anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

ReReNOWE PROWIZJE - CZYSTY BIZNES CZY OSZUSTWO

#9 Pomysłodawca#

NO TAK RZECZOWA ODPOWIEDZ.

a co w sytuacji gdy kupujący wypełnia formularz paczka za pobraniem za 18 zł. wtedy prowizja to 3,14 i tyle pobierze allegro. to dalej jest uczciwe?

dalej jeśli kupujący jednak zmieni zdanie i wypełni ponownie formularz wybirając list polecony to allegro już tej prowizji nie zwraca.

dalej w sytuacji gdy kupujący kupi 10 rzeczy i wypełni 10 formularzy za pobraniem to allegro pobierze prowizje 10 razy

potem gdy kupujący zmieni zdanie i wypelni jeden formularz to allegro prowizji już nie zwróci

czy to dalej jest uczciwe ?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

ReNOWE PROWIZJE - CZYSTY BIZNES CZY OSZUSTWO

#11 Animator#

Tak 🙂 

Gdzieś wyczytałem że masz zrobić zestaw i zmusić klienta do wybrania   wysyłki smart 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

ReReNOWE PROWIZJE - CZYSTY BIZNES CZY OSZUSTWO

#9 Pomysłodawca#

tak zabawne ...

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: ReReNOWE PROWIZJE - CZYSTY BIZNES CZY OSZUSTWO

#13 Ambasador#

@artBHP_IMPORTER . Wystarczy usunąć dostawy które generują wysoką prowizję . Oczywiście jeśli nie chcesz jej płacić. To allegro ustawia zasady a my możemy się tylko dostosować. Z pozytywnych spostrzeżeń : Allegro czasami reaguje na to co tu piszemy, warto wylewać swoje żale😎

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: ReReNOWE PROWIZJE - CZYSTY BIZNES CZY OSZUSTWO

#9 Pomysłodawca#

WYSTARCZYŁO BY ABY ALLEGRO WPROWADZIŁO MINIMUM ZAKUPOWE DLA WYBRANYCH DOSTAW

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: ReNOWE PROWIZJE - CZYSTY BIZNES CZY OSZUSTWO

#9 Pomysłodawca#

Albo stoisz przed dylematem. Zarobić choć mało lub wcale nie zarobić. Teraźniejsze czasy nie nastrajają optymistycznie do zmian zawodu/branż

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: NOWE PROWIZJE - CZYSTY BIZNES CZY OSZUSTWO

#9 Pomysłodawca#

Nie doliczasz kosztów typu prąd, zus, ogrzewanie i roboczogodziny

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Prowizja od kosztów dostawy - opinie

#8 Zapaleniec#

Ja zamknełem konto

i nie narzekam jestem do przodu około 2600zl netto

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#15 Entuzjasta#

Wiecie co? Prowizja od kosztów wysyłki to oczywiście przegięcie przy gabarytach, bo nikt nie wyśle dużej paczki takim DPD za 14zł

Sytuacja jest trochę inna przy sprzedaży małego AGD. Co z tego, że naliczają prowizję od wysyłki (5% w dziale elektronika->małe agd). Przy transakcji smart z kurierem płacisz O WIELE WIĘCEJ niż poza smartem. Przy kurierce za 15zł to tylko 1,20zł, a za smarta płacicie stałe 4zł

Jeszcze o tyle gorzej, że wymuszają dodanie smart kuriera albo utraci się oznaczenia w ofertach. Cwane 😉

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

#7 Wielbiciel#

Czołem, moja zagwozdka polega na tym że nie bardzo kumam dla czego jestem zmuszany do płacenia allegro prowizji za przesyłkę powiedzmy paczkomatową nie mając wpływu na to czy klient kupi za >=40zł i czy ma smarta. Z chwilą uruchomienia smartowych przesyłek podpisuję cyrograf na szarpanie ze mnie dodatkowej ukrytej prowizji od transportu. Cena towaru musi iść w górę ponieważ świadome działanie na szkodę przedsiębiorstwa jest zdaje się nawet karalne.

Co to jest za akcja, że zmusza się mnie do płacenia prowizji od kosztu jaki podaje przewoźnik?! Rozumiem, że jeśli ustawię cenę z czachy to będę płacił, ale jak mam ograniczenie w formularzu to o co tu chodzi?

Na kosztach przesyłki z ograniczoną ceną nie mam zarobku (halo - płacę za całe pakowanie!) i jeszcze teraz allegro na mnie zarabia.

Klient sobie kupi towar za 2zł bo jeśli nie ma go u siebie na miejscu a i tak z paczkomatem jest dla niego ok. Lecą więc transakcje o niskich wartościach i zarobku - a ja jestem do tyłu.

Dzika rywalizacja powoduje obniżanie cen jednostkowych do absurdalnych, a jeszcze prowizja od 8,99 nie jest mała przy transakcjach jak pisałem.

Dla czego nie wprowadzić minimalnej kwoty, od której realizowane jest zamówienie?

Dodatkowo zaokrąglanie prowizji nie od ceny ostatecznej, a od poszczególnych elementów to także kura znosząca złote jajka.

Nie miałbym nawet pomysłu pykać tak swoich klientów w moim sklepie, a tu jakoś wszystko przechodzi - co tu się wyrabia? Ludzie 🙂

Uważam te praktyki za nie etyczne działania monopolisty mające bezpośredni wpływ na psucie rynku.

Jak pisał Branson - rozkręcić biznes, stanąć z boku, zdjąć odpowiedzialność bezpośrednią i uniemożliwić kontakt.

Mam nadzieję, że coś się zmieni ponieważ nie ma możliwości bezpośredniego zwrócenia się ze sprawami do platformy.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

polecam dawać informacje w aukcjach dla klientów ze podwyżki transportu sa wymogiem allegro które chce sobie na tym zarobić .

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Może poprostu chodzi o to żeby ceny na allegro poszły w górę. Nie raz jest sytuacja, że przychodzi klient do sklepu stacjonarnego i mówi że "na allegro jest taniej". Nie raz sam zamawiam na allegro produkty taniej niż od producenta.

Jedynie rozwiązanie w tej sytuacji to podniesienie cen na allegro. Gdy będą wyższe ceny na allegro, to ludzie będą robić zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych w których będą mieli taniej. U mnie klient w sklepie stacjonarnym na dzień dobry dostaje rabat -10%.

Zamiast klikać kup teraz warto zadzwonić do sprzedawcy i zapytać o rabat, lub sprawdzić cenę w sklepie internetowym sprzedawcy. Zacznijmy wspierać sklepy internetowe 😉 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Pobieranie opłat za przesyłkę

#2 Obserwator#

To jakaś tragedia żeby sprzedawca musiał dokładać do przesyłki bo ALLEGRO pobiera sobie opłaty za wysyłki !

Jakaś skarga publiczna ? wspólna ? kto chętny  ?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#18 Luminarz#

AtomicList0 Wczas się obudziłeś , tak jest i raczej się nie zmieni . To ich podwórko i zabawki również . .

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#17 Koryfeusz#

@AtomicList0 Do kogo miała by być skierowana ta skarga?

Najwyższy od 1939 jest na urlopie.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#12 Orędownik#

@AtomicList0 Wszystko to jest według allegro dla dobra klienta który jest panem i jemu należy chylić czoła ,jeśli jesteś oburzony jako klient to skargi kieruj do tych którzy to dla twojego dobra zrobili jeśli sprzedajesz to masz gorzej bo płacisz podatki ,prowizje zwykłe i za wysyłki wysyłasz,pakujesz,dostarczasz do punktów za swoje .

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Pobieranie opłat za przesyłkę

#2 Obserwator#

Może nie do końca.

https://www.money.pl/gospodarka/allegro-pod-lupa-uokik-byly-skargi-sprawdzamy-czy-dziala-uczciwie-65...

Prowizje, kombinacje, dziwnie się to zbiega z giełdowym startem. Nawet w tym filmie pada taka informacja.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Prowizja od produktu i wysyłki

#8 Zapaleniec#

Pytam się czy to uczciwe praktyki potrącanie prowizji od ceny produktu +koszt wysyłki w sytuacji gdy klient zamawia więcej niż jeden przedmiot i dla każdego wybiera formularz wpłaty i dostawy? Od razu naliczacie prowizję, a klient potem wrzuca wszystko do jednego koszyka i wybiera dla tego koszyka opcję wysyłki. W moim przypadku klient kupił 4 przedmioty za łączna cenę 21 zł. Allegro od razu naliczyło prowizję 6, 31 zł. Potem klient wybrał jedną opłatę wysyłki 13, 80 zł. 21+13,80 =34,80 zł. Od tej kwoty 15 (sic!)% prowizji to 5,22 zł. 6,31 - 5,22  daje 1,09 zł dodatkowo naliczone na niekorzyść sprzedawcy. Zastanawiam się czy w tej sytuacji naliczanie prowizji od kosztów wysyłki jest w ogóle zgodne z prawem jeśli możliwe jest w takim systemie oszukiwanie sprzedawców. 

Odpowiedz
Ładowanie...