anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

RABATY NA KLIKA SZTUK

dieselpartspl
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry. Branża motoryzacyjna: Bardzo ciekawa opcja wystawiania kliku lub kilkunastu (?) sztuk np. śrub czy przewodów z metra, zresztą jest cała masa produktów. Niestety wykorzystanie grupy "rabat za klika sztuk" jest prawie nie możliwe ponieważ Allegro samo narzuciło wysokość rabatów (np. minimum 15%, a potem np 30%) co w naszym przypadku jest nie możliwe. Proszę o poprawienie lub uelastycznienie tej opcji. Wiem że można łączyć w innej kategorii ale jest bardzo skomplikowane. Dlatego korzystam z opcji "Zestawy" czyli ten sam produkt ale np 2 lub 4 lub 10 sztuk Ale tu również jest problem bo Allegro traktuje "zestaw" jak kilka innych produktów łączone w jeden zestaw i jest informacja "że kupujący ma prawo zwrócić część z zestawu co jest bzdurą w przypadku np. motoryzacji a ma sens np. kategorii "odzież". pozdrawiam, czesław

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@dieselpartspl Dziękuję za sugestię. Przekazałam ją do zespołu odpowiedzialnego za wprowadzanie zmian w Serwisie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

dieselpartspl
#7 Wielbiciel#

dzień dobry.. kolejna kwestia: "Rabaty na kilka sztuk". Nawet jeśli podniosę cenę i zastosuję rabaty, na pierwszą, drugą, trzecią, itd sztukę, to np. wystawiłem dany produkt (ten sam) np. w 20 kategoriach na daną wersję np. 3 tych samych (ale 3 różne numery aukcji) produktów to mogę zastosować tylko jedną wersję rabatowania np. na 2+1 (np. 30% na trzeci produkt), nie mam możliwości zastosowania np. wersji 3+1 na ten sam produkt z tymi samymi numerami aukcji. Po prostu wchodząc w parametr dodaj nowy w "RABATY ZA KILKA SZTUK" nie ma już tych produktów na liście, czemu tak jest? Nie wiem.. POZdrawiam, czesław

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@dieselpartspl czy na waszych produktach 7,5% lub 10% rabatu na sztukę wyklucza funkcję rabatów? Przy dwóch sztukach jest 7,5%, przy reszcie opcji jest stałe 10% na sztukę - rabat jest rozłożony na ilość sprzedanych.

Jest to o tyle ciekawe, że po wprowadzeniu na pewnym produkcie rabatu sprzedaż poszła do góry mimo, że cena towaru również poszła w górę (przy dwóch sztukach z rabatem cena była prawie jak przed podwyżką). Co prawda to tylko zwykła świetlówka, ale rabat zadziałał bardzo ładnie. Towar nie leży, tylko rotuje. Na części zamienne AGD to opcja jak znalazł, nie wiem jak w waszej branży.

Poeksperymentowałem sobie trochę, i podniosłem ceny o około 8%~~ na towarze, który zwykle kupujący biorą więcej niż 1 ale do tego dałem rabat 15% na co drugą. Cena po rabacie wyszła mniej więcej taka sama, ale samo oznaczenie rabatu w ofercie jakoś lepiej działa na kupujących. Do tego jeżeli ktoś weźmie więcej niż dwie, rabat się zmniejsza: przy pięciu szt. jest 5%, przy trzech jest 6%. Orientacyjnie oczywiście.

oznacz moderatorów