anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający Masowo Blokuja Konta Za Napisanie Komentarz!!!

elodawid
#10 Popularyzator#

Czy na allegro to już plaga? Dlaczego sprzedający blokują konta za napisanie negatywnego komentarza!? To jest nie zgodne z regulaminem i nadal to robią, a allegro nic z tym NIE ROBI więc po co to jest w regulaminie? Ogarnięcie to w końcu!?

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

LEW433
#21 Demiurg#

Oni (pisał taki tu jeden) kupujący ma kupić i spadać na drzewo. Masz być zadowolonym że Ci pozwoli łaskawie u siebie kupić.

oznacz moderatorów

MagdalenaFtk
#8 Zapaleniec#

Ten wątek świetnie odzwierciedla bezsensowne podziały między Kupującymi a Sprzedającymi, które stworzyły łącznie: miary ocen i jakość sprzedaży, co pociągnęło za sobą wymuszenia + płacenie rekompensat, żeby te miary się nie obniżyły oraz w afekcie blokowanie Kupujących żeby oszczędzić straty = wyszły z tego obustronne pretensje i niechęć do drugiego. Handel kojarzył się kiedyś z czymś przyjemnym, teraz są to tylko przepychanki, często przedszkolne i cyferki w jakości, która i tak nic nie wnosi, ale utrzymać ją trzeba, jeżeli ktoś chce tutaj sprzedawać. Nic więcej, bo ona już dawno nie ma nic wspólnego z jakością obsługi Klienta.  Najgorsze jest w tym to, że tak na prawdę obie strony na tym tracą może często tego nie widzą ale jednak. Cwaniactwo zawsze było i będzie (mówię tu o obu stronach), szkoda tylko, że przez nadużywanie (obu stron) każdy wrzuca każdego do jednego wora i widzi tylko swoje racje. Nic innego się nie liczy. Dużo czytam wątków tutaj na gadane, bardzo dużo tutaj wzajemnych oskarżeń między dwoma "obozami" pozwolę sobie to tak nazwać i w stronę moderatorek na końcu. Smutne to. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@elodawid A nie można się obejść bez samozwańczych "szeryfów" > niech się martwią pracownicy Allegro > za to im płacą.

oznacz moderatorów

QueLord
#10 Popularyzator#

Czyli jednym słowem, sprzedawca poszedł Ci na rękę i zapewnił, że nie dokonasz ponownie zakupu, który może spowodować niezadowolenie. Moim zdaniem, nie zostaje nic innego jak szczerze podziękować sprzedawcy za ten dobry uczynek! 😄 

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#11 Animator#

@QueLord Zgadzam się w pełnej rozciągłości. Sama bym chciała móc blokować wyświetlanie ofert sprzedających, na których zawiodłam się tak bardzo, że musiałam ocenić negatywnie. Prawie nigdy tego nie robię. Jeśli nie jestem w pełni zadowolona, po prostu nie oceniam transakcji. Komentarz negatywny to ostateczność i jedyne, co skłoniłoby mnie do jego wystawienia, to brak realizacji transakcji (+brak kontaktu i próby wyjaśnienia sytuacji) lub rażące naruszenia praw konsumenta.

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@-Sainkho- Blokowanie wyświetlania ofert sprzedających, których "zablokowałem" jest funkcjonalnością od dawna proponowaną - ale to chyba przekracza kompetencje dewelopmentu Allegro...
Od dawna chciałem, aby w mailu z nowymi "Ulubionymi wyszukiwaniami" nie znajdowały się oferty od niektórych sprzedawców. Nie chcę od nich kupować, gdyż wiem, że ich opisy ofert nie do końca zgadzają się ze stanem faktycznym, a wystawiają dość dużo ofert i to powoduje, że nie mogę szybko znaleźć tego czego chćę kupić.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@Arkadia_OK Czasami nawet kilkadziesiąt tysięcy ofert z jednego z kilku kont od tego samego sprzedawcy 😕

oznacz moderatorów

EElektryka_com
#11 Animator#

Zgodnie z prawem sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży jeśli ma uzasadniony powód ku temu. Napisz do sprzedawcy, musi wyjaśnić odmowę sprzedaży, jeśli uważasz się pokrzywdzony idziesz do sądu. Regulamin Allegro nie jest źródłem prawa w Polsce. I nie zanosi się by to się miało zmienić :))

oznacz moderatorów

innanizwszyscy56
#8 Zapaleniec#

A czy to jest uczciwe, że kupujący wystawia mi komentarz a ja jako sprzedawca nie mogę wystawić komentarza kupującemu? a czy uczciwe jest to.że sprzedawca mnie zablokował bo kupowałam u niego wiele ubrań ale część oddawałam, przecież mam do tego prawo???

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@innanizwszyscy56 Właśnie takich kupujących na próbę powinno się blokować. "Mam do tego prawo" przynosi wymierne straty sprzedającym. Kupujący się z tym nie liczy. Za każdy taki zwrot powinien być zablokowany i podwójnie obciążony za przesyłkę.

oznacz moderatorów

innanizwszyscy56
#8 Zapaleniec#

tak tylko kupując w sklepie mam 30 dni na zwrot i nikt mnie nie blokuje, kupując przez internet nie mam możliwości przymierzenia ubrania i kupuję w ciemno, często bez podanych wymiarów, wiec to takie trochę słabe, szczerze, jest smart to kupuję ,gdyby go nie było nie kupiłabym w ciemno ubrań za większą kwotę, ja jestem zarówno sprzedającym jak i kupującym i wiem jak to wygląda, zresztą od września chyba koniec mojej przygody z allegro ,ciągle jakieś udogodnienia ale dogodne niewiadomo dla kogo bo na pewno nie dla nas ,na innych portalach sprzedażowych nie ma takich cyrków . Ja sprzedaje od 20 lat i wiem jak to wyglądało kiedyś ,a jak teraz, nigdy niczego nie kupiłam np. sugerując się kodem ean po co to ,gdzie indziej aukcje wystawiam kilka sekund na allegro kilkanaście minut:/

oznacz moderatorów

innanizwszyscy56
#8 Zapaleniec#

Druga rzecz co gdy kupujący kupi i nie zapłaci, też  nikt z tym nic nie robi a ja nie mogę towaru wystawić przez 7 dni i tyle tez czekam na zwrot prowizji , a kupujący ma to w nosie ,przecież prawnie zawarł ze mną umowę. Szkoda ,że za prąd czy gaz muszę płacić bo jak nie to mnie odetną:/

oznacz moderatorów

innanizwszyscy56
#8 Zapaleniec#

to temat rzeka i można by tak miesiącami, na szczęście mam lepsze rzeczy do roboty:-)

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@elodawid   To normalne zachowanie sprzedających.  Bo pisanie komentarzy  dla Allegro to jest absolutne nieporozumienie,  komentarze w takim układzie jak są obecnie nie powinny mieć miejsca.

Sprzedający zawiera umowę z kupującym. Więc co ma do tego strona trzecia,  nie mająca nic wspólnego z transakcją, albo bardzo niewiele?

To zupełnie analogiczna sytuacja, gdyby sąsiad pytał się ciebie o komentarz, o opinię jak było wczoraj z żoną?  Ani domaganie się takiej opinii ani  udzielanie takiej informacji jest po prostu nieetyczne.

Po prostu opinii  nie powinno się na  Allegro  pisać.

oznacz moderatorów