anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od sprzedaży

beata-w-73
#8 Zapaleniec#

Przeczytałem dzisiaj regulamin pobierania prowizji najnowszy. Uważam, że zaliczanie kosztów przesyłki do naliczania prowizji to [edycja] ZE STRONY ALLEGRO. Już wyjaśniam na przykładzie jak to działa: sprzedałem przedmiot za 4 zł, klient wybrał dostawę InPost za 8,99, więc suma transakcji wyniosła 12,99 zł. Od tej kwoty pobrali prowizję 1,17. Klient zapłacił za koszty przesyłki a ja zapłaciłem prowizję od przesyłki, która to opłata nie jest moim dochodem bo faktycznie tyle kosztuje InPost Allegro. W sumie sprowadza się to do tego dla sprzedającego, że za towar o wartości 4 zł zabrali mi 1,17zł co stanowi  29,25% sprzedanego towaru. [edycja]

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

mdrogeria
#21 Demiurg#

@xyz96 wielorotnie tu pisalaś ,, będę pisać co mi się podoba ,,@_Likos_  również ma do tego prawo .

oznacz moderatorów

beata-w-73
#8 Zapaleniec#

Słuchajcie moi drodzy przedmówcy w pełni się z Wami zgadzam a wniosek się sam nasuwa z naszej rozmowy, że dla przesyłek poniżej wartości 40 zł , których nie obejmuje Smart zarówno dla sprzedających jak i kupujących prowizja powinna od sprzedaży powinna być naliczana tylko i wyłącznie od wartości sprzedanego towaru. I jeszcze raz powtarzam KOSZTY PRZESYŁKI NIE SĄ DOCHODEM DLA SPRZEDAJĄCEGO WIĘC W KRAJU DEMOKRATYCZNYM I KRAJU PRAWA NIE POWINNY BYĆ OBEJMOWANE PODWÓJNĄ OPŁATĄ (kupującego i sprzedającego). 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tu jest allegro i demokracja i logika nie są najważniejsze ,liczy się tylko wewnętrzny regulamin i przykazania w nim zawarte.

oznacz moderatorów

beata-w-73
#8 Zapaleniec#

No właśnie to jest cała nasza Polska każdy na swojej zagrodzie równy wojewodzie i sam sobie ustanawia prawo aby jemu tylko służyło.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria Tak, każdy ma do tego prawo, ale tu nie o tym mowa, tylko o tym, że on się ze mną zgadza i się tym chwali zazwyczaj wtedy, gdy staję po stronie sprzedającego, bo jeśli staję po stronie kupującego, nie zgadza się prawie nigdy. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@xyz96 prawie ,a jednak robi różnicę .... owszem chwytam za słówka 😁 Ty też.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  zgadzam sie z Tobą nie ze wzgledu że obierasz strone kupującego bądz sprzedającego lecz ze wzgledu że w pewnych kwestiach uważam podobnie a w innych mysle inaczej.

Wczoraj podobnie myślałem że 50% to zbyt duże obniżka wiec to napisalem. Natomiast myslałem inaczej w kwestii tego że kupujący może sobie oswiadczać o odstąpieniu i odwoływac oswiadczenie jednostronnie. Bo na to nie ma podstawy prawnej.

Podobnie z tym wyrokiem. Jesli wielokrotnie czytam że " zaden sprzedawca nie wygra w sądzie" to znalazlem przykald że może być inaczej. Nie dlatego żeby robic na przekór Tobie lub kupujacemu lecz dlatego żeby kupujacy miał swiadomość tego że to nie jest takie 100%.

Nikt z nas chyba nie chce siać kłotni i sporów miedzy kupujacymi i sprzedającymi lecz raczej pomagać w rozwiązaniu problemów. Ostatecznie to i tak założyciel wątku decyduje z czego skorzysta a z czego nie i to on poniesie ostateczne skutki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ powtarzam, zgadzasz się ze mną wtedy, gdy staję po stronie sprzedającego. Gdy staję po stronie kupującego, w około 99% przypadków się ze mną nie zgadzasz i stajesz na głowie, aby wyszło na Twoje, nawet rozwlekając wątek do granic absurdu i wyszukując w necie cokolwiek się da, jakieś pojedyncze, odosobnione, archiwalne przypadki, aby  tylko przestraszyć kupującego i mu wszystko utrudnić i przy okazji mnie zakrzyczeć. 

oznacz moderatorów

beata-w-73
#8 Zapaleniec#

 Wniosek się sam nasuwa z naszej rozmowy, że dla przesyłek poniżej wartości 40 zł , których nie obejmuje Smart zarówno dla sprzedających jak i kupujących prowizja  od sprzedaży towaru powinna być naliczana tylko i wyłącznie od wartości sprzedanego towaru a nie jak to robicie łącząc z kosztami przesyłki. I jeszcze raz powtarzam KOSZTY PRZESYŁKI NIE SĄ DOCHODEM DLA SPRZEDAJĄCEGO WIĘC W KRAJU DEMOKRATYCZNYM I KRAJU PRAWA NIE POWINNY BYĆ OBEJMOWANE PODWÓJNĄ OPŁATĄ (kupującego i sprzedającego). 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Cały czas powtarzacie tę regułkę a prawda jest taka że jako klient potrzebuję kupić prze internet towar taniej niż jest on w sklepie stacjonarnym a przez te niby darmowe dostawy jego ceny są już często znacznie wyższe. 

oznacz moderatorów