anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający Masowo Blokuja Konta Za Napisanie Komentarz!!!

elodawid
#10 Popularyzator#

Czy na allegro to już plaga? Dlaczego sprzedający blokują konta za napisanie negatywnego komentarza!? To jest nie zgodne z regulaminem i nadal to robią, a allegro nic z tym NIE ROBI więc po co to jest w regulaminie? Ogarnięcie to w końcu!?

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

NipponShorty
#13 Ambasador#

Ty masz prawo napisać negatywny komentarz wpływający na sprzedaż, Sprzedający ma prawo dodać Ciebie do listy " moich nieaktywnych kupujących" byś ponownie nie dokonał błędnego wyboru i nie kupił produktu u sprzedawcy  u którego nie byłeś zadowolony z jakości produktu/obsługi 

oznacz moderatorów

elodawid
#10 Popularyzator#

I twoim zdaniem to jest ok tak?

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

a dobieranie do "smarka " i natychmiastowa rezygnacja z 90% wartości dostawy to jest ok? Jak Kuba bogu tak bóg Kubie.

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Otóż to. Ja dzwonię do kupujących, którzy już na dzień dobry - widać - kombinują.

Beztrosko chwilę po zakupie słyszę, że kupił 3 części samochodowe, żeby dwie odesłać a zostawić tę za 12 zł.

Kupił w SMARKU za 0 zł. Ja zapłacę za przesyłkę. Sprzedający nie ma gratis. To będzie prawie dycha. Kolejna dycha za zwrot do sprzedającego.

 

Cytując autora wątku: "a allegro nic z tym NIE ROBI" "

"I twoim zdaniem to jest ok tak?"

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

elodawid
#10 Popularyzator#

Ciekawa historia, ale co to ma wspólnego z blokowaniem konta po napisaniu komentarza...

oznacz moderatorów

innanizwszyscy56
#8 Zapaleniec#

ja się dziwię sprzedawcom, którzy mają smarta, kupujący kupują i co chcą to robią dla kupującego to eldorado ,dla sprzedawcy już raczej nie:/

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@elodawid  czyli podejście: "jak Kali ukraśc krowy to dobry uczynek a jak Kalemu ukraść krowy to bardzo zły uczynek" jest w porządku?

Jak Kupujacy wystawic negatyw to dobry uczynek a jak Sprzedający zablokować kupujacego to bardzo zły uczynek?

Ja osobiście jeśłi bym trafił na sprzedającego gdzie byłbym aż tak niezadowolony z transakcji aby wystawiać negatyw to raczej byłbym wdziećzny za dodoanei mnie do listy nieaktywnych aby w przyszłosci sie na tego sprzedawce przypadkowo ponownie nie nadziać

oznacz moderatorów

elodawid
#10 Popularyzator#

I twoim zdaniem jest to ok? Więc powiedz mi po co na allegro jest opcja wystawiania negatywnego komentarza skoro to się wiąże z blokada konta i tak robi 90% sprzedających, I to jest spoko tak? Pamiętaj że sprzedający nie może Cię zablokować po wystawionej opini...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@elodawid pomyliły Ci się systemy polityczne

prl i jego bitwa o handel się już skończyły

99.99% sprzedawców blokuje pieniaczy, trudnych klientów i itp.

W normalnej wersji allegro, z negatywami dla kupujących nikt by Ci już nie sprzedał towaru, a po takim wpisie tutaj byłbyś zablokowany u wszystkich

Nikt nie jest niewolnikiem własnego biznesu

@Client:63938314 

A co powiesz na takiego sprzedającego który wrzuca zdjęcia z ładowarki samsunga z wersji europejskiej,w opisie jest że europejska a wysyła ci do POLSKI wtyczkę angielską

wg allegro to ten sam produkt, co się czepiasz 🙂 - żartuję - reklamacja lub odstąpienie od umowy oraz komentarz w opisie produktu - dostałem złą wtyczkę - produkt jest podrobiony nie na rynek polski

niech allegro sprząta swój bałagan z prodktyzacją i błędnymi gotowymi opisami produktów

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@RED  - bzdura !
Żaden komentarz  w opisie produktu - tylko NIEZGODNOŚĆ towaru z opisem i dla takiego sprzedawcy negatyw należy się od razu.
Jak dostaniesz cegłę zamiast telefonu to też napiszesz w komentarzu do produktu, że to nie ten produkt...?

Co do bałaganu allegro z "produktyzacją" to się w pełni zgadzam. Totalny kret.nizm.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Arkadia_OK 

obecnie 99% ofert jest tworzonych automatycznie w oparciu o gotowe opisy allegro, jak generowałem w ten sposób oferty to np: przy chęci sprzedaży cegły miałem opis telefonu

do tego allegro podmienia w ofercie parametry, czy też daje własny tytuł inny  niż nazwa oferty, do tego dochodzą dziwne problemy z odświeżaniem oferty przy jej wystawianiu i tworzeniu na podstawie poprzedniej, jak ktoś tego dokładnie nie sprawdzi to potem jest problem

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Arkadia_OK 

Każdy konsument jako kupujący ma szczególną ochronę, nie jest tym pisanie opinii czy hejt

 

Jak wystawisz mi np: komentarz na allegro, który zaczyna się od słów nie polecam firmy (w domyśle nie kupujcie u nich) plus dodasz obowiązkowe słownictwo ukryte pod gwiazdkami - to już nigdy od nas nie dostaniesz towaru.

Nie chcesz kupować, nie polecasz to przyznaj uczciwie chociaż wobec siebie, że nie chcesz tam kupować, my blokadami Ci w tym pomożemy 🙂

Sprzedaż i kupowanie na allegro to nie teleturniej, 99% problemów tworzy sam serwis chociażby napuszczając na siebie kupujących i sprzedawców. Uokik wybitnie w tym pomaga

bo Sprzedawca nie może komentarza takiemu kupującemu wystawić -

Wiesz dlaczego- już wyjaśniam

jak ktoś kupuje np: kabel do drukarki by go używać do bicia dzieci lub próby powieszenia teściowej to sprzedawca nie może ostrzegać pierwszy przed szaleńcem bo konsument może się bać sam ocenić sprzedawcę więc jest gnębiony (a miał napisać, że kabel źle mu leży w ręce) - tak pisał uokik podając mniej drastyczne przykłady

i do tego może po wypróbowaniu (na dzieciach) go zwrócić i żądać pełnej kwoty za towar plus wysyłkę i według allegro może tak robić 3 razy

 

@elodawid ma jak ktoś napisał tutaj mentalność Kalego

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@RED Piszesz zupełnie nie na temat, a nawet "od rzeczy".
Wrzucasz jakieś emocjonalne wstawki zamiast konkretów.

Jeżeli opis jest fizycznie niezgodny ze sprzedawaną rzeczą (a nie z odczuciami kupującego) to jest to bez wątpienia powód do reklamacji i odpowiedniego komentarza. Może dla ciebie różnica w typie wtyczki nie ma znaczenia (wszystko jedno co sprzedasz), ale dla kupującego ma duże znaczenie.

Tak jak gdzieś wcześniej pisałem, Allegro i jego "produktyzacja" nie ułatwia życia sprzedawcom (kupującym też nie zawsze), ale to nie powód, aby te problemy przerzucać na kupujących.

Jak sprzedajesz niebieską cegłę, ale w katalogu produktów Allegro nie ma tej niebieskiej cegły, bo są tylko czerwone i zielone to przerzucasz właśnie swój problem (stworzony przez Allegro) na kupującego i potem się dziwisz, że ten kupujący ma do ciebie pretensje.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Możemy rozbić to na czynniki pierwsze - jaki był powód wystawiania negatywnych komentarzy z Twojej strony?

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Przecież wystawienie komuś NEGATYWA to prawie jak złapać pana Boga za nogi.

Zniszczyć komuś reputację, wyżyć się, nabrać 50% więcej fejmu przed własnym lustrem i opowiedzieć o tym po kościele w niedziele, całej rodzinie przy rosole.

Polaczkowatość taka. Skopać, dołożyć i się tym cieszyć.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

elodawid
#10 Popularyzator#

To po co jest opcja wystawiania negatywnego? Widzę że robisz sporo szumuno o to, czyżby tobie też wystawiali negatywy xD Pamiętaj chłopcze jedno że negatyw nie bierze się bez przyczyny. Pozdro

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

@elodawid chłopcze ? Mam 52 lata. Ale dzięki.

Negatywy z zemsty ? Tak, ostaliśmy od przybyszów zza wschodniej granicy. Kupili celowo kolejny produkt,  żeby dowalić nam dwa jednocześnie. Za odmowę odbioru i wymiany na nowy filtra paliwa, który być może oni sami połamali montując pod płotem przy lesie.

 

Podsumujmy.

 

ILE NEGATYWÓW JUŻ WŁOIŁEŚ swoim sprzedawcom ?

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

elodawid
#10 Popularyzator#

Na allegro jestem od ponad 18 lat to trochę dłużej niż pana konto, ile wystawiłem, jak mam być szczery to przez ten czas to może z 15 a 20 negatywów, jestem osobą która omija wystawiania takich opinie, ale jeśli sprzedający wysyła Ci inny towar niż kupiłem, później wysyła Ci uszkodzony towar, nie odpisuje na wiadomości, zwleka lub sie spuznia ze zwrotem pieniedzy, czy też osądza Cie że go wyzywasz lub przez telefon sprzedający wyzywa Cię od starych frendzli itp to co mam wystawić Pozytywny komentarz w takich przypadkach? Wtedy leci negatyw i opisanie zachowanie sprzedającego i całej sytuacji wraz z towarem. Jak wspomniałem nie jestem za tym ale chamski sprzedający trafia się coraz częściej.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@elodawid Otóż czasem negatyw bierze się bez przyczyny (czy też może bez uzasadnionej przyczyny).

Przykład? Jeden Pan kupił ode mnie router (nie muszę chyba dodawać, że był przetestowany, w 100% sprawny itd.) i bardzo krótko po odbiorze paczki otrzymałem komentarz negatywny  o treści:

"Mam starszy router czterdziestkę ten starszy MODEL Alcatel i jest SZYBSZY NIŻ TEN CO U WAS KUPIŁEM."

Nawiązałem kontakt i Pan oznajmił że w sumie to ten router może być, on to tylko tak napisał dla informacji a jak mu zrobię rabat 30% to usunie ocenę.

oznacz moderatorów