anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztu przesyłki - może to coś zmieni.

konto zamknięte
Nie dotyczy

Słuchajcie, zakładam ten nowy temat, choć podobny do kilku już istniejących. Może jednak posłuży po prostu jako petycja do Allegro.

Generalnie licząc się z tym, że może zostać zamknięta, wystawiłem aukcję jako "dopłata do przesyłek poza SMART". Oczywiście 1.06 Allegro usunęło tą aukcję jako niezgodną z regulaminem. Rozpocząłem więc krótką (jak na moje możliwości 😄 ) wymianę maili.

Przedstawiłem tam swoje spostrzeżenia i napisałem co sądzę o tej nowej prowizji od kosztu wysyłki. Ostatecznie, otrzymałem taką odpowiedź od pracownika Allegro

"Z samego założenia owszem- nie planujemy wdrożyć progu kwotowego dla innego sposobu rozliczania prowizji, jednak jeśli pojawi się dużo takich sugestii na pewno zwrócimy na to uwagę"

Więc powiem tak, nie wierzę zbytnio, że to coś zmieni, ale może chociaż spróbujemy? Wpisując się np. pod tym postem, pokazując ilu nas jest.

Może jednak Allegro zmodyfikuje tą zmianę na taką, gdzie wilk będzie syty i owca cała.

Skoro Allegro tłumaczy wprowadzenie tej prowizji tym, że chcą ukrócić wliczanie ceny produktu w koszt wysyłki, to może pobieraliby tą prowizję od kosztów wyższych, niż te obowiązujące do SMART? Byłoby to i logiczne i sprawiedliwe. Sam zresztą jak zapowiadali jakiś czas temu tą zmianę, to myślałem, że tak to ma funkcjonować, więc spokojnie robiłem swoje. A tak, gruchnęło to mimo wszystko jak grom z jasnego nieba bo takich zasad jak obecnie, to się nie spodziewałem. Nawet po Allegro.

Jeśli uznacie, że to nie ma sensu (pewnie tak) to wywalcie temat do kosza.

Tylko jeśli uznacie, że próbujemy coś wskórać, to może już bez zbędnej dyskusji tutaj. Po prostu sam wpis, ew. z sugestią zmian czy ustępstw. Tak żeby nie zrobił się z tego kolejny temat jakich już kilka na tym forum. A Allegro ew. niech to czyta i się zastanawia. My w międzyczasie mamy czas na myślenie co dalej z tym fantem robić i jak dalej prowadzić swój biznes. Czy tutaj, czy gdzieś indziej.

Ew. jeśli admin Allegro uzna, że temat jest ok i wart aby istniał, to proszę "sprzątać" jeśli zrobiłby się tutaj jakiś bałagan i tematy przerodziły znów w dyskutowanie. Wolałbym po prostu suche pomysły, z których może coś wspólnie z Allegro ustalimy (choć szanse pewnie są baaaardzo niewielkie aby Allegro wzięło nasze zdanie pod uwagę).

Jeśli o mnie chodzi to chciałbym aby ew. prowizja od kosztu wysyłki dotyczyła tylko jak pisałem, stawek wyższych niż ten kwalifikowane na SMART.

Ew. aby sprzedawca miał możliwość ustawienia minimalnej wartości zamówienia albo odmowy sprzedaży osobom niekorzystającym ze SMART. Tym sposobem ceny mogłyby zostać nadal atrakcyjne dla kupujących, którzy byliby zachęceni do większych zakupów (tym sposobem Allegro też więcej zarobi za prowizję na samych produktach).

Trzecia opcja ew. wyraźna informacja gdzieś na aukcji czy w szczegółach dostawy przy koszcie dostawy, że jeśli klient nie skorzysta ze SMART to musi dokonać dopłaty lub po prostu koszt wysyłki będzie droższy. Lub, aby było prościej, Allegro powinno pozwolić zwiększyć te koszty wysyłki ze SMART np. o ten 1-1.5zł. Tak aby spokojnie starczyło na prowizję i najlepiej jakiś kartonik.

Więcej grzechów nie pamiętam 😉

oznacz moderatorów
78 ODPOWIEDZI 78

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Daję okejkę 😄

Ja proponuję zostawiać tylko wpunkta, tak będzie chyba najmniej bałaganu (chociaż odpowiedzi wrzucają temat na początek listy dla większej widoczności).

Chociaż wątpię, że to coś zmieni, skoro już chcą inwestować 1mld w pozyskanie klientów, więc skądś muszą te 💲💲💲 wziąć 😄

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

Również jestem za. Prowizja od tańszych przedmiotów bez Smart! sprawia że sprzedaż jest nieopłacalna. Ceny wysyłek Allegro trzyma sztywno a teraz jeszcze prowizja, to o krok za daleko.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

👍

Endrju
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Patryk0701_1-1591116423417.png 😄

oznacz moderatorów

katna38
#9 Pomysłodawca#

😉

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Popieram!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Jestem za 👏

_____________
Kama
oznacz moderatorów

segregator_com
#9 Pomysłodawca#

POPIERAM

oznacz moderatorów

gartdeco1
#10 Popularyzator#

Popieram

ale uważam że allegro ma to gdzieś i lepszym rozwiązaniem była by masowa akcja wysyłania do uokik pisemnych (listownych) zapytań sprzedawców o poszczególne działania allegro które mogą być nie zgodne z prawem, po prostu zasypać ich korespondencją na którą jako urząd mają obowiązek odpowiedzieć przedsiębiorcy. Powinno ich to zmotywować żeby coś z krwiopijcą zrobić.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

minimalna wartość zamówienia i doliczanie prowizji nie przejdzie z powodów religijnych (patrz regulamin)

jedyna opcja to brak prowizji od transportu dla zamówień do 40zł

też nie przejdzie, ale spróbować nie zaszkodzi

oznacz moderatorów

DMpanel
#9 Pomysłodawca#

Gdzie to jest?

oznacz moderatorów

zusta123
#7 Wielbiciel#

Podpisuję się pod tym tekstem obiema rękami

oznacz moderatorów

Apt-Radomska
#8 Zapaleniec#

popieram, to dramat co zrobili

oznacz moderatorów

SMILEFACTORY
#8 Zapaleniec#

Słuchajcie, ja słyszałem wczoraj fajny wywiad z prezesem UOKiK - który mówił w radio o dopłatach do wizyt lekarskich w związku z dodatkiem COVID - pan prezes powiedział wprost, że doliczanie takich dopłat jest niezgodne z prawem, ponieważ Konsument powinien od samego początku wiedzieć ile za usługę zapłaci, czy nie jest to tożsame w przypadku tej zmiany? czy ktoś z Was wie ile  zapłaci prowizji od sprzedaży tego samego produktu? nie wiemy tego, bo nie wiemy co wybierze kupujący i czy ma smarta - więc jak mamy skalkulować cenę produktu? Mogę się mylić, ale może jednak nie do końca jest to takie czyste zagranie jak pisze Allegro "inne serwisy ten mechanizm mają, sprawdzaliśmy to" - daję do myślenia, mnie też to zastanawia.

Z jednej strony zmiany, z drugiej nie chcą nam udostępnić narzędzia do tego, żeby np od jakiejś kwoty pojawiała się opcja przesyłki pobraniowej - tłumaczenie, że na 50 czy 100 przesyłek takich gdzie klient kupił pojedyncze przedmioty było 1,2 czy 5 (i tu wyszliśmy na 0 - w najlepszym przypadku, a najczęściej dołożyliśmy) nie trafia do mnie - nie sprzedaję po to, by dokładać choćby do 1 transakcji dla portalu, on na mnie zarabia ja też chcę zarabiać, nie jestem organizacją charytatywną

oznacz moderatorów

DMpanel
#9 Pomysłodawca#

Mam "głęboko w poszanowaniu" SMART-SRART.

Jak wyżej wspomniano, nie wiemy kiedy zadziała.

Produkuję sprzedawane przedmioty, nie sprzedaję gwoździ z Chin.

Zastanawiam się, czy nie lepiej sprzedawać za 1 zł a koszt wysyłki 200 zł.

Może wtedy coś zarbię. Teraz mam 13 % prowizji od sprzedaży, prowizję od oferty wyróżnionej ( mimo że za wyróżnienie płacę osobno), prowizję od kosztów wysyłki. Co jeszcze można mi [edycja]?

oznacz moderatorów

manka_t1
#7 Wielbiciel#

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Jak dziś sprawdziłam prowizję to mnie z nóg ścięło. Wystawiam w kategorii, gdzie prowizja wynosi 15% i tyle pobrano z kosztu wysyłki. Klient zakupił towar za 3 zł i okazało się , że dopłaciłam do interesu...Też myślałam, że Smart w całości będzie zwolniony. Koszmar. Jetem jak najbardziej za tym, aby cenniki, które są z góry ograniczone przez allegro zostały zwolnione z opłat.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Nie rozumieją, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.

Dlaczego ludzie wchodzą na Allegro? Bo tanio, bo darmowa wysyłka? Inni też to mają.

Największa przewaga Allegro polega na tym, że TU JEST WSZYSTKO. 

Tylko tutaj mogę włożyć do jednego koszyka telewizor, ostry sos, dwa dezodoranty i plastikowego Minionka. Zapłacić jednym przelewem i mieć spokój.

Jeśli dezodoranty i Minionki znikną, sosy podrożeją ponad miarę - co zostanie? Tylko telewizor.

To wielki błąd pozbywać się tańszych towarów z oferty. Klient raz, potem drugi nie znajdzie czego szuka - i przyzwyczai się do kupowania w wyspecjalizowanych sklepach.

Kiedyś była opłata za wystawienie, potem znikła i nikt nie powiedział dlaczego. Myślę, że chodziło właśnie o stworzenie WSZYSTKOMAJĄCEGO SERWISU. A teraz to niszczą.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

popieram walczmy

oznacz moderatorów

mike_ey
#7 Wielbiciel#

Wyrażamy stanowczy sprzeciw przeciw naliczaniu prowizji także od kosztów wysyłki. Ta monopolistyczna praktyka uderza najbardziej w najmniejszych przedsiębiorców. Przy niskiej cenie jednostkowej produktu, gdy często zdarza się, że wartość zakupów klienta jest mniejsza niż koszt przesyłki - nowa opłata powoduje, że sprzedawca musi do sprzedaży dokładać. Nie ma na Allegro możliwości ustawienia minimalnej wartości zakupów, jak w sklepie internetowym. Nie ma więc możliwości uniknięcia opłaty jeśli klient kupi tylko tyle ile mu potrzeba. Sprzedawca nie ma możliwości uniknięcia sprzedaży generujących straty! Progi do darmowych przesyłek SMART i zasady programy są powszechnie znane a jakoś nie każdy z nich korzysta. Przy takich transakcjach dochodzi do kuriozalnej sytuacji gdzie na sprzedaży zarabia monopolistyczny pośrednik i współpracujący z nim przewoźnik, natomiast przedsiębiorca angażujący swoje środki, czas i pracę ponosi stratę....
W naszej ocenie nowy model pobierania prowizji także od kosztów przesyłki narusza prawo. Jest niezgodnym z prawem wykorzystaniem dominującej pozycji jednego podmiotu względem drugiego wynikającej z monopolistycznej pozycji na rynku. To także naruszenie zasady równości stron umowy. Powinien tę sytuację jak najszybciej ocenić Urząd Ochrony Konkurencji.
Tłumaczenie pobierania opłaty zawyżaniem kosztów dostawy przez sprzedających jest niezgodne z rzeczywistością. W naszych ofertach koszty dostawy mieszczą się w granicach narzuconych przez Allegro (np. Paczkomat za 8,90) a i tak opłata jest naliczana.
W uwagi na powyższe wzywamy do zaprzestania tej szkodliwej praktyki.

oznacz moderatorów