anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja: Ułomny system allegro i moderatorzy w akcji

RED
#21 Demiurg#

produkt adapter usb łącznik, bez grama elektroniki

 

Sytuacja typowa kupujący robi zwrot na allegro

odsyła produkt przez formularz wybierając opcje

inna wada bądź niezgodność towaru z umową (Urządzenie nie działa)

(oczywiście brak kontaktu i opisu wady produktu)

 

sprawdzamy odesłany towar, działa

używamy cudownego systemu allegro (mając adapter podpięty do klawiatury) i w zwrotach piszemy:

Odmawiam zwrotu środków

5 lip 2024, 17:51

sprzęt sprawny, komunikat wygenerowany przy użyciu tego adaptera i podłączonej do niego klawiatury

 

- generujemy numer zwrotnej przesyłki, który podajemy w systemie

 

na co allegro zakłada nam dyskusję:

 
Oczekiwane rozwiązanie: wymiana
 
5 lipca 2024 19:09
Dyskusja rozpoczęta przez doradcę Allegro
 

 

5 lipca 2024 19:09

 

Powód otwarcia dyskusji: wada wykryta podczas używania
 

ADAPTER Do laczenia kabli USB 2.0 we-we Am-am a -a


Opis problemu: Dzień dobry, Kupujacy zgłasza, że adapter uległ uszkodzeniu. Może Pan skorzystać z reklamacji w ramach rękojmi. Proszę, aby w dyskusji opisał Pan, co dokładnie się stało i załączył zdjęcia uszkodzeń. Proszę też wybrać jedno z poniższych rozwiązań: - naprawa; - wymiana; - obniżenie ceny; - zwrot pieniędzy.
 
Sprzedający ma 14 dni na rozpatrzenie Pana reklamacji. Sprzedającego proszę by odniósł się do wady opisanej przez Kupującego i wydał decyzję reklamacyjną.
Oczekiwane rozwiązanie: wymiana
 
 
Kompletny odlot - reklamacja rozpatrzona, wynik zgłoszony w allegro, odsyłamy za darmo przesyłke (numer podany w allegro)
a kupujący ma robić zdjęcia produktu, który jest u nas
ma użyć rękojmi, której już nie ma w przepisach
 
a my mamy jeszcze raz rozpatrywać rozpatrzoną reklamację
 
 
jeżeli wasz system wprowadza w błąd moderatora to może go należy doszkolić/przeszkolić,
a system zrobić tak by go wasi pracownicy rozumieli
 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

☹️

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@RED  Ten adapter to domyślam się  taki łącznik który łaczy dwa różne kable kable USB A-B lub A-C albo A -mini usb,  Pewnie kupujący spostrzegł  że kupił nie taki jak potrzebuje i stąd reklamacja.  Może żeby napisał czego chce  byłoby łatwiej.

Ja nawet rozumiem pracownika allegro żeby wymienić, tylko na jaki wymienić?

Ale zepsuć się to tam naprawdę nie ma co, więc reklamacja bez sensu.  Kupujący chce oszczędzić na kosztach zwrotu.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED kupujący zgłosił nam, że przedmiot nie działa, więc nasz pracownik w jego imieniu rozpoczął dyskusję. Dopiero po jej rozpoczęciu napisałeś w niej, że odrzucasz reklamację, bo przedmiot jest sprawny. W jaki sposób według Ciebie mieliśmy sprawdzić, że rozpatrzyłeś już reklamację tego produktu i jaką decyzję reklamacyjną wydałeś? W dyskusji nasz pracownik napisał wyłącznie: "Sprzedającego proszę by odniósł się do wady opisanej przez Kupującego i wydał decyzję reklamacyjną." Co do zdjęć, zgadzam się z Tobą, ciężko byłoby kupującemu je zrobić, skoro odesłał produkt, ale zarazem mógł zrobić je wcześniej, przed wysłaniem tego urządzenia na reklamację. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Reklamację odrzuciłem wcześniej niż powstała dyskusja

i napisałem to w allegro

ba nawet przygotowałem zwrot i spakowałem przesyłkę

pracownik allegro tego nie sprawdził i założył dyskusję

jeżeli nie mógł bo ukrywacie przed nim informacje to nie mój problem

 

moim problemem jest to, że działając podręcznikowo (używając metod allegro) muszę odpisywać na te głupoty robiąc kopiuj wklej

Kupujący w przeciwieństwie do allegro zobaczył odrzucenie reklamacji i coś za naszymi plecami napisał do allegro - jeżeli wam nakłamał to także nie mój problem

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

☹️

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@RED "ma użyć rękojmi, której już nie ma w przepisach" - polecam raz jeszcze zerknąć do Kodeksu Cywilnego, dziś rano ten przepis tam jeszcze był. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

 

@sl-aw-ek poproszę linka z przepisami dotyczącymi

cytuję allegro "reklamacji w ramach rękojmi."

 

jest niezgodność towaru z umową

 

oznacz moderatorów