anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy - nie respektuje ustawień dla DPD

tomsyty
#10 Popularyzator#

Dlaczego mimo ustawienia godziny granicznej dla DPD nie jest ona respektowana? Problem dotyczy tylko tego przewoźnika. Po godzinie granicznej dalej pokazuje przewidywany czas dostawy na jutro, bez wyszczególnionej godziny granicznej. Dopiero po upływie godziny granicznej dla InPostu która jest u mnie najpóźniejszą godziną graniczną dostawa dla Kurier DPD i Odbiór w punkcie DPD Pickup ulega zmianie.

Mam czas wysyłki jeden dzień i owszem, nadaję DPD po godzinie granicznej - ponieważ mam taką możliwość, jednocześnie nadając DPD z InPostem w tym samym punkcie, jednak nie zawsze będzie to możliwe, w przyszłym tygodniu na przykład będę musiał tymczasowo skrócić godziny i będzie problem, jedyną opcją jest wtedy wyłączenie DPD po godzinie granicznej. Zmiany dla pozostałych przewoźników są respektowane bez problemu, tylko DPD jest ignorowane. Pisałem już do supportu Allegro w tej sprawie jednak trafiłem na niekompetentnego pracownika który twierdzi że...

Informacja "czas wysyłki 1 dzień" to Państwa deklaracja, której należy się stosować, natomiast "czas na wysłanie", to sugestia Allegro, kiedy mogliby Państwo nadać zamówienie, żeby dotarło zgodnie z przewidywanym czasem dostawy. Nie trzeba się sugerować tą informacją, a dodatkowo klienci tego nie widzą. 

Jak nie widzą skoro w szczegółach dostawy jest pokazane że dostawa będzie jutro? Przykładowe zdjęcia z godziny 15:23

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

2024-07-23 15-24-14.png2024-07-23 15-25-12.png

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tomsyty na tych zrzutach nie widać, z którego dokładnie godziny pochodzą, ale przewidywany czas dostawy prezentujemy nie tylko na podstawie Twoich deklaracji, ale również zrealizowanych już zamówień. Dlatego bardzo ważne jest, abyś deklarowane godziny ustawiał zgodnie z rzeczywistą i aktualną wysyłką. Nie powinieneś ich zniżać, ani zawyżać. Jak sam przyznajesz:"Mam czas wysyłki jeden dzień i owszem, nadaję DPD po godzinie granicznej", więc system uznaje to w obliczeniach i dlatego prezentuje takie, a nie inne wyniki widoczne dla kupujących. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

tomsyty
#10 Popularyzator#

Tak, zdaję sobie sprawę że nie powinienem wysyłać po godzinie granicznej, jednak w przypadku gdy je deklaruję i mam ustawiony czas wysyłki jeden dzień lub natychmiast, algorytm predykcji powinien być albo wyłączony albo gromadzić dane o wysyłkach ale ich nie wykorzystywać dopóki nie usunę godzin granicznych i/lub nie wydłużę czasu wysyłki. W przeciwnym razie można uznać że algorytm predykcji jest aktywny cały czas, niezależnie od deklaracji czasu wysyłki czy ustawienia godzin granicznych - jedyną różnicą jest to że kupujący wiedzą czy mają się spieszyć z zakupem bo zaraz zniknie okno czasowe czy nie. Algorytm według mnie nie powinien działać in minus, czyli w przypadku gdy chcę z jakiegoś powodu skrócić w danym dniu czy okresie godziny nadań to powinien na to pozwolić - w końcu nadania dla wszystkich wcześniejszych godzin są spełnione w terminie, zwłaszcza że dla innych form dostawy nie ma z tym problemu (pomijam już fakt że taka zmiana trwa kilka godzin, mimo iż wyłączenie opcji dostawy jest natychmiastowe - czyli da się odczytać na aukcji informację o dostawie w trybie natychmiastowym, ale o czasie dostawy już nie). Jestem jeszcze w stanie wyobrazić sobie żeby ten algorytm działał in plus, czyli w przypadku wydłużenia godzin kiedy nie ma informacji czy rzeczywiście sprzedawca dotrzyma deklaracji te godziny nie były od razu widoczne, choć od tego jest inny algorytm wydłużający czas dostawy w przypadku nie spełnienia deklaracji. No nic, pozostaje mi chyba wyłączanie przez miesiąc tej formy dostawy po godzinie granicznej aż napłyną nowe dane, chyba że jest opcja żeby support jakoś wyzerował dane dla tej formy dostawy to będę już pilnował terminu - ze stratą dla kupujących.

oznacz moderatorów