anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

PawHaft
#12 Orędownik#

tak, dokładnie 4,3485 zł;)

oznacz moderatorów

limonkamix
#8 Zapaleniec#

No i własnie to mnie zastanawia, bo mam naliczone 4,41. 

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@limonkamix jeżeli kwoty które podajesz sa dokładne co do grosza to należy pisac do allegro skąd te ich wyliczenie

oznacz moderatorów

limonkamix
#8 Zapaleniec#

Napisałem, czekam na odpowiedż, mam więcej takich "kwiatków".

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@limonkamix mam tak 9+4,1 = 13,10 prowizja 12% allegro liczy 1,58 a mnie wychodzi 1,572 czyli w/ zasad matematyki 15,7 zł . Chyba ktoś matematyki uczył się w TVP w czasie epidemii.🤣

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Zwracam Waszą uwagę na zapis Załącznika 4 (Część I, punkt 4) Regulaminu Allegro:

4. (...) Kwoty prowizji zaokrąglane są w górę do pełnych groszy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@msniezek w ten sposób allegro udowadnia swoją wyższość nad ogólnie przyjętymi zasadami. Zasada zaokrąglania obowiązuje we wszystkich instytucjach finansowych, banki,kantory wymiany, urząd skarbowy oraz arkusze kalkulacyjne . Tam wszędzie przyjmuje się, iż to co do 0,05 zaokrąglić należy w dół a co = i większe w górę. 

TVP podało, ołów jest na stacji benzynowej , liczba parzysta to para, średnica to to samo co obwód. Jak na ALLEGRO może dziwić zaokrąglanie do w górę  od 0,01. 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@BURZYNSKID jakkolwiek by nie oceniać tego zapisu, znajduje się on w Regulaminie na pewno dłużej niż od 5 lat.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

ksiazkarnia-iwa
#8 Zapaleniec#

My teraz kiedy oferowana usługa zdrożała o 50% czyli zapewne będzie lepsza, za każdą nieprawidłowość kierujemy reklamację, reklamację i jeszcze raz reklamację. Może tu jest metoda. Jeśli ktoś podwyższa cenę za usługę to należy domniemywać, że będzie ona lepsza a tak nie jest.

oznacz moderatorów

ksiazkarnia-iwa
#8 Zapaleniec#

A może tak policzmy prowizję w kategorii książki używane sprzedawane w kwocie 2,99 przy prowizji z kosmosu 15%. Wspieranie kultury i czytelnictwa z strony allegro jest naprawdę ogromne - wręcz wzrosło o 5%. Emeryt już nie kupi na allegro taniej dobrej książki. Wysłaliśmy informację do Ministerstwa Kultury, że taki towar jak książki używane został obłożony najwyższą prowizją jaka jest na allegro.

 

oznacz moderatorów

antykwariat-pan
#9 Pomysłodawca#

Razem z córką prowadzę antykwariat- sprzedajemy głownie przez allegro. Wczorajszy zakup książka 6 zł. plus koszt wysyłki 8,99- prowizja 15%....Moralnie, mentalnie, tak po ludzku i biznesowo allegro wstyd. I proszę nie pisać o sklepach spożywczych (pieczywie), zestawach, przesyłkach za zero złoty. Każdy z nas sprzedających do indywidualny przypadek- inny asortyment, klient, branża. Trzeba być praktykiem, żeby zrozumieć, a nie w teorii wszystkich wkładać do jednego worka....

Dla mnie klient jest ważny, ale dla allegro nie...

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@antykwariat-pan Bo do Allegro nigdy chyba nie dotrze, że to my sprzedawcy jesteśmy ich klientami. I trudno sie nie zgodzić z tym, że większość tych prostackich rad od przedstawicieli All w ogóle nie uwzględnia różnorodności asortymentowej i specyfiki różnych branż. Oni po prostu chcą być galerią handlową, z powtarzalnym przemysłowym towarem, który wszyscy mają taki sam. A to prosta droga do klęski

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Założenie jest takie, że wszyscy będą płacić za smarty, w kolorowym świecie wszyscy kupujący będą dobierać do koszyka produkty do 40zł lub do 100 na kuriera smart, kupujący zaczną masowo składać zamówienia złożone, żeby takie zestawy pokryły wszystkie prowizje.

Niestety, nie każdy sklep operuje na zestawach, zamówieniach łączonych czy masowej sprzedaży drobnicy. U nas rozchodzi się towar z branży małych AGD, przeróżnych. Ostatnie zamówienie, gdzie kupujący dobrał coś do koszyka było... 6 dni temu. Wszystkie zamówienia dotyczą pojedynczych zakupów, nawet przedmiotów poniżej 15zł.

My pousuwaliśmy wszystkie zestawy, bo dosłownie nie przynosiły efektów. Jeden z przykładów: lampa owadobójcza + świetlówki. Zestaw wydawałby się mocno trafiony. Było sporo zamówień na same lampy, same świetlówki, ale na zestaw jakoś nikt się nie skusił pomimo obniżonej ceny. Już nawet nie chce mi się tego analizować i kombinować. Zrobiłem tylko lekkie rabaty ilościowe na części zamienne, bo to dawało lepsze efekty. Nawet byłbym skłonny zjeżdżać porządnie z ceny towaru, lecz takie prowizje nie pozwalają mi na żadne manewry. Wolałbym kupującym zjechać nieźle z towaru niż oddawać połowę marży do allegro. 

Już nawet towar producenta w cenie 38-39zł podniosłem do 40 i nagle nieruchliwy towar zaczął się sprzedawać, bo i tak nikt nigdy nic nie dobierał, a towar zalegał na magazynie. Dla mnie to zbyt skomplikowane. Dobrze, że nie utrzymuję się ze sprzedaży allegro. Współczuje jedynie tym co nie mają wyboru.

Takie tam pięć groszy od małego sklepiku

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@antykwariat-pan w tej beczce dziegciu jest łyżka miodu - z tego, co widzę - aktualnie masz aktywowaną promocję, która objęła chyba większość sprzedawców używanych książek, a zgodnie z którą Twoja prowizja w tej kategorii to 12%. @ksiazkarnia-iwa z tego co widzę, Ty też.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

antykwariat-pan
#9 Pomysłodawca#

Tak. Więc od przesyłki zapłacę i tak jedną z najważniejszych prowizji...O jakim miodzie Ty mówisz? Ale ta dyskusja nie ma sensu- dla mnie Twoje argumenty nie są realnymi, ja, klient i Wy allegro stracicie....

oznacz moderatorów

ksiazkarnia-iwa
#8 Zapaleniec#

Taaaak do lipca - okres urlopowy nisza w kategorii książki używane - a we wrześniu zapewne już 15% od całości obrotu czyli towar i przesyłka ( może we wrześniu te 12 % i w październiku ?) 

oznacz moderatorów

abilska
#7 Wielbiciel#

Piszę tu dla tych co nie czytają komentarzy. Gdybyście przed zakupem przeczytali tu jak p. TUTA sprzedaje (oszu-kuje) to byście tu nic nie kupili, a wystarczyłoby tylko przeczytać. Allegro nic z tym nie robi bo od początku roku p. TUTA bezkarnie działa na tym portalu. Poniżej mała część kont z ostatnich dni. Poczytajcie opinie na tych kontach. Client:85455027 Client:85298142 Client:85208772 Client:84723379 Client:84566003 Client:84566003 Client:84382482 Client:82278311 Client:79231037 itd i cdn."

 

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Konta są zawieszone więc Allegro coś robi.  ja sprzedaję na Allegro już co najmniej 6 lat i nie łapię się na super sprzedawcę. w czasie Pandemii  z przymusu zacząłem kupować na Allegro i co się okazało? że 50% towaru zwracam bo to buble. i kupuję u super sprzedawców! zastanawiam się co na Allegro jest wyznacznikiem jakości poza " kosztem wysyłki " który właśnie mnie dyskwalifikuje. Już pomijam fakt że też przestałem przejmować się klientami bo to kwestia tygodni kiedy będę musiał zamknąć biznes bo nie wyrabiam.  Allegro schodzi na dno bo koszty wymuszają spadek jakości.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@andrzejekm500 chętnie dowiem się, w których transakcjach kupiłeś buble, bo szczerze mówiąc nie widzę żadnych zakupów na Twoim koncie. Chyba, że mówisz o jednym jedynym zakupie z innego konta, do którego miałeś ze sprzedawcą dyskusję, a 15 kwietnia wystawiłeś negatywa? Tyle, że ten sprzedawca nie miał statusu SS, a chodziło o przedmiot wirtualny...

Zależy nam, aby takie sprawy wyjaśniać, więc będę wdzięczny za szczegóły.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Niestety 2 strony dyskusji!!!!!!!!!!!!!!! a ty mówisz że jedna?????????? niestety nie mogę wrzucić na stronę bo tylko 2000znaków można! Dla zainteresowanych są dostępne. Teraz znam jakość twoich odpowiedzi dla innych.  I 4-5 negatywów w ciągu 3 miesięcy/? nie dalej jak wczoraj klient sprzedaje wieszaki na klej tylko klej zaschnięty.  teleskop uszkodzony gumka do maseczek  nie przypomina gumki - zdjęcie co innego niż rzeczywistość. rzutki mają stosiny jak patyki mimo że na zdjęciu co innego ( tego nie reklamowałem bo dzieci połamały zanim się zorientowałem)  Ja nie spełniam miniaturek ( bo są uczciwe i prawdziwe) wywalicie mnie z tydzień czy dwa i nie chce mi się inwestować bo nie wiem czy jeszcze miesiąc przeżyję finansowo na Allegro czy nie.;  5 lat temu płaciłem wam miesiecznie 500-800zł przy cenach 3x niższych dzisiaj płace 300-400 a prowizję  podnieśliście 3krotnie. Brawo ty! dobrze że ja jeden a wszyscy zarabiają coraz lepiej.

oznacz moderatorów