anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Suma wartości wszystkich ofert

MAMY ROZWIĄZANIE!
mdfimage
#10 Popularyzator#

Macie jakieś fajne sposoby na podsumowanie wartości aktywnych aukcji na waszych kontach?

Do tej pory robiliśmy to tak:

Pobieraliśmy listę aktywnych aukcji z panelu allegro, w excelu zamienialiśmy kolumnę z wartościami w zł na komórki liczbowe (aby skorzystać z funkcji  "suma") i zaznaczaliśmy całą kolumnę. Wady takie rozwiązania to brak możliwości uwzględnienia liczby sztuk danego przedmiotu na jednej aukcji. Metoda z góry liczy że jest jedna szutka...

Próbowałem poszukać tej opcji w EasyUploaderze ale bezskutecznie. 
Może ktoś podpowie jakieś proste i ciekawe rozwiązanie?

Z góry dzięki 🙂 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
serwis-texas
#19 Nestor#

@mdfimage 

No ale że? Skoro masz cenę i zakładam że prawidłową ilość które są w ofercie to wystarczy pomnożyć cenę razy sztuki a potem zsumować.

oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

Mam ręcznie mnożyć ceny przez ilość sztuk przy kilku tysiącach pozycji ?

 

168098735b19b3f5502a66907297

 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@mdfimage 

Musisz przyznać (nie ma tu złośliwości żadnej) że nie umiesz w excela. Jeżeli chcesz to Ci to policzę jak wyślesz mi plik.

oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

Oczywiście że nie umiem, inaczej bym nie zakładał tego wątku... Stąd czekałem na gotową formułę bądź polecenie jakiegoś programu który zrobi to za mnie 🙂 

[edycja]

Jakbyś mógł wyjaśnić jak to zrobić na przyszłość to będziemy bardzo wdzięczni ❤️ 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@mdfimage 

Usuń już link.

Dziewczynki, prośba o usunięcie linka

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

Link i tak już wygasł 🙂

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@mdfimage 

Podaj mi normalny adres e-mail. Przez CW excel nie idzie.

oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

biuro@motooutlet.pl

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@mdfimage 

Tak żeby było jak najłatwiej. W easyUploader, na ofertach, pozostaw tylko kolumny CENA KT i POZOSTAŁO. Zaznacz jakąś ofertę, wcisnij CTRL+A, następnie CTRL+C, otwórz gołego excela, zaznacz komórkę A1 i CTRL+V. Następnie w wolnej kolumnie musisz napisać formułę, przykład Ci już wysłałem. Następnie, przeciągnąć formulę do samego dołu. Włącz jakiś poradnik na YouTube jak to się robi. Sumę umiesz 🙂

oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

Dostałem na maila, bardzo dziękuje za pomoc. Jak będziesz potrzebował jakichś części do motorków to zapraszam na zakupy z 8% zniżką w naszym sklepie 🙂 

oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

Łatwiej będzie mi skopiować 2 kolumny z excela i dorobić taką formułę z mnożeniem jak pokazałeś i zrobić sumę aniżeli bawić się w easyuploadera. 

Jeszcze raz dziękuję 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@mdfimage 

Nie za ma co 🙂 . Motocyklu niestety nie posiadam. Pamiętaj że w Easy masz tonę fajnych informacji z których można skorzystać od ręki. Pozdrawiam

oznacz moderatorów