anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedsądowe wezwanie do usunięcia komentarza - jak skutecznie dostarczyć ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ZapfCreation
#11 Animator#

Jak skutecznie dostarczyć wezwanie przedsądowe nie znając adresu ? Czy wysłanie wezwania mailem jest wystarczające ?

oznacz moderatorów
75 ODPOWIEDZI 75
xyz96
#21 Demiurg#

@ZapfCreation Nie znasz adresu? Przecież masz dane kupującego. Bez adresu nawet prywatnego aktu oskarżenia nie złożysz, więc po co straszyć?

Poza tym nie polecam zakładać sprawy, bo możesz tylko ponieść koszty postępowania. Sądy zazwyczaj staja po stronie słabszej strony transakcji, czyli po stronie kupujących.

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

@xyz96 

Gdybym miała dane właściciela konta to bym nie pytała i nie mam zamiaru straszyć.

 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 słabszej strony transakcji, czyli po stronie kupujących - sprzeczność

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Wprowadzasz w błąd, to nie jest sprzeczność. Zdaniem UOKiK konsument jest słabszą stroną transakcji.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

xyz96 Zgadza się. Zdaniem UOKiK tak jest, ale moim zdaniem jest odwrotnie w przypadku Allegro.😁

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@DECO-MASTER Twoje zdanie się nie liczy, Twoim zdaniem UOKiK może być organem nielegalnym, grupą kolesi, a takim nie jest.

Konsument (prawo)

 
 
 

 

xyz96_0-1624099508236.png

 

 

Konsument – w prawie polskim za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Jest to definicja zamieszczona w art. 221 Kodeksu cywilnego[1]. Nowa definicja weszła w życie 25 grudnia 2014 r. W doktrynie prawa i orzecznictwie uważa się, że konsument jest słabszą stroną obrotu gospodarczego i jego interesy powinny być chronione w szerszej mierze niż interesy profesjonalisty, za jakiego uważany jest przedsiębiorca[2].

 

oznacz moderatorów
gierland
#12 Orędownik#

ZapfCreation - dane kupującego możesz znaleźć w zakładce Zamówienia. Są one widoczne przez 6 miesięcy. Dane kupującego możesz znaleźć też w swojej skrzynce e-mail (powiadomienie od Allegro o sprzedanej rzeczy, zapłacie, wyborze płatności).

Osobiście uważam, że "bijesz pianę" lub zwyczajnie straszysz sądem.

W każdym razie, jeżeli faktycznie poszłabyś do sądu to tym samym przetarłabyś szlak dla innych poszkodowanych sprzedawców przez wyimaginowane komentarze kupujących...

Daj znać czy przedsądowe wezwanie do usunięcia komentarza (?!:) przyniesienie efekt a już tym bardziej daj tu znać jak złożysz pozew sądowy.

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

 

  dane wezwanie all.jpg

 

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

@gierland  Dzięki.

W zakładce Zamówienia adresu właściciela konta nie było ponieważ kto inny jest właścicielem, na kogoś innego była wysyłka i jeszcze faktura na całkiem inną firmę. Konsultanci Allegro odpowiedzieli mi dzisiaj:

"Wszystkie dane adresowe które możemy udostępnić znajdują się u Pani z zakładce Zamówienia w rubryce "dane Klienta".

"Proszę w zakładce Zamówienia przy danym zamówieniu po prawej stronie kliknąć w strzałkę, by się otworzyła strona tego zamówienia. Na tej stronie powinna Pani widzieć dane Kupującego."

"Przykro mi, jednak dane, jakie znajdują się na przesłanym przez Panią zrzucie ekranu to jedyne dane, jakie możemy udostępnić."

zamiast napisać, tak jak Ty o powiadomieniu na email o sprzedanej rzeczy. W tym przypadku dane właściciela konta są tylko tam.

Nie biję piany i nie straszę sądem. Negatyw który otrzymałam jest pomówieniem i moim zdaniem właściciel konta nie będzie w stanie udowodnić, że jest prawdziwy.

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@ZapfCreation napisała: "Nie biję piany i nie straszę sądem. Negatyw który otrzymałam jest pomówieniem i moim zdaniem właściciel konta nie będzie w stanie udowodnić, że jest prawdziwy."

W takim razie po prostu złóż powództwo w sądzie i puść klienta w skarpetkach. Wysyłając skopiowane z internetu, pełne błędów lipne "wezwanie przedsądowe" dasz mu tylko czas na zebranie kontrargumentów i zorganizowanie skutecznej obrony. A Ty przecież chcesz sprawiedliwości, prawda?

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

@Client:98572120 

Przy sprawie w e-sądzie należy poinformować o polubownych próbach rozwiązania sporu. Musiałabym iść do zwykłego sądu.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Strachy na lachy! Każdy sąd taką sprawę umorzy,Każdy kupujący nawet gdy kupił coś dobrego i mu się podoba to ma prawo do wystawienia komentarza jaki mu sie podoba i tyle w temacie.Przykład kupiłem telewizor nowy z bajerami itd działa w 100 % itd ale odcień z tyłu b w dolnym rogu był inny niż wszędzie i już mam prawo do negatywa ,kolejny powód to że sprzedawca za szybko za późno wysłał paczkę! (za szybko bo nie będzie mnie w tym dniu w domu za późno bo nie będzie mnie w tym dniu w domu) i kto mi udowodni że tak nie jest??? że specjalnie musze niby się zwalniać z pracy wracać z urlopu,wyjazdi itp itd

Więc nie strasz bo od straszenia są duchy a jak byś do mnie takie wezwanie wysłał to by się nim zbrechtał i pokazywał na forum i może nawet ciebie podał do sądu za próbę wpłynięcia na wystawiony komentarz i zastraszenia 

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

bialykruk1973 chyba nie wiesz o czym tu mowa?

Kupiła firma konkurencyjna, nie zwykły konsument.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Jest w tym sporo prawdy.

Żaden sprzedawca chyba nigdy nie pochwalił się tu wyrokiem za komentarz.

To ja się pochwalę. Jeden taki mnie za komentarz pozwał i wszystko przegrał, poniósł koszty sądowe i koszty dojazdów. A taki był kozak 🙂

wyrok.JPG

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

xyz96

"...przedmiotem zamówienia były lalki..., faktura była na firmę która...prowadzi sklep internetowy w którym sprzedaje m. in. właśnie lalki..."

Za wystawienie komentarza przez zwykłego konsumenta, to nie radzę się sądzić, ale tu nie o komentarz chodzi, lecz fikcyjny zakup przez konkurencję (być może celem wystawienia opinii)

"... kto inny jest właścicielem, na kogoś innego była wysyłka i jeszcze faktura na całkiem inną firmę"

Nie wydaje Ci się podejrzane?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@DECO-MASTER Niech jakiś sprzedawca w końcu pochwali się tu wygraną sprawą o komentarz i pokaże wyrok, bo wielu tylko straszy jak dotąd. 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

jeżeli tak jest na pewno to jak najbardziej można założyć sprawę sądową jak też powiadomić UOKIK ale jeżeli jest się pewnym na 100% a jeżeli to tylko podejrzenia to można sobie kłopotów narobić.Zrób tak samo z nimi jeżeli nie jesteś pewny/pewna

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Nie można zweryfikować czy to prawdziwy odpis wyroku, dane Sądu jak i stron zostały wymazane. To jest nieweryfikowalne, więc nieprawdziwe. 

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

xyz96

Jaka była treść komentarza ? Wyrok ponad trzy lata po zamieszczeniu komentarza. Kiedy był wniesiony pozew ? Kto usunął komentarz ?

oznacz moderatorów