anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rzeczy nieprefabrykowane, wyprodukowane według specyfikacji konsumenta, ALE dostarczone po czasie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Peleboy
#3 Debiutant#

Witam, 
Zamówiłem szatkę  na chrzest ze wskazanym przeze mnie imieniem, który zgodnie z informacjami w ogłoszeniu miały przyjść pomiędzy 22, a 25 czerwca. Natomiast przesyłka została nadana 24.06 i jest informacja od kuriera, że przyjdzie 29.06. 

W związku z przekroczonym terminem dostawy, czy przysłyguje mi prawo do nie odebrania towaru?

@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Peleboy kiedy było złożone zamówienie i jaki czas realizacji tegoż zamówienia? Zależy, jaki kurier. Przeważnie dostawa jest na drugi dzień roboczy

oznacz moderatorów
Peleboy
#3 Debiutant#

Zamówienie złożone 19.06.
Kurier DPD - jest szansa, że dostarczy, ale allegro mi wysłało datę dostawy na wtorek.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Ja zawsze w 99% miałem dostawę w następny dzień roboczy po nadaniu. 1% to zdarzenia losowe nie zależne od kuriera. Czyli jest duże prawdopodobieństwo że dzisiaj dostaniesz. Sprawdź tracking   jak radzi @mdrogeria 

https://tracktrace.dpd.com.pl/findParcel

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Peleboy wsztrzymaj się jeszcze , jeśli dzisiaj nie przyjdzie oczywiście masz prawo odstąpić od umowy .Jaki to był kurier ?

oznacz moderatorów
Peleboy
#3 Debiutant#

DPD

oznacz moderatorów
Peleboy
#3 Debiutant#

Na jakiej podstawie można odstąpić od umowy?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Peleboy Tak, jeśli termin dostawy został przekroczony, możesz wysłać sprzedawcy odstąpienie od umowy na podstawie art. 5431 Kc i nie odbierać paczki.

oznacz moderatorów
Puzonix
#12 Orędownik#

@Peleboy 

 

Tak jak napisał xyz96. Jeżeli termin został przekroczony możesz odstąpić od umowy.

Ważna uwaga: termin realizacji sprawdzamy w zakładce DOSTAWA. To, co wypisuje sobie w ofertach sprzedawców allegro w wielu przypadkach odbiega od tego, co deklaruje sprzedawca,a  to jego deklaracja jest w tym przypadku wiążąca.

Jeżeli sprzedawca zrealizował zamówienie zgodnie z deklaracją i kurier podjął próbę doręczenia przesyłki w terminie określonym w swoim regulaminie to zamówienie zostało zrealizowane prawidłowo i nie ma podstaw do odstąpienia. W takim przypadku pozostaje kontakt ze sprzedawcą i próba dojścia do porozumienia. Sprzedawcy nie gryzą, warto rozmawiać.

Jeżeli to nie pomoże, to pozostaje jeszcze POK. Skoro allegro wprowadza swoich klientów w błąd, określając w ofertach sprzedawców własne terminy realizacji, to może poczuje się do obowiązku i zadośćuczyni kupującemu za stosowanie takich praktyk.

oznacz moderatorów
Peleboy
#3 Debiutant#

Nie ma takiego artykułu w KC

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Peleboy 

Art. 5431. KC


Wydanie rzeczy kupującemu

§ 1.
Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie wydać rzecz kupującemu, nie później niż trzydzieści dni od dnia zawarcia umowy, chyba że umowa stanowi inaczej.
 
§ 2.
W razie opóźnienia sprzedawcy kupujący może wyznaczyć dodatkowy termin do wydania rzeczy, a po jego bezskutecznym upływie może od umowy odstąpić. Przepisy art. 492 zastrzeżenie prawa odstąpienia od umowy wzajemnej, art. 4921 odstąpienie od umowy bez wyznaczenia terminu dodatkowego i art. 494 obowiązki stron w razie odstąpienia od umowy wzajemnej stosuje się.
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Peleboy za pomocą nr. przesyłki sprawdź tu -https://www.epaka.pl/sledzenie-przesylek/dpd

być może jest wydana do doręczenia i nerwy nie potrzebne .

oznacz moderatorów