anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczanie kosztów wysyłki przesyłek bez Smart w Inpost

na-obcasach
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Przesyłki Smart InPostu rozliczane mam w allegro,a co z przesyłkami bez Smart kupującego,InPost wystawia mi fakturę i płacę u nich? Mam umowę własną z InPostem,wszystkie paczki wysłane z WzA

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach W takiej sytuacji Twoje przesyłki nadane przez Wysyłam z Allegro są rozliczane metodą Allegro Mix, czyli wynegocjowanych przez nas warunkami umowy z przewoźnikami, a więc stawkami za przesyłkę i usługi dodatkowe, ale nie pośredniczymy w rozliczeniu przesyłek. Za dostawę rozliczasz się samodzielnie z przewoźnikiem, czyli Inpostem na podstawie wystawionych przez niego faktur. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@_HolaOla_ ,chociaż na alle kupuje od 20 lat,trochę paczek się uzbierało i nigdy nie zrobiłem ani jednego ZWROTU!!!,to sprzedaje niedługo,jutro mninie pół roku.Ale ja nie o tym

Trochę kiepsko objaśniłaś odpowiedź na moje pytanie,albo ja jestem mało kumaty

Przecież jeśli mam własną umowę z InPost,która jest wymagana do wysyłek z WzA i mam zaznaczonego ptaka,o którym wspomina kolega @kostas11  w poniższym poście,to myślałem,że rozliczam się z wami.Z resztą potrącacie mi za wysyłki Smart,w zależnosci od kwoty zamówienia.

A ty mi powiadasz,że ja jeszcze dodatkowo muszę płacić coś InPostowi na podstawie jego faktur?

Przecież ten ptak jest po to,że mam wynegocjowane warunki InPost-Allegro,płacę deko niższą stawkę i rozliczam się z wami

Odpowiedz mi tylko na jedno pytanie,które zadałem w pierwszym poście

Jeśli klient ze Smart kupi coś u mnie,to na fakturze z InPostu powinienem widzieć kwotę 0,00?

A jeśli klient bez Smart,kupi coś u mnie,to na fakturze od InPostu powinienem mieć kwotę 9,99?

Zawęziłem to do przesyłek paczkomatowych,bo wiadomo,kurier ma inne stawki

Pytam dlatego,że te pół roku,może i nie długo,ale fakturty dla InPostu miałem na poziomie 10-20zł,aż nagle w ty miesiącu prawie 130zł.Powęszyłem trochę i faktycznie było sporo zakupów bez smarta,stad może ta róznica w opłacie dla InPost

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@na-obcasach To ja Ci wyjaśnię.

Jeśli klient kupuje w smart to płacisz tylko 'prowizję' od wysyłki Allegro (zgodnie z regulaminem), a etykietę generujesz za darmo.

PS: Jeśli handlujesz tylko na Allegro to nie potrzebujesz 'podpisanej' umowy z InPost - wystarczy zwykłe konto przedpłacone, na które wpłacasz środki wtedy, kiedy potrzebujesz.

W przypadku kiedy klient nie ma smarta:

1. Klient opłaca towar + koszt wysyłki - masz więc saldo Allegro powiększone o wysyłkę (jesteś in+)

2. Kiedy generujesz etykietę w managerze - pokrywasz jej koszt z tego powiększonego salda właśnie

3. Wychodzisz z wpłatą za przesyłkę na ZERO ( Allegro oczywiście zarabia, bo nalicza sobie prowizję)

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@na-obcasach nie zapomnij zaznaczyć w WzA bo skasują Cię podwójnie 😄

Dla umowy z InPost zaznacz okienko Używaj oferty dla sprzedawców Allegro, jeśli chcesz rozliczać się z przewoźnikiem na wynegocjowanych przez nas warunkach – w ramach sposobu rozliczeń Allegro Mix.

kostas11_0-1680764502031.png

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów