anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy 27 grudnia - dlaczego???

MAMY ROZWIĄZANIE!
musashi2007
#12 Orędownik#

Dzień dobry,
czemu przy moich ofertach widnieje informacja "dostawa wt. 27 gru." chociaż mam ustawiony deklarowany czas wysyłki 1 lub 2 dni robocze?
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Pozdrawiam

oznacz moderatorów
195 ODPOWIEDZI 195
musashi2007
#12 Orędownik#

Jeśli teraz ustawię godzinę graniczną, jak będzie się wyświetlać?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@musashi2007 

Jeśli teraz ustawię godzinę graniczną, jak będzie się wyświetlać?

o tym właśnie piszę trzeba było o to zadbać wcześniej, teraz już po ptokach 😞

8 listopada allegro już informowało jak się do tego przygotować 🙂

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-w-twoich-ofertach-przed-swietami-YWyK...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
musashi2007
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Tu chyba nie chodzi o samo czerwone oznaczenie "dostawa przed świętami", tylko o to, że osoba która kupi coś dzisiaj dostaje informację, że dostawa będzie dopiero we wtorek, a sprzedawca wysyłający zawsze w ciągu 24h towar wysyła jutro i kupujący ma go u siebie w czwartek więc wygląda to na błąd algorytmu. Nie dzieje się tak tylko przy dostawie PP ale i przy paczkomatach i czas dostawy we wtorek ma nawet oficjalny sklep allegro.

oznacz moderatorów
musashi2007
#12 Orędownik#

@konto zamknięte 
@_HolaOla_ 
Tak jak pisałem wcześniej:
Mnie nie zależy na tym, żeby mieć znaczek "dostawa przed świętami". Zależy mi na tym aby podana informacja była zgodna ze stanem faktycznym i nie wprowadzała potencjalnych klientów w błąd.

Jeśli nie spełniłem warunków na "dostawa przed świętami" to spoko, ale skoro paczkę wyślę jutro, to jakim cudem dostawa będzie we wtorek 27 grudnia? Tego nie mogę pojąć. Zwłaszcza, że inPost gwarantuje dostawę przed świętami dla paczek nadanych do 22.12.2022 do godz. 13:00!!!!

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@musashi2007 Przykro mi, ale w tej chwili masz już niewielką możliwość, aby to zmienić. Zgodnie z zapowiedziami i informacjami, jutro i 22 grudnia będziemy wyświetlać informację o dostawie przed świętami tylko w tych ofertach, w których:

  • deklarujesz wysyłkę natychmiast lub w ciągu 24 godzin,
  • wyświetlamy godzinę wysyłki tego samego dnia.

Natomiast informację o godzinie wysyłki tego samego dnia wyświetlamy, jeśli spełniasz następujące wymagania:

  • w zakładce Ustawienia dostawy masz ustawioną godzinę wysyłki tego samego dnia,
  • masz co najmniej 10 zrealizowanych zamówień od zintegrowanych przewoźników, dla których masz ustawioną godzinę wysyłki tego samego dnia,
  • minimum 95% zamówień, które klienci złożyli i opłacili do podanej przez ciebie godziny, wysyłasz tego samego dnia.
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ 

Zgodnie z zapowiedziami i informacjami, jutro i 22 grudnia będziemy wyświetlać informację o dostawie przed świętami tylko w tych ofertach, w których:

Ale jakie jutro?  Wy już dzisiaj od godziny 15 a może i wcześniej skasowaliście informację o dostawie przed świętami. 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

to już nawet nie chodzi o ten głupi napis z dostawą, tylko jakieś racjonalne wyliczenie czasu doręczenia. Jakim cudem mam doręczenie pocztexu na 9 dni, skoro dochodzą w ciągu 1-2 dni. Kto to wymyśla tam w allegro. Kurier DPD pokazuje mi dostawa po świętach, też dziwactwo.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza 

 Kurier Inpostu u mnie ma wt. 27 gru. - śr. 28 gru. u Ciebie. Już nawet wtorek po świętach im za szybko. Kpią z nas w żywe oczy.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
arkadius69
#11 Animator#

Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego mamy kilkaset aukcji z dostawą 27.12 a jedną jedyną aukcję mam z dostawą w piątek 23.12

oznacz moderatorów
enter24pl
#7 Wielbiciel#

Mamy zrealizowane wszystko to o czym Pani napisala, a i tak wyswietla nam sie czas dostawy 27 grudnia, co jest po prostu niedorzeczne. Konto enter24pl. Prosze o sprawdzenie o co chodzi. 

oznacz moderatorów
musashi2007
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Deklaruję, że wyślę towar w ciągu jednego dnia i wysyłam wszystko na bieżąco. Dlatego oznaczenie, że dostawa dopiero 27 grudnia jest nieprawdziwa i wprowadza klientów w błąd. W tym momencie z setek zamówień sprzedaż spadła do zera, straty z tego powodu mam ogromne, bo klienci kupowali przedmioty na prezenty pod choinkę, a teraz wszyscy omijają moje oferty. Proszę o usunięcie nieprawdziwej informacji. Nie potrzebuję mieć czerwonego znaczka, ale nie chcę, żeby klienci omijali moje oferty z powodu nieprawdziwej informacji, że nie dostaną przesyłki przed światami,

oznacz moderatorów
infotech_pc
#7 Wielbiciel#

Ustawiałem godziny wysyłki tego samego dnia już dawno temu, może nie dla wszystkich opcji wysyłki bo nie jestem wróżką i nie wiem kiedy kurier przyjedzie, ale ustawiałem to...wyślę każdą przesyłkę przed świętami, a wy sobie wymyślacie swoje zasady i jakiś zjeb...any algorytm. Zgłoszę tą sprawę do UOKiK.

oznacz moderatorów
Czarny852
#8 Zapaleniec#

100% listów przewozowych dodanych w terminie

100% przesyłek wysłanych w deklarowanym czasie 24h.

Ustawiona godzina wysyłki na 10tą

100% zamówień nadanych zgodnie z deklarowaną godziną.

 

Ale nie mam oznaczenia dostawa przed świętami tylko 27grudnia - wiecie dlaczego ? bo powinienem nadać co najmniej 10 przesyłek za zamówienia do ustawionej godziny 10tej. Nadałem tylko 2 - i to jest 100% bo tylko dwa zamówienia w ten sam dzień do godziny 10tej miałem. Jaki mam wpływ na to, że klienci u mnie zamawiają najczęściej w godzinach popołudniowych lub wieczornych a nie codziennie do 10tej ? Niby w jaki sposób mam to zmienić? Dzwonić do klientów co kupią o 12stej, żeby anulowali i kupili jutro do 10tej ? To jest jakiś absurd. 

oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

Wytłumacz mi więc dlaczego wczoraj wieczorem po godzinie 20 :

- ja z wysyłką 24 godziny miałam planowany termin dostawy 27 grudnia.

- oferta z godziną wysyłki tego samego dnia ale w tle (po godzinie granicznej informacja o wysyłce tego samego dnia nie jest publikowana) miała planowany termin dostawy 22 grudnia.

 

W obu przypadkach i mojej i tej innej oferty i tak paczki będą nadane 21 grudnia . Ale do mojej przypinacie dostawę 27 grudnia a tej drugiej 22 grudnia.  Z jakiego powodu informujecie nieprawdę, kłamstwo, oszustwo? Chcesz powiedzieć, że dajecie pierwszeństwo Inpsot na doręczenie tej drugiej oferty a moa paczka ma być traktowana inaczej? Gorzej ? Później? UOKIK i tak się o tym dowie wiec moze jakieś zwykłe wyjaśnienie dlaczego dyskryminujecie mnie kosztem osób które mają na dodatek w tle ustawioną godzinę wysyłki tego samego dnia?

 

Dla zakupu z wczoraj i tak moja i jego paczka będzie nadana dziś 21 grudnia ale u mnie wieczorem nikt już nie kupił, z niego .........pewnie się cieszy że niechcący wykosiliście mu konkurencję i pewnie obroty mu wzrosły o 100%. Ja ostatnie dni od godziny 18 do 24 sprzedawałam np za 1000 zł , wczoraj po 18tej - 50 zł !!!! On i ja nadam dziś paczki i będą doręczone w tym samym czasie ale on był uprzywilejowany a ja oszukana............. i cco ty na to pani moderatorko.............. zasady>? Brak zasad !!!!

oznacz moderatorów
enter24pl
#7 Wielbiciel#

Dlaczego na moich aukcjach czas dostawy to 27 grudnia, jezeli wysylamy kazdy zakup zrobiony do 14 tego samego dnia!? Prosze o pilna odpowiedz i zmianę, konto enter24pl!!!

oznacz moderatorów
Kraina_Albumow
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  - oprócz wiadomego ubicia sprzedaży wygenerowaliście kolejny problem - wprowadzacie Kupujących w błąd. Mamy tak mało zamówień (za co jeszcze raz serdecznie Allegro "dziękujemy", mnie pracy to zawsze lepiej no nie), że nawet kupione w południe i z personalizacją wyjadą pewnie dzisiaj i dotrą jutro. A Kupujący myśląc, że po świętach mogą podawać adresy, gdzie jutro czy pojutrze będą nieobecni. Inpost deklaruje, że paczki wysłane jutro też dotrą do świąt a według Was gdzieś w środę - może warto się jednak dogadać.  PS. bardziej wierzę w deklarację InPost i zapewne 99% paczek dotrze jak deklarują.

oznacz moderatorów
u-basi
#9 Pomysłodawca#

No cóż , potraficie tylko grozić jak ktoś mówi wam prawdę ... a prawda jest taka, że skoro ja straciłam tylko w ciągu ostatniego wieczora obrót 1000 zł to wy prowizję 200 zł a że tak załatwiliście wczoraj 75% użytkowników to policz sobie szanowna moderatorko ile w plecy macie przez swoje super algorytmy......... Ja również uważam, że to praktyki nieuczciwej konkurencji i ja i pewnie wielu innych będzie to zgłaszać wszędzie tam gdzie chronione są prawa konkurencji i konsumentów..............

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@arkadius69 ale nie masz godziny wysyłki tego samego dnia i nie będzie oznaczenia dostawa przed świętami 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
na-obcasach
#11 Animator#

@kostas11 ,co ty nie powiesz.Jeśli paczkę wyśle jutro,to dotrze pojutrze,albo w piatek,albo w sobotę.Trzy dni to wg ciebie za mało?

oznacz moderatorów