anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie odnośnie powrót paczki jaką wysłałem.

MAMY ROZWIĄZANIE!
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

Pierwszy raz zdarzyło mi się iż kupujący nie odebrał paczki tylko została mi zwrócona.

Więc mam pytanie jak się ma do powtórnego wysłania paczki - czy poniosę jakieś koszty w związku z odbiorem lub ponownym wysłaniem. Kupujący kupował bez smart-a.

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
az1rael
#21 Demiurg#

@edos_2007 jako prywatny odpowiadasz za wydanie paczki do przewoźnika potem ryzyko utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego więc jak masz dowód nadania i że nie odebrał to nie zgadzasz a się na zwrot towaru to możesz mieć to w zadku
@kostas11 @mdrogeria poprawcie mnie jakbym nie miał racji

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

az1rael - dzisiaj o 17,38 została mi odesłana paczka bo kupujący nie odebrał, więc w poniedziałek będę miał do odebrania. W takiej sytuacji jak piszesz po co mam odbierać i płacić dodatkową kasę za odbiór? ( jak piszą poprzednicy). Niech kupujący sobie potem szuka paczki - dobrze to rozumiem?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@edos_2007 raczej tak pytanie jeszcze czy sprzedaż na lokalnie czy zwykłym allegro i poczekaj na konsultację z sprzedawcami co ich wspomniałem ale wydaje mi się że tak. @Ziolko39 a ty jak to widzisz?

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

az1rael - Sprzedaż na AL

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@edos_2007 Możesz nie odebrać > wtedy nie będziesz płacił za zwrot > paczka pewnie powędruje do magazynu Inpostu jako przesyłka niedoręczona i będzie "czekała na Godota" > nie znam procedur Inpostu, czy ją wyślą jeszcze raz do kupującego jeszcze raz czy na magazyn?

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

Ziolko39 - zobaczę bo dzisiaj pisałem do kupującego czy coś odpisze. Troszkę czytałem na innych forach i jest tak jak piszesz. Jak nie odbiorę to trafia na magazyn.

Wcześniej gdzieś czytałem (o sprzedaży prywatnej) - jak kupujący będzie chciał odebrać to będzie musiał to załatwiać z inpostem (składać reklamację) i wtedy sobie opłacić zwrot i ktoś pisał że dodatkowo odesłanie z magazynu gdzie się znajduje ta paczka. Więcej nie pamiętam co było dopisane.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To prawda że prywatny sprzedający odpowiada za przesyłkę do chwili nadania, nie oznacza że wysyła cokolwiek, możesz jej nie odebrać jak wraca!! dobrze jakby kupujący się wypowiedział ponieważ z jaki powód że nie odebrał i wyrazi chęć poniesienia kosztów! Kiedy ma wrócić?

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

LEW433 - wczoraj odesłali coś po 17,00 więc będzie jutro do odebrania u mnie.

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

A jak to wytłumaczyć?

- wczoraj odebrałem przesyłkę i nic mi nie naliczyło a każdy pisze że zwrot jest też płatny?

- i druga sprawa w momencie wyjęcia przesyłki z paczkomatu kupujący otrzymał info. iż przesyłka została nadana a ja jej drugi raz nie wysyłałem tylko leży w domu.

O co tu chodzi?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@edos_2007 bo na poczatku wszyscy cie wzieli za firme a firmy maja umowy allegro na wysylki lub wlasne dopiero ja precyzowalem czy wysylales jako firma czy prywatny. Normalnie jak masz podpieta sprzedaz na umowe z przewoznikiem to ci obciazaja konto i w ujeciu miesiecznym wyjdzie w rozliczeniu. Co do 2 pytania jaki to byl przewoznik bo najwiecej glupot podaje onebox?

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

az1rael - Przesyłkę wysłałem jako prywatny sprzedawca.

Forma wysyłki paczkomat inPost.

Przypuszczam iż wczoraj wariował paczkomat bo wysyłałem paczki i miałem statut czaka na wysłanie około 4 godzin a potem około 23,00 wskoczyło iż są wysłane.

oznacz moderatorów