anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sugestia dla allegro - kwestia wznawiania aukcji np. po urlopie (opcja zestawy i rabaty)

mikeza
#20 Guru#

Rozmawialiśmy ostatnio o kwestiach urlopu i ocen kupujących w tym okresie. Wiadomo, że nie każdy zwraca uwagę na info o czasie wolnym od pracy, dochodzi niestety do sytuacji nieciekawych, gdzie kupujący dokonuje zakupu w okresie urlopu, otwiera dyskusję, a allegro zamiast uświadomić kupującego, że kupił produkt od osoby na urlopie to jeszcze potrafi zawiesić konto za brak odpowiedzi i szybkiej reakcji.

Niestety temat urlopu jest mocno niedopracowany przez allegro, wymaga się między innymi od nas generowania etykiet i bycia w stałym kontakcie z klientami w tym okresie, co podlega oczywiście ocenie przez serwis. Reasumując urlop nie jest urlopem, skoro trzeba w jego trakcie pracować 🙂

Wydaje się, że jedynym sensownym rozwiązaniem dla sprzedającego, który np. nie ma nikogo kto mógłby go zastapić w trakcie urlopu jest zakończenie wszystkich aukcji. Problemy z ocenami i nierozgarniętymi klientami się automatycznie rozwiążą. W sumie można nawet kilka tysięcy aukcji odznaczyć i zakończyć, a po powrocie z urlopu po prostu wznowić. W teorii nic trudnego. Jeśli mamy ustawioną wielowariantowość, to ona nam się również wznowi. 

Niestety problem jest z opcją "narzędzia do promocji" zestawy i rabaty. Z niewiadomych dla mnie przyczyn opcja ta po wznowieniu zakończonych aukcji nie jest aktywna. Dla mnie to duży problem, bo przy kilku tysiącach aukcji, mam ustawionych bardzo dużo zestawów. Jeśli miałbym je zakończyć, to ręczne wprowadzanie na nowo zabrałoby masę czasu.

Pytanie do allegro @cloudcloud  @nat_not  @_HolaOla_ , czemu te zestawy się nie wznawiają w momencie aktywacji zakończonych aukcji. Czy to jest taki problem, żeby była taka opcja ?? Nie ukrywam, że ułatwiłoby to znacznie aktywację aukcji, np. po zakończeniu ich w trakcie urlopu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mikeza
#20 Guru#

nikt nie ma żadnych pomysłów w tym temacie ?  według mnie pozostawienie zestawów po wznowieniu aukcji to byłoby duże ułatwienie dla nas sprzedających. Zupełnie nie rozumiem dlaczego się nie wznawiają ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nikt z allegro nie wypowie się w temacie, czy jest to technicznie możliwe ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Jest sobota po południu - środek weekendu. Daj im trochę czasu na odpowiedź. Nie będą tej kwestii na szybcika konsultować, musieliby zwołać sztab ludzi.

 

Ja miałem taki przypadek że Kupujący własnie w piątunio wieczorem otwiera dyskusje. Czyta że mam 24h na odpowiedź. Ja to zlewam bo akurat były ważniejsze rzeczy. Ten mnie ponagla. Włączył się pracownik allegro do dyskusji i uświadomił Kupującego że weekend nie wlicza się do tych 24h. Tak więc czasem coś zadziała prawidłowo.

 

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@__RPM_  sprawa nie jest nagła, ale tak mnie naszło wczoraj, dlaczego po wznowieniu aukcji nie ma zestawów, które wcześniej były stworzone. Przecież to nie jest żaden problem dla allegro, żeby je zostawić 🙂 W jakim celu nie są wznawiane ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Dziękujemy, że poświęciłaś czas, żeby podzielić się z nami swoją opinią. Sugestię przekazaliśmy do odpowiednich osób i choć nie możemy zapewnić, że w najbliższym czasie zdecydujemy się na wprowadzenie zmian, każda opinia użytkowników jest ważna na etapie ich projektowania.

Życzę udanej niedzieli🙂

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@nat_not  dziękuję za zainteresowanie. Moim skromnym zdaniem to dobre rozwiązanie, w przypadku zakończenia aukcji np. podczas urlopu. Po ich wznowieniu zestawy niestety są nieaktywne, więc ponowne ręczne ich wprowadzanie jest badzo czasochłonne. Ja mam np. setki takich zestawów przy kilku tysiącach aukcji. Oczywiście, jeśli ktoś prowadzi ciągłą sprzedaż to nie ma potrzeby kończyć aukcji, ale mamy sytuacje losowe (choroby, albo tak jak teraz kwarantanna, czy chociażby zwykły urlop, gdzie ktoś mimo wszystko woli zakończyć aukcje, żeby nie doprowadzać do spięć z kupującymi, którzy nie doczytali informacji o urlopie, a tacy zawsze się znajdą, znam to po sobie)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

A czy ktoś ze sprzedających ma jakieś przemyślenia odnośnie tego pomysłu, bo może jakby było więcej głosów w tej kwestii, to allegro prędzej wprowadziłoby zmiany. A tak to wygląda, że tylko mi jednemu przeszkadza brak tej funkcji ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Mnie przeszkadza to, iż nie można edytować zestawów. Czy to jakiś problem zrobić ten przycisk?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@__RPM_  fakt, to też powinno być możliwe do edycji, bo teraz trzeba zestaw usunąć i od nowa powiązać produkty. Wygląda, na to, że jest sporo do zrobienia w tej kwestii i nie tylko opcja wznawiania jest do poprawki 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

podbijam jeszcze raz temat, bo nie chce mi się wierzyć, że sposób działania zestawów jest tak doskonały, że przeszkadza tylko mi i koledze _RPM_. Nikt więcej nie ma żadnych wniosków i pomysłów w tej kwestii ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

KeyboardWay
#7 Wielbiciel#

Dokładnie, właśnie wznowiłem 170 aukcji i żadne zestawy i rabaty nie są aktywne. Krew mnie zalewa.... Dwa dni je tworzyłem.
To, że nie można ich edytować to kolejna i nie ostatnia kaszanka w wykonaniu @nat_not Allegro....

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@KeyboardWay  jak widać nikt się tym tematem nie przejął skoro wspominałem o tym ponad pół roku temu. Totalna zlewka, dziwne, bo to też jest w interesie allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

KeyboardWay
#7 Wielbiciel#

Katastrofa, jak myślę ile teraz mam podpinania, to po prostu mi się nie chce... a musiałem zawiesić sprzedaż żeby nie przekroczyć o kilka złotych przychodu na pseudo tarczę 5.0 dla eventowców....
W grudniu będę musiał prawdopodobnie znowu zawiesić sprzedać na tydzień - dwa i znowu wznowić aukcje.

porażka.

oznacz moderatorów