anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy 27 grudnia - dlaczego???

MAMY ROZWIĄZANIE!
musashi2007
#12 Orędownik#

Dzień dobry,
czemu przy moich ofertach widnieje informacja "dostawa wt. 27 gru." chociaż mam ustawiony deklarowany czas wysyłki 1 lub 2 dni robocze?
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Pozdrawiam

oznacz moderatorów
195 ODPOWIEDZI 195
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@trefigli Jakie dokładnie ustawienia masz na myśli? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
trefigli
#8 Zapaleniec#

2 aukcje zmieniło mi czas na 1 dzień roboczy i od razu wpadły 2 zamówienia.

Dlaczego Wy nie chcecie uwolnić sprzedaży? Czas ucieka, a sprzedawcy z powodzeniem by zrealizowali to co mają wystawione. Każdy się do tego przygotowywał. Zatrudnił dodatkowych pracowników, a teraz wszystko stoi.

oznacz moderatorów
Deco-ratorka
#9 Pomysłodawca#

Zapomnij, zmienili ale z 2 zrobiło się już 3 dni.....dla inpost. I może inpost pisać na stronie że wyślą wszystkie paczki A allegro k tak wie lepiej....nie prawda Pani szanowna moderator?

oznacz moderatorów
inkdast
#8 Zapaleniec#

minimum 95% - ja mam 93%, czyli nadal większość paczek. Mam produkty personalizowane, gdzie muszę czekać na pliki od klientów lub akceptację przez nich projektów. Mimo to i tak wysyłam błyskawicznie. Wystarczy poczytać opinie Klientów.  Zabrakło mi 2% i wywaliliście mi 2 dni sprzedaży całkiem. Dzisiaj Klient złożył zamówienie o 10:18 i paczka już wysłana. Większość osób nie zamawia, ponieważ wyświetla się 27 grudnia. Dlaczego na siłę uszczęśliwiacie ludzi ? Klienci myślą, że nie ma sensu kupować chociaż 93% z nich by te paczki na czas dostało. Natomiast ludzie którzy na spokojnie robią zamówienia z myślą, że odbiorą sobie po świętach mają niespodziankę i paczki już jutro, a może ich nie być pod podanymi adresami. Czy może moglibyście się nie wtrącać i pozwolić Sprzedawcom ustawiać te czasy przed świętami tak jak to w rzeczywistości wygląda ? Nie wyrabiam się w jeden dzień to sobie zmieniam od razu na 2 dni. Z tym nie ma problemu. Mogę to zrobić w każdej chwili jak tylko widzę, że ilość zamówień robi się za duża. W drugą stronę blokujecie i potem mamy po dwa-trzy dni przestoju przed świętami. Gdyby to co robicie się sprawdzało to Sprzedawcy nie mieliby czasu tutaj pisać tylko realizowaliby zamówienia. A tak od dwóch lata jest ta sama walka bezskuteczna z wami, a wy dalej to samo. Nie zwracacie uwagi na Sprzedawców. 

Proszę mi pokazać w moich opiniach coś na temat tego, że Klient jest niezadowolony z czasu dostawy. Nie znajdziecie. 

 

oznacz moderatorów
Deco-ratorka
#9 Pomysłodawca#

5189198009,  konkret proszę, mam wysyłkę 24 godziny, skoro firmy kurierskie fostarczsjs w 1 dzień dlaczego u mnie jest ze dostarczają w 3 dni i planowany termin dostawy wychodzi 4 dni.....i tak we wszystkich moich ofertach........ nie wydłużono do 2 dni a do 3 dni !!!! TO ZWYKLE OSZUSTWO I CELOWE WPROWADZANIE POTENCJALNEGO KONSUMENTA W BŁĄD  . Na jakiej podstawie kłamiecie, że moje paczki nie dotrą na czas skoro inpost na swojej stronie gwarantuje dostawe przed świętami. Od wczoraj od hodziny 18 sprzedaz ...... 3 sztuki a było po 40 dziennie..... a może zwyczajnie oficjalny sklep allegro zadbał o to, by wykosić konkurencję.....I wszystko jasne

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Deco-ratorka To może inaczej, czy spełniłaś warunki godziny wysyłki tego samego dnia, o których pisałam powyżej? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Deco-ratorka
#9 Pomysłodawca#

A ci mają ustawioną godzinę wysyłki to po uplywie tej godziny są traktowani tak samo jak  ja czy dalej są uprzywilejowani ? Bo jak dziś wieczorem ktoś będzie chciał kupić u mnie i u niego to będzie taki sam czas dostawy czy nie? I dlaczego moja paczka ma być dostarczona 28 grudnia a jego 23 grudnia? Ograniczyć niezadowolonych klientów likwidując mi wszystkich klientów? Dałam numer oferty i co? Umiesz odpowiedzieć skas termin 28 grudnia? To zwykle o s z u s tw o

oznacz moderatorów
Deco-ratorka
#9 Pomysłodawca#

Szkoda mi klawiatury.....mam już odruchu zwrotne i nie będę jej brudzić takim pseudo portalem......bravo

oznacz moderatorów
Deco-ratorka
#9 Pomysłodawca#

Czy jaśnie Pani moderatorka jest dumna z osiągnięć allegro? Wszystkie media elektroniczne trąbią jak zabiliście sprzedaż polskich przedsiębiorców na swoim pseudo portalu. Ja w ciągu ostatnich 24 godzin przyjęłam 3 - słownie trzy zamówienia na 150 zł kiedy każdy ostatni dzień  przynosił 10x więcej i obrotu i liczny zamówień. Jak to dumnie brzmi - "chcielibyśmy ale NIEKTÓRZY kupujący byli mili zaskoczeni dostawą przed świętami niż by mieli otrzymać opóźnione przesyłki" No brawo , udało się , niektórzy w rzeczy samej . 3 osoby !!!! Z dumą informuję, że przystąpiłam do kilku grup które nie spoczną w nagłaśnianiu tej karygodnej polityki niszczenia sprzedaży w najbardziej aktywnym okresie. Apeluję do każdego w równy sposób poszkodowanego jak jak o pisanie skarg gdzie tylko się da - jako sprzedawca o stosowaniu praktyk nieuczciwej konkurencji, jako kupujący do RPK o świadomym wprowadzaniu konsumentów w błąd i powszechnym grupowym działaniu na szkodę konsumentów . Nieudolność kierownictwa tego chińskiego śmietnika przeszła najśmielsze nieoczekiwania.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

to nie tłumaczy czasu dostawy dla poczty 9-10dni ? wysyłam paczki w ciągu 24 godzin od zakupu, a część zaraz po zakupie. kurier pocztowy nam je odbiera i wszystkie wychodzą tego samego dnia z sortowni. Czas doręczenia to 1-2 dni, tak jest od miesięcy. Jaki algorytm wylicza czas dostawy na 9-10dni ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Tradycyjnie, poproszę o konkretne numery i przykłady. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

Mam tutaj podesłać wszystkie aukcje ? we wszystkich ofertach jest info, że przesyłka pocztowa dotrze za 8-9 dni, a polecony został nawet wydłużony od wczoraj (był 9-10), teraz jest 9-12. Skąd te wyliczenia ?

Poniedziałkowe nadania w 50% dotarły w ciągu 24 godzin, na dzisiaj już ok 75% jest doręczonych. Podejrzewam, że do końca dnia będzie to 90%. Nawet część allegro poleconych jest już doręczona po 2 dniach. Ale klient na aukcji widzi, że przesyłkę dostanie za 8-12 dni. Kabaret jednym słowem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_   A ja chętnie podam przykład aukcji w której mam dostawę pocztą 9 dni.

https://allegro.pl/oferta/pysznosci-z-roslin-pawel-ochman-12522117085

I wytłumacz mi proszę dlaczego skoro twierdzisz, że czas dostawy pocztą nie jest już wydłużony to  u mnie w kupionej godzinę temu książce pokazuje taki :

2022-12-21.jpg

_____________
Kama
oznacz moderatorów
AlePiesio
#13 Ambasador#

U mnie jeszcze lepiej, wczoraj pokazywało 8dni dostawa pocztą polską, dziś rano pokazywało dostawe pocztą polską między  czwartkiem a piątkiem a od poludnia znowu pokazuje 9 dni hahaha śmiech na sali. Gratulację. Ciekawe co jutro rano będzie pokazywać? Znowu dostawa w piątek? 

oznacz moderatorów
promolodz
#10 Popularyzator#

No to u mnie już " wolne do świąt"... bo jakiś "panicz" z allegro wie lepiej kiedy i ile przesyłek mogę wysłać...

Nikogo nie obchodzi to, że kurier UPS i DPD w mojej części Łodzi kończy pracę nim ja zdążę zapakować paczki.

Wymyślili sobie algorytm i mimo, że deklaruję wysyłkę " natychmiast" pokazuje mi dostawę 27-28 grudzień...

oznacz moderatorów
euphoria_art
#11 Animator#

Ze sprzedawców na Allegro robi się niewolników systemu! są to moje odczucia na przełomie lat, na Allegro jest to drugie moje konto, pamiętam czasy  jak Allegro raczkowało w latach 90, modne były wtedy kafejki internetowe. Z biegiem lat Allegro zmieniało włascicielów, teraz to nie wiem bodajże Afrykańczycy zarządzają Allegro, łupią nas przeokropnie: prowizja dochodzi w niektórych kategoriach 20% i więcej. U mnie jest tak, od nowego roku przechodzę na duży ZUS ok 2tysie + podatek + 12% allegro(1200zł) od utargu + 1000 na materiały do malowania obrazów (płótna werniksy farby), zostaje  5 000zł.  Jeszcze jak zaczną podnosić prowizję to na Allegro zostaną sami moderatorzy.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

jeśli nie jesteś vatowcem to się ciesz. Ja samego vatu w niektórych miesiącach płacę więcej niż zusu + pit razem wzięte. Przestałem już liczyć obciążenia, bo więcej się oddaje niż zarabia.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@promolodz E tam 🙂

DarkStoorM_0-1671697739491.png

Czas wysyłki zmieniony wczoraj. Ja doskonale wiem, że jestem w stanie wysłać towar z dostawą przed Świętami, ale Allegro i tak wie lepiej. Te ich wyliczenia są tak bez sensu, że bania mała. Skoro ktoś ustawia czas wysyłki, to chyba wie co robi. Pomyłki już są po stronie sprzedającego, więc niech się Allegro nie wciska gdzie się tylko da.

I tak wystarczająco duży bur-.. bajzel zrobili z tym liczeniem.

Czyli ten, też mogę zrobić sobie wolne do 2023 🙂

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

ciekawe skąd ten rozstrzał z czasem dostawy, przecież to jest praktycznie tydzień pomiędzy 28.12-3.01, a po drodze jest tylko weekend. Dobrze, że nie pokazali dostawy na 9.01, bo przecież 6.01 też jest święto. To trochę jakby przez 2 tygodnie w tym kraju nikt nie pracował. to tylko w allegrowym matrixie jest możliwe.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
AlePiesio
#13 Ambasador#

Po świętach będzie Ci pokazywać dostawe po 6 stycznia 🤣🤣 jak co roku

oznacz moderatorów