anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Stare dane do wypłaty PayU (Pomyłka)

Premium4You
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich. Mam problem, ponieważ numer rachunku bankowego weryfikowałem dawno temu i dane tam są nieaktualne. Kilka lat temu mBank nadał mi nowy rachunek z nową kartą na takie same dane. Niestety nie zauważyłem tego i zleciłem przedwczoraj wypłatę przez PayU na stare nieistniejące konto.
Co się dzieje w takim przypadku? Bank cofa środki na konto Allegro czy muszę udać się do oddziału i zgłosić pomyłkę? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Halfrunt
#18 Luminarz#

Może jeszcze się uda zatrzymać wypłatę, dobrze przywołać moderatorów o tak  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Możesz też się skontaktować z pomocą Allegro przez ich formularz kontaktowy z działu pomoc (im szybciej tym lepiej) 

Jeśli wcześniejszy numer konta nie został przydzielony innemu użytkownikowi (bo takie sytuacje też się zdarzają) to wpłata wróci do PayU.

oznacz moderatorów

Premium4You
#8 Zapaleniec#

Zmieniłem już numer rachunku, chociaż trzeba czekać na weryfikacje. Banki w większości nie mogą dać czyjegoś numeru konta komuś innemu i w dodatku, że mam to na takich samych danych (imię/nazwisko/adres). W najgorszej jeżeli PayU już wypuściło przelew to pieniądze „utkną” w banku i będę musiał to zgłosić. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

..."Banki w większości nie mogą dać czyjegoś numeru konta innej osobie" ale czasami dają😀

https://subiektywnieofinansach.pl/pani-ewa-omylkowy-przelew-numer-rachunku/

Napisz do pomocy Allegro może wstrzymają przelew przed wysyłką. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Premium4You Wypłata została już przekazana do banku. Jeśli Twój rachunek jest zamknięty, bank zwróci nam środki w ciągu 7 dni. Gdy ponownie zostaną zaksięgowane na saldzie Allegro Finanse, będziesz je mógł wypłacić na właściwy rachunek.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Premium4You
#8 Zapaleniec#

Napisałem też wcześniej do pomocy Allegro i bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pomoc 🙂

oznacz moderatorów

Premium4You
#8 Zapaleniec#

@nat_not Cała sytuacja dobrze się skończyła, ponieważ środki w ciągu kilku dni wróciły na konto przez PayU. Aktualnie mam blokadę wypłat. Mogę prosić o jej zdjęcie? Nowe konto już mam ustawione i w trakcie weryfikacji.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Premium4You Zgodnie z informacjami z wiadomości mailowej ściągnęliśmy już tę blokadę, więc możesz zlecić wypłatę środków na swój rachunek bankowy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów