anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedaz

firma-darwik
#9 Pomysłodawca#

Witam  na tym bloku  ktoś skarżył sie ze spada sprzedaż na allegro  ja mam firmę prawię 20 lat i znam ten powód  to cena te cwaniaki z allegro podnoszą nam  prowizję   to musimy podnosić cenę  a wysoka cena plus koszt wysyłki to każdy sobie kupi u siebie w sklepie  w tej cenie i wie co kupuje bo z zakupami na allegro różnie bywa ktos zamawia towar kolor czarny a dostaje biały   allegro to poprostu grabie które grabią do siebie  a sprzedający to biały murzyn ma zapier---ć dzien i noc i robić paczki i zarabiać na paczke landrynek  i tracić klijentów  z powodu wysokiej ceny   gdyby w allegro pracował mądry ekonomista i myslał tak jak ja to by prowizje był mniejsze   i sprzedaz by ruszyła

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@firma-darwik wszystkie zmiany są zapowiadane wcześniej i dajemy Wam możliwość przeanalizowania Waszych celi biznesowych, aby do zmian się przygotować. Rozumiem, że nie zgadzasz się z podwyżką prowizji, jednak dla przypomnienia dodam, że korzystając z Allegro, otrzymujesz pełną infrastrukturę, za którą, jak w przypadku własnego sklepu, nie musisz płacić. Zależy nam na Waszej sprzedaży, ponieważ jest ona równoznaczna z naszym rozwojem. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

firma-darwik
#9 Pomysłodawca#

mam w ofercie wąż ogrodowy 1 cal 50 m za 150  zł  allegro zabiera aż 15 zł prowizji mnie zostaje ok 9 zł minus pakowanie ok 2 zł to zostaje 7 zł to   to jest chore

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@firma-darwik 

Lekko nie jest, to prawda 😛 

Jednakże @cloudcloud też ma troszkę racji, coś za coś. Obecnie nikt nie pracuję pro bono. 

Jest infrastruktura, reklama, możliwość dotarcia do sporeeeej ilości potencjalnych klientów. 

Prowizja w mojej kategorii jest identyczna jak w Twojej. Mam też towary, jeszcze mniej rentowne niż Twój przykład, o którym pisałeś powyżej. 

Na szczęście specyfika mojej branży pozwala mi na to, i często klienci dokonują zakupów "łączonych" 

Kwestia analizy, mniej rentowne produkty może warto odpuścić. 

 

Mi najbardziej doskwiera brak normalnej komunikacji pomiędzy allegro a sprzedającymi. 

Platforma powinna wyjść nam troszkę na przeciw. Fajnie byłoby zorganizować jakieś spotkanie, konferencje a nawet festiwal 😄 

Poznać innych sprzedających, pracowników z allegro i zobaczyć jak to wygląda z drugiej strony. 

W biznesie targi są czymś normalnym, tutaj mi trochę tego brakuje. Wspólnie powinniśmy budować platformę, która da możliwość generowania większych przychodów nam wszystkim. 

 

Sądzę, że po tak olbrzymich pieniądzach mających na celu zachęcenia do korzystania z platformy kupujących, może warto byłoby choć ułamek zainwestować w sprzedających. Poznanie się z pewnością zwiększyłoby wzajemne zaufanie i wiarę, że faktycznie budujemy coś razem , a nie jesteśmy tylko podmiotami do opłacania Wam faktur 😉 

 

ps. zaznaczam, że jestem trzeźwy 😄 i naprawdę liczę na jakąś inicjatywę, ze strony platformy w kierunku sprzedających! 

 

Dobrej nocy

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@cloudcloud"dajemy Wam możliwość przeanalizowania Waszych celi biznesowych"  teoretycznie tak jest, ale jak możemy zaplanować " cel biznesowy" gdy zamierzacie wprowadzić dodatkowe prowizje od wysyłek, których naliczanie jest całkowicie nieprzewidywalne, i w ogóle nie zależy od sprzedawców?

oznacz moderatorów

marky_20
#9 Pomysłodawca#

Po pierwsze używaj znaków interpunkcyjnych, po drugie sprawdź czasem błędy w treści po czytać się nie da.

Nie wiem jak ty ale jak ja prowadziłem firmę na allegro to jak ktoś coś zamawiał to dostawał dokładnie taki produkt, jak w zamówieniu.

Nie wysyłałem innego koloru, rozmiaru, czy produktu. Jeśli tak prowadzisz firmę to nie dziwie się, że sprzedaż leci w dół.

Co do ceny to 20 lat temu chleb kosztował 1zł a dziś 5zł. To nazywa się inflacja. Fakt prowizja idzie w górę, ale to nie jest jakaś straszna podwyżka. i dotyczy ona wszystkich sprzedających. Nie wiem co sprzedajesz ale większość produktów na allegro ma cenę porównywalną do cen w sklepie stacjonarnym. JEdnakże zakup online ma tą przewagę, że kupujący z domu nie wychodzi bo większość woli, żeby kurier im to podrzucił.

oznacz moderatorów

firma-darwik
#9 Pomysłodawca#

Ja wysyłam towar zgodnie z zamówieniem  ale czasami przeglądam  oceny mojej konkurencji 

oznacz moderatorów