anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy 27 grudnia - dlaczego???

MAMY ROZWIĄZANIE!
musashi2007
#12 Orędownik#

Dzień dobry,
czemu przy moich ofertach widnieje informacja "dostawa wt. 27 gru." chociaż mam ustawiony deklarowany czas wysyłki 1 lub 2 dni robocze?
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Pozdrawiam

oznacz moderatorów
195 ODPOWIEDZI 195
musashi2007
#12 Orędownik#

@kostas11 @na-obcasach 
mi nie zależy na tym, żeby mieć znaczek "dostawa przed świętami". Mi zależy na tym aby podana informacja była zgodna ze stanem faktycznym i nie wprowadzała potencjalnych klientów w błąd.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@musashi2007 masz rację dla mnie w ogóle nie powinno być taj informacji bo tak jak piszesz nadasz paczkę jutro w aukcji masz że dostawa we wtorek a tu kupujący wyjeżdża na święta i wraca we wtorek i co paczki nie odbierze, allegro ze skrajności w skrajność miesza strasznie w głowach kupującym 😞

A że ustawili tak algorytm to już inna sprawa 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

polecieli sobie jak zwykle w kule. U mnie aktualnie pokazuje dla wszystkich form pocztowych czas dostawy 8-9 dni. Nawet dla kuriera DPD mam piątek-wtorek. Wysyłam z dnia na dzień, więc takie informacje są calkowicie nie na miejscu. Z wczorajszych paczek pocztowych połowa dotarła dzisiaj na miejsce, a według allegro powinny iść 8-9dni. Dodatkowo co jest już absurdalne, czas dostawy dla allegro poleconego jest raptem dłuższy o 1 dzień od kuriera pocztex, dla poleconego to 9-10dni, dla pocztexu 8-9. Nie powiesz mi, że to są normalne wyliczenia, które pokazują, że allegro polecony idzie tyle samo co kurier pocztex.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
infotech_pc
#7 Wielbiciel#

Sprawa zostanie zgłoszona do UOKiK.

oznacz moderatorów
euphoria_art
#11 Animator#

Po tych zmianach wysyłajmy paczki raz na tydzień po co się spieszyć a co.

Allegro powinno to poprawić, bo czuje ze skończy się to sprawami w sądzie, sprzedawcy mają kolosalne straty w sprzedaży przed świętami, takie fałszowanie dat dostawy to istne przestępstwo!

oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Ludzie po co te kłótnie, na allegro czas dostawy po świętach, po nowym roku. Nie ma co kupować, pojechałem do miasta do normalnych sklepów, mało ludzi, obkupiłem się w 1,5h następnie zjadłem niezdrowego fastfooda i święta uratowane. 

oznacz moderatorów
excessively-frug
#12 Orędownik#

Ja nawet dzisiaj mam, że dostawa jutro 😀

Tyle zamówień, że uwijam się jak w ukropie, aż jajca mam spocone.

Screenshot_20221221-074529.png

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów
wdowki
#10 Popularyzator#

Podpisuję się z tą odpowiedzą i uważam że powinno to być zgłoszenie zbiorowe

oznacz moderatorów
lewgorzkowski
#9 Pomysłodawca#

Dziekuję ślicznie Allegro za sabotaż sprzedaży w ostatnie 2 najgorętsze dni przed świętami! Brawo! Świetna decyzja! Nie to żebym jakichś tam pieniędzy potrzebował!

oznacz moderatorów
enter24pl
#7 Wielbiciel#

Dlaczego na moich aukcjach czas dostawy to 27 grudnia, jezeli wysylamy kazdy zakup zrobiony do 14 tego samego dnia!? Prosze o pilna odpowiedz i zmianę, konto enter24pl!!!

oznacz moderatorów
inkdast
#8 Zapaleniec#

W związku ze skandalicznym zachowaniem allegro wobec Sprzedających i niszczeniem im możliwości sprzedaży w dniach przed świętami proponuję, aby wszyscy pokrzywdzeni Sprzedawcy występowali do allegro z roszczeniem o zwrot utraconych korzyści. 

To jest skandal, że przed każdymi świętami jest od dwóch lat to samo. Dzisiaj i jutro moglibyśmy spokojnie wysyłać paczki z dostawą jeszcze w czwartek i piątek, ale allegro wie lepiej, że nam się nie uda i informuje o dostawie 27 grudnia !  Zabijacie nam sprzedaż, a Kupujących wprowadzacie w błąd. Sama zamawiałam wczoraj paczkę, która miała informację o dostawie 27-28 grudnia i co ? DZISIAJ JEST W DORĘCZENIU !!! A może mnie nie ma jeszcze pod tym adresem dostawy paczki ? Może będę tam 27 skoro taka miała być data wysyłki wg Allegro ?! 

Potraficie pobierać gigantyczne opłaty, prowizji, ale jednocześnie ignorujecie Sprzedawców. Od dwóch lat wszyscy piszą o tym problemie, ale macie to głęboko w d....

Zmieniłam opcje dostawy na wysyłkę natychmiast, ale mimo to nadal jest informacja, że dostawa 27 grudnia. Chciałam ustawić godziny gwarantowanej wysyłki, ale wyświetla mi się komunikat, że 92% przesyłek wysyłam w deklarowanej godzinie, więc nie będzie to widoczne dla Kupujących, ponieważ muszę mieć 95% UWAGA powód wysyłki później w moim przypadku nie jest zależny ode mnie tylko od Kupujących. Mam dużo produktów personalizowanych i muszę czekać na akceptację projektów od Kupujących, którzy często nie sprawdzają poczty. Wysyłam im już smsowe przypomnienia i w razie konieczności też dzwonię, ale to nie przeze mnie są opóźnienia. Ja mogłabym wysłać tak jak deklaruję, ale allegro ignoruje indywidualne potrzeby Sprzedawców. 

W przypadku kuriera Inpost udało mi się ustawić gwarantowaną wysyłkę przy zamówieniu do 13:00 i nadal wyświetla się komunikat o dostawie 27 grudnia. MASAKRA. 

 

oznacz moderatorów
DrapexPL
#12 Orędownik#

W jaki sposób wyliczysz "zwrot utraconych korzyści"?

W pozwie musisz podać wartość roszczenia.

oznacz moderatorów
inkdast
#8 Zapaleniec#

np. na podstawie średniej ilości zamówień z ostatniego tygodnia 

oznacz moderatorów
DrapexPL
#12 Orędownik#

Sąd odrzuci tego typu roszczenie już na etapie rozpoznania.

W sądzie się nie gdyba - co by było gdyby.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

I weź tu dogódź wszystkim , wiele wątków tu czytałem zawierających pretensje do portalu o zbyt KRÓTKI  w stosunku do deklaracji sprzedawcy prezentowany czas dostarczenia w ofertach , OD WCZORAJ  kolejny wątek o zbyt długi czas . Klient chce znać choćby w przybliżeniu kiedy otrzyma zamówienie , inne portale stosują podobne algorytmy . To co widzi klient w Waszych ofertach jest odzwierciedleniem realizacji przesyłek na przestrzeni jak kojarzę 3 miesięcy , u mnie w dalszym ciągu klient widzi ,, dostawa jutro ,,

oznacz moderatorów
inkdast
#8 Zapaleniec#

wczoraj zamówiłam paczkę miała napisane dostawa 27-28 grudnia. Dzisiaj jest już u mnie. Może najlepiej gdyby to nie allegro podawało te terminy tylko Sprzedawcy jednak. Ja wiem ile mogę wysłać dzisiaj paczek. Jeżeli nie będę się wyrabiała to wydłużę czas wysyłki, a nie mogę go skrócić, ponieważ allegro nie daje takiej możliwości. Jeżeli jakiś Sprzedawca pisał wątek o tym, że allegro pokazuje za krótki czas to oznacza, że chyba nie wie zbyt wiele o możliwości ustawień czasu wysyłki. Można zawsze wydłużyć czas, a nie możesz tego zmienić że jest teraz 27-28/12 a chcesz wysłać dzisiaj z dostawą jutro. Od lat Sprzedawcy walczą o te za długie daty z allegro i nic nie można zdziałać. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@inkdast to tak nie działa , algorytm wylicza przeciętny czas doręczenia na podstawie dotychczasowych transakcji , czas jaki deklaruje sprzedawca w/g mnie nie jest brany pod uwagę .

oznacz moderatorów
inkdast
#8 Zapaleniec#

Nie masz racji. Algorytm wylicza jedno, ale allegro robi drugie. Jeżeli wg algorytmu 92-93% paczek wysyłam w deklarowanym terminie to dlaczego wyświetla mi się 27 grudnia nawet po zmianie na wysyłkę natychmiast ? Chodzi o to, że oni biorą pod uwagę 2-5% paczek, a nie te które dotarły prawidłowo. Obsługuję 3 firmy i widzę co się dzieje. Sama dużo zamawiam i widzę, że przed świętami to co się pokazuje to nie ma sensu. Przez większość czasu to co się wyświetla przy wysyłce to prawda, ale przed świętami to się nie sprawdza. Od dwóch lat jest dramat. 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

to jest pic na wodę z tym algorytmem, bo jak wytłumaczyć, że u mnie jest czas dostawy pocztex kurier 9dni ? a paczki dochodzą w ciągu 1-2. To jest niepoważne ze strony portalu i oni doskonale o tym wiedzą, tylko mydlą nam tutaj oczy algorytmami i granicznymi czasami nadania. Większość sprzedawców nawet nie wie co im się wyświetla w tych zakładkach, ja jakbym nie kupował czegoś w poniedziałek to nie miałbym bladego pojęcia, że klienci widzą na moich aukjach tak długi czas doręczenia.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

chyba nie wierzysz w te algorytmy ? Wytłumacz mi jakim cudem pokazuje mi termin dostawy pocztex kurier 9 dni ? Wysyłam wszystkie paczki w ciągu 24 godzin od lat, więc jaki algrorymt wylicza tak długi czas dostawy ?

u mnie już nawet część allegro poleconych z poniedziałku została dzisiaj doręczona, a allegro podaje czas dostawy 10dni dla tej formy. To nie są żadne algorytmy, tylko celowe działanie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów