anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Saldo początkowe na FV

mildent
#8 Zapaleniec#

Witam,

mam do Was pytanie.

Allegro zmieniło system rozliczania prowizji. Prowizja jest odejmowana na bieżąco z salda i na koniec otrzymujemy fakturę z pewną kwotą do zapłaty w granicach powiedzmy 20zł. Kwotę tę opłacamy w terminie, jednak pojawia się ona na kolejnej fakturze w pozycji saldo początkowe i dodawana jest do naliczonych opłat. Według mnie opłacamy to dwukrotnie. Na pierwszej fakturze i na kolejnej jako saldo początkowe. Czy to jest OK? Może mi to ktoś wyjaśnić ten mechanizm?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@mildent Moim zdaniem jest OK. Na koniec miesiąca nie otrzymujesz faktury, tylko maila z informacją, ile zostało do opłacenia. Wpisują saldo na początek nowego miesiąca, ale jak opłacisz, to jest rozliczone w pozycji

Wpłaty i inne uznania


Tego nie odejmują już od nowych wpływów.

oznacz moderatorów

mildent
#8 Zapaleniec#

Moim zdaniem nie jest ujęta we wpłatach i innych uznaniach. Przede wszystkim jest z plusem. Poza tym jak jak odejmę od "naliczonych opłat" "wpłaty i inne uznania" to nie wychodzi mi Razem kwota do zapłaty. Razem kwota do zapłaty jest wyższa dokładnie o saldo początkowe.

 

oznacz moderatorów

mildent
#8 Zapaleniec#

Poza tym dlaczego pojawia się coś takiego jak saldo początkowo skoro została ta kwota już przelana? 🙂

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@mildent Pojawia się w momencie rozpoczęcia nowego miesiąca, a termin wpłaty jest do 14-go. Nawet jeśli wpłacisz wcześniej, to i tak będzie to zawsze już po rozpoczęciu miesiąca.

Ale jeśli masz wątpliwości, to lepiej niech się wypowie ktoś z Allegro

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mildent
#8 Zapaleniec#

@TomBanknoter pojawia się na początku miesiąca,  ale została opłacona do 14 poprzedniego miesiaca, więc na moment wystawienia faktury (czyli 1 dzień nowego miesiąca) już powinno być tam zero.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mildent Wyjaśnię to z odpowiednim zespołem i wrócę z odpowiedzią. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

mildent
#8 Zapaleniec#

Proszę już nie męczyć zespołu. Znalazłem rozwiązanie.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jednak jest dobrze!😁

oznacz moderatorów

mildent
#8 Zapaleniec#

@LEW433wiedziałem, że musi być dobrze, bo już ktoś by to wcześniej zgłosił, tylko nie wiedziałem jak to jest liczone.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

👩‍🏫

oznacz moderatorów