomat wysyłam przecież przez pośrednika, którym jest allegro, czyli branie prowizji od wysyłki jest zasadne bo w zasadzie to allegro wysyła tą paczkę a InPost jest tylko podwykonawcą usługi, tak widzę to ja.

Szkoda tylko, ze Allegro umywa już rączki kiedy chodzi o reklamację i odsyła do pełnomocnictwa, które mogę sobie ściągnąć i pisać do InPost. Sorry, ale skoro sprzedajecie usługę, bierzecie kasę, to gdzie, serwis, obsługa, infolinia ?

 

Pisanie tutaj to też lęk o jutro, za chwilę, ktoś mi usunie konto lub nałoży tymczasową blokadę, nie macie takiego wrażenia? To całe Allegro Gadane to taka medialna przykrywka, że niby ktoś cię słucha i szuka innej drogi? Dobry PR i tyle 🙂

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@TechPackallegro po prostu miało dość codziennego hejtu na facebooku, tutaj można wylewać żale i narzekać a obsługa allegro albo się nie wypowiada albo tylko pisze w skrócie "dostosować się bo nie macie wyboru". Większego udziału w rozmowach od nich nie stwierdziłem przeglądając kilkanaście tematów.

Wiedzieli kiedy wystartować z tą społecznością... ale i tak trochę za późno bo na facebooku już jest gorąco po tej zapowiedzi prowizji.

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

popłaczemy, ponarzekamy, wylejemy swoje żale na różnych forach i co to da ?

nic.... póki to nie uderza finansowo w allegro

oznacz moderatorów

jrk06
#9 Pomysłodawca#

dokładnie, nic to nie da... Allegro nawet nie reaguje na opinie i komentarze sprzedawców bo ich to po prostu nie obchodzi, lakoniczne odpowiedzi, które czasem się trafiają z ich strony pokazują dobitnie, że jedyne co sprzedawcy mogą zrobić to się dostosować

jest szansa, że coś się zmieni jak po 2 kwietnia zaczną znikać drobni sprzedawcy z Allegro, może się wtedy okazać, że super Vipy, na których portal skupia się od dawna nie wystarczą, i zyski nie wzrosną a z czasem zaczną spadać

oznacz moderatorów

-YB-
#8 Zapaleniec#

To nie komuna tylko wolny rynek i Morawiecki o tym dobrze wie. Wzrost cen spowodowany jest wzrostem gospodarczym , wzrostem pensji itp a nie jak Ty to piszesz i próbujesz to upolitycznyć jakimś Morawieckim. Jak ludzie mają więcej kasy kupują więcej i popyt rośnnie , jeżeli oczekujesz że Morawiecki , Tusk czy ten były minister gargamel co twierdzi : "piniędzy ni ma i nie będzie"  coś zmienią że uregulują ceny mieszkań jesteś w błędzie to reguluje rynek , więc proszę tutaj nie mieszać w t polityki. Masz mieszkanie/dom za ile byś je teraz sprzedał ? Po cenie zakupu? Napewno nie też byś chciał te 400tysięcy. czy to świadczy o tym że jesteś wychowany za komuny tak jak Morawiecki?  Te 400tys za mieszkanie za 10lat będzie nic nie warte bo ludzie będa zarabiać po 10-15 tyś , takie sa koleje ekenomi.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@-YB-Ostatnią rzeczą której nam tutaj trzeba jest polityka..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

No właśnie i znowu ktoś się "podpiął" pod moje pytanie i zaginęło bez odpowiedzi.

@msniezek @cloudcloud proszę o odpowiedź na powyższe pytanie ( Czy będziemy mogli podnieść koszty przesyłek ponad aktualny limit?).  Bardzo podkreślacie w wielu postach jak to Allegro daje nam czas na przygotowanie się do zmian. Dla nas odpowiedź na to pytanie jest kluczowa w tym procesie i musimy wiedzieć z wyprzedzeniem czy będzie możliwość zmiany tych cen. Podkreślam, że nie chodzi o "dorabianie" sobie przesyłek, ale tylko o pokrycie realnych kosztów (opłata przewoźnika + prowizja).

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

NIE WOLNO

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@ejczbizwariowałeś?

Z nastawieniem allegro typu "każdemu darmowa wysyłka" nie ma opcji żeby umożliwili podnoszenie cen wysyłek typu allegro inpost/poczta. Jeśli już to jeszcze obniżą a dowalą większą prowizję za towar. Wszystko byle by utrzymać uciekających przed drożyzną użytkowników co jest bez sensu bo sami nakręcają wyższe ceny.

Oczywiście ceny innych wysyłek możesz ustawiać jak chcesz (jeszcze, bo nie wiadomo czy i to się niedługo nie zmieni)

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Proponuję następujące rozwiązanie problemu.

Allegro ustala maksymalne ceny przesyłek dla różnych form dostawy.

Jeżeli kupujący wybiera formę dostawy którą nadzoruje allegro dodatkowa prowizja nie jest naliczana.

Jeżeli sprzedający musi stosować inne cenniki ( np. węższe opłaty za gabaryt czy ostrożnie) allegro nalicza prowizję od kosztów przesyłki. Zazwyczaj są to droższe produkty i ok 10 zł dodatkowych kosztów bez problemu można doliczyć do ceny produktu

W ten sposób eliminuje się sprzedawców którzy zarabiają na kosztach dostawy.

Każdy szanujący się sprzedawca cenę opakowania zawsze dolicza do ceny towaru, jest to normalne zjawisko.

oznacz moderatorów