anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedłużony czas dostawy dla niektórych przewoźników

MAMY ROZWIĄZANIE!
Puzelek_pl
#9 Pomysłodawca#

Czyli położyliście wszystkich co wysyłają pocztą polską i dpd. Wysyłam rzeczywiście w 24 godziny i odbiór w punkcie pp za 15 dni a kurier dpd za 9. Wytłumaczcie ten przypał bo pacjent z waszej infolinii tłumaczył, że to wynika z raportów, któe otrzymujecie od przewoźników. Tłumaczenie dość mętne.

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199
RED
#21 Demiurg#

@Lemur_24 oficjalny sklep allegro ma normalne czasy wysyłek

ta manipulacja ma przekierować klientów do nich

https://allegro.pl/oferta/wentylator-aerocool-200-x-200-mm-duo-20-13956760133#shipping-info

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Oficjalny Sklep Allegro ma takie same czasy dostawy jak inni sprzedający.
Dla metod dostawy wymienionych w artykułach o przewidywanym czasie dostawy przesyłek Poczty Polskiej, DHL oraz DPD i Allegro One zostały one wydłużone.
O zmianach możecie przeczytać na bieżąco w Aktualnościach
Tutaj oferta Allegro:

la_nika_0-1702981224338.png

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@la_nika To wytłumacz mi skąd Allegro bierze dane o moich wysyłkach skoro ja nadaję poza systemem > na stronie dostawcy usług przewozu na następny dzień po odebraniu paczki przez kuriera max o godz 18 widnieje status "doręczona" > po telefonie okazuje się, że tak jest > więc jaki "algorytm" wyliczył 9 dni? > na podstawie czego? > no chyba, że to "wróżenie z fusów" albo celowe działanie🤔

oznacz moderatorów
spare_com_pl
#8 Zapaleniec#

U nad dokładnie tak samo. Dostarczamy firmą Hellmann, która nie ma połączenia z allegro wiec skąd algorytm niby wie, kiedy przesyłki są dostarczane.... Taka pewnie kara od allegro, ze nie korzystamy z firm, które oni rekomendują. My nie możemy wysyłać jakąkowiek formą dostawy allegro bo mamy towary wysokogabarytowe...

oznacz moderatorów
diegoaragon
#10 Popularyzator#

@la_nika sklep Allegro ma smarta a nie nadaje przesyłek Allegro ONE i ma jeden sposób dostawy na adres?
Wydawało mi się, że zmiany były pod koniec października 2023 🤔

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@diegoaragon jadą na tym patencie o którym nikt nie mówi 😄

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przedluzamy-promocje-jakosc-sprzedazy-nowe-warunki-allegro-smar...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
BikeOutlet_pl
#10 Popularyzator#

wszystkie nasze żale tutaj nie mają żadnego sensu. moderatorzy i tak zawsze odpiszą, że winny jest algorytm i nic z tym nie mogą zrobić. trzeba przyjąć na klatę fakt, że algorytm alleg..no jest pisany pod dużych graczy lub tych co więcej płacą za adsy, bo jakoś nie wszystkim czasy wysyłki zostały poprzedłużane. takież to świetne algorytmy są tam tworzone. można im tylko pogratulować..

oznacz moderatorów
promette
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

po oględzinach dlaczego dzisiaj nastąpiło  załamanie sprzedaży okazało się, że we wszystkich naszych ofertach nastąpiła zmiana terminu dostarczenia paczek z jednego dnia na tydzień i więcej. Czym jest to spowodowane?  Jaki parametr w skuteczności wysyłki się do tego przyczynił?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

Pozdrawiam

Szymon

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @promette! Jest to spowodowane tymczasowym wydłużeniem przewidywanego czasu dostawy, informujemy o tym na bieżąco w Aktualnościach
W związku ze zwiększoną liczbą zamówień czasy przewozu po stronie przewoźników wydłużyły się i to wpływa na przewidywany czas dostawy na Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
taniaksiegarnia
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

ale na aukcjach wystawianych przez sklep Allegro nie ma tego problemu - jest informacja, że towar jutro u Ciebie lub w punkcie. Będę wdzięczny za wyklarowanie tej sytuacji.

Michał

.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@taniaksiegarnia Cześć Michał. Wielokrotnie informowaliśmy o tym, że w ostatnich dniach przed Wigilią informację o dostawie przed świętami będziemy pokazywać tylko w tych ofertach, w których wyświetlamy godzinę wysyłki tego samego dnia. Wszystkie informację są w aktualnościach: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zamowienia-z-22-grudnia-twoi-kupujacy-moga-dostac-jeszcze-przed... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mrapol
#9 Pomysłodawca#

Nawiązując do tematu potraficie w doskonałym momencie podpierać się statystykami z kosmosu, historycznymi danymi...informacjami o problemach DPD co jest bzdurą, nie wspomnę już o paczkomatach inpost które doręczają bez żadnego problemu w 24h. Idać dalej wątkiem DPD, rozmawiałem przed sekundą z kurierem który jest zaskoczony bardzo małą ilością przesyłek z całej jego trasy ( na jednej ulicy jest 40 firm wysyłkowych korzystających z Allegro)

Bardzo jestem ciekawy jak się ma to owe utrudnienie i powolne kładzenie sprzedaży praktycznie wszystkim na allegro do Waszej sprzedaży na oficjalnej stronie allegro, nie chcą się zbytnio denerwować nawet nie sprawdzam czy u Was można zamówić jeszcze w czwartek

Dziś spokojnie można już zakończyć działalność i wrócić po świętach.

Dziękujemy Allegro

P.S. Oczywiście to pytania i tezy od kolegi 😉

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mrapol a przygotowałeś się z ustawieniami na ten okres ? mi i wielu innym wyświetla się dostawa przed świętami 🙂

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-w-twoich-ofertach-przed-swietami-0Aaw...

W okresie przedświątecznym godzina wysyłki tego samego dnia będzie najważniejszym czynnikiem, który będziemy brali pod uwagę przy wyświetlaniu przewidywanego czasu dostawy. Szczególnie w ostatnim tygodniu przed świętami, kiedy tylko sprzedający ze zweryfikowanymi godzinami wysyłki tego samego dnia u przewoźników, którzy mają krótkie czasy przewozu, będą mieli w swoich ofertach obietnicę dostawy przed świętami. Szczegóły w punkcie Jak długo będziemy wyświetlać oznaczenie o dostawie przed świętami.


________
Κώστας
oznacz moderatorów
czarnaplytaltd
#9 Pomysłodawca#

Niestety algorytm allegro się znowu nie popisał i uciął możliwość przychodów wielu przedsiębiorcom w tym gorącym, zwykle dochodowym okresie świątecznym.

 

Wysyłam przesyłki zazwyczaj w 1 dzień a w przeważającej ilości tego samego dnia paczkomatem i kurierem inpost.

W poniedziałek w moich aukcjach była informacja, że dostawa uwaga.....w piątek.

We wtorek już dostawa nagle zmieniła się jakimś cudem na środę (!!!!) Czyli lepiej było ode mnie kupić we wtorek bo przesyłkę można było szybciej otrzymać niż kupując w poniedziałek ( czego nie rozumiesz? 😉

A dzisiaj w środę 20.12 juz moje przesyłki dotrą do klientów za 8 dni. Niech mi ktoś wytłumaczy jak to możliwe?

Przecież jak włożę dziś przesyłkę do paczkomatu, a nawet jutro do 15 to spokojnie klient ja otrzyma przed 24.12. Śmiem twierdzić, że nawet wysyłka w piątek w porannych godzinach wystarczy.

Wg mnie algorytm allegro "pomylił się" i zaznaczył brak dostawy przed świętami tak minimum ze 2 dni za wcześnie.

Szkoda bo tracimy na tym wszyscy i sprzedający i kupujący!

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

mam nieco inny problem , aktualnie algorytm pokazuje dostarczenie przesyłki Pocztex na jutro , to wyjątkowo mało prawdopodobne  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@czarnaplytaltd Ja wysyłam DHL-em > przesyłki są dostarczane następnego dnia po odebraniu przez kuriera (sprawdzone u klientów) > nasze wspaniałe allegro dało mi czas na dostawę 15 dni ??????🤣

oznacz moderatorów
czarnaplytaltd
#9 Pomysłodawca#

To jest jakaś kpina z tymi oznaczeniami i tłumaczenie się algorytmem jest mega słabe

oznacz moderatorów
balmamu_records
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego allegro ustawiło mój przewidywany czas wysyłki na 8 dni, mimo, że wszystko wychodzi na czas?
Jedyne problemy jakie miałem wynikały z One Box - w 100% z winy allegro. Wszystko było nadawane na czas, a potem klient otrzymywał paczkę po kilku upomnieniach (pisałem o tym tutaj).
W tym momencie jest środa a ja mogę już kłaść się odpoczywać, bo zakładacie (z własnej winy!), że nie wyślę paczek na czas! Na pewno warto wyłączyć ADS, bo po co Wam dawać za darmo pieniądze?
Kolejny raz pokazujecie jak szanujecie sprzedawców, bez których NIE ISTNIEJECIE!

oznacz moderatorów
balmamu_records
#9 Pomysłodawca#

Myślę, że masowe wyłączanie allegro ADS może pomóc. Dramat

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@balmamu_records Wydłużyliśmy czas przewozu dla niektórych przewoźników w związku z informacjami, jakie od nich otrzymujemy. O wszystkim informujemy na bieżąco w aktualnościach: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/aktualnosci 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów