anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży o około 80-100%

AnotherWorld2020
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich sprzedawców,

 

Mam takie pytanie do innych sprzedawców w Serwisie Allegro.

Czy również odnotowaliśmy spadek sprzedaży w przeciągu kilku ubiegłych miesięcy ?

 

Tj. od około lutego sprzedaż systematycznie maleje, ale w tym miesiącu jest mega tragiczna - kilka dni , lub nawet kilkanaście dni w tym miesiącu sprzedaż po 0szt dziennie.

 

Konto posiada dobrą jakość sprzedaży , nawet na innym koncie jest Super Sprzedawca - ale i tak nie pomaga to w żaden sposób w sprzedaży

 

Proszę o informacje innych sprzedawców czy tylko u mnie coś jest nie tak czy inni sprzedawcy również odczuwają mega drastyczny spadek sprzedaży

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@AnotherWorld2020 jaka branż, promujesz, masz smarta ?

Na 100 % wpływ ma sortowanie, konkurencja też coś zabiera, jutro startuje nowy serwis, kupujący się rozbiegali po kilku serwisach i pewnie to odczują sprzedawcy na allegro 😞

Ja od lutego mam wzrost więc ciężko powiedzieć co się dzieje 😞 ale jest problem bo co jakiś czas pojawia się taki post.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Wiesz co @kostas11 ten nowy serwis ....ech ... nic z tego nie będzie jak tak dalej pójdzie i nikt z głową się za to nie weźmie , a mocno liczylem na kolejną może cienką ale zawsze ....podpórkę .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria ja bym nie skreślał ich, znają się na IT i mają moce więc może coś z tego wyjdzie, tak samo mówili o Er.i a z miesiąca na miesiąc przybywa mi zamówień, co śmieszne na allegro nie spada a tam już mam 30 % obrotu co na allegro 🙂 

Pożyjemy zobaczymy, ten jutrzejszy ma jeden minus brak darmowych dostaw chodź pracują nad tym i jest w planach, może na otwarcie zrobią jakąś akcję wysyłka free przez tydzień 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 absolutny brak promocji portalu , gdzieś mimochodem na WP mignęła mi malutka kratka  ,a wpadła w oko bo znam logo , nie będzie klienta , nie będzie sprzedających .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria właśnie padły im serwery 🙂 przepraszamy ale trwają prace stabilizacyjne, błąd na czerwono i strona się nie ładuje 😞 Liczyłem że firma IT bardziej o takie rzeczy zadba 😉 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 na razie się gapię , aktywowałem konto , ale jeszcze nic nie wystawiłem, zastanawiam się tylko czy nie szkoda czasu i nakładów pracy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria wystawiasz po API lub baslinkerze więc co za praca 🙂 

Ale na razie nic nie da się zrobić, wyskakuje mi Wystąpił nieokreślony błąd

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Minimoda-fashion
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_   Bardzo proszę o podpowiedź, jak prostym sposobem przenieść ok. 2 tyś aukcji na inną platformę sprzedażową. Skoro allegro już nie zależy na mikroprzedsiębiorcach to czas poszukać czegoś innego. Moja sprzedaż na allegro ( odzież) też spadła prawie do 0 . A było całkiem przyzwoicie od 20 tyś do 50 tyś obrotu za miesiąc. Ale z tego co piszą to już nie wróci… szkoda 😔

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Minimoda-fashion ważna jest dywersyfikacja sprzedaży, można sprzedawać na kilku platformach a https://baselinker.com/pl-PL/home/ pozwala zarządzać z jednego miejsca 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AnotherWorld2020
#7 Wielbiciel#

nie promuje , nie mam smarta 😞

oferta to odzież , obuwie , plecaki itd

 

ale zawsze sprzedaż była a teraz to siadła do 0

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AnotherWorld2020 allegro do sortowania bierze pierw firmy co mają wysyłkę 24h smarta itp. mógł się w lutym zmienić algorytm i wypadłeś.

Powiem Ci że nic co może mi nie pasować lub rozmiar bym nie kupił bez możliwości darmowego zwrotu 😞 

A i pewnie konkurencja się promuje itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AnotherWorld2020 nie znam Twojego asortymentu , piszesz z prywatnego konta , ale u mnie  śr. czystości , trochę kosmetyki , inne   / nie ruskiej dla wścibskich i wielce zaineresowanych / 

luty , marzec były to miesiące przeciętne , jak co roku , ALE !! jak nigdy kwiecień był masakrycznie zły  ,to było dno , nie pamiętam takiego od ponad 30 lat  ,ale było to dno bo już od początku maja nastąpiło mocne odbicie i jest tak do dnia obecnego .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  i kolejna odpowiedź pracownika pomocy , teraz oblałem się kawą 

cyt ,,Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Zweryfikowałem Pana sprawę i widzę, że wnioski zostały odrzucone z powodu braku zwrotu środków do Kupującego.

Proszę o przesłanie potwierdzenia zwrotu środków.

oznacz moderatorów

Yoopi3
#10 Popularyzator#

A ile masz wizyt- statystyka dostępna za darmo na koncie do danych historycznych- u mnie np. w jeden dzień mam 1000 odsłon, a w drugi 10 (nic nie zmieniając w ofercie, promocjach), to chyba nie jest normalne, algorytmy Allegro wyświetlają co im się podoba w danym dniu, pewnie rotacyjnie i nawet nie wiesz,że twoje oferty są w ogóle niewidoczne na portalu. A później zdziwienie.

oznacz moderatorów

AnotherWorld2020
#7 Wielbiciel#

gdzie jest dokładnie ta opcja wizyt-statystyk dostępna w Allegro ?

 

Czy chodzi o :

Moje Allegro - Sprzedaż - Obsługa ofert - Mój asortyment

 

i tam sprawdzić ilość wyświetleń tak ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

wwwartmaxi-pl
#8 Zapaleniec#

Wyraźnie widać że coś się dzieje. U mnie tak samo duży spadek  wyświetleń aukcji z 7 sierpnia na 8 z 1100 na 270. 

 

oznacz moderatorów