anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tytuł oferty wprowadza w błąd?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Arangar
#7 Wielbiciel#

Czy Allegro musi wprowadzać w błąd kupujących? Zamawiałem dla Matuli lancety do nakłuwacza na telefonie filtrowanie i sortowanie działa jak Ukraincy powiedzieli statkowi rosyjskiemu. W produce napisane 100 sztuk toklikam kupuj szybko sprawnie. Towar do mnie doszedł, a dowiaduje się od sprzedawcy że allegro samo nadaje sobie nazwy a kupiłem 25 sztuk.

Dla czemu do jasnej ciasnej promujecie szybki zakup jak sami wprowadzacie w błąd a sprzedawca musi potem za was przepraszać. A w ce ie co kupiłem 100mial bym 200 a myślałem że kupuje naprawdę dobra promocje i 400 sztuk. 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
kostas11
#21 Demiurg#

@Arangar masz rację allegro zmienia tytuł i często jest z tym problem 😞 Poniżej masz przykład 100 sztuk kontra 1000 szt. To nie wina sprzedawcy tylko niedopracowanego katalogu 😞

wer.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

Nie rozumiem dlaczego Allegro uparło się żeby w nazwach wpisywać ilość sztuk skoro doskonale zdają sobie sprawę, że sprzedawcy robią swoje pakiety i pot tym samym kodem EAN mogą być oferty z różnymi ilościami. 

Wystarczy usunąć ilość sztuk z nazwy produktów w katalogu i rozwiąże to mnóstwo problemów. 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@ares_  Allegro w ogóle powinno usunąć tytuł produktu i zostawić tylko tytuł oferty, który podaje sprzedający.

Moim zdaniem zrobili to specjalnie, żeby zrzucić całą robotę na sprzedających, przy okazji zwalając na nich całą winę za wszelkie błędy 😉

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Arangar Zwracaj też szczególną uwagę jeżeli dokonujesz zakupów w aplikacji, bo tam jest masakra, tytuł oferty podany przez sprzedającego jest schowany pod parametry - ale to chyba zależy też od urządzenia. Generuje to sporo niepotrzebnych dyskusji i zwrotów i to głównie z winy Allegro, bo wymyślili sobie jakieś wyświetlanie błędnych tytułów, które wszyscy sprzedający mają poprawiać i wykonywać całą robotę za pracowników Allegro 😉

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Arangar  widzisz pierwszy to tytuł katalogowy allegro a dopiero na dole masz tytuł oferty nadany przez sprzedającego. Ktoś chce kupić pompę a kupuje drążek 😂 podobnie było w Twoim przypadku pomysł 002pomysł 002

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Odpowiedź jest prosta. A no dlatego, że zdjęcia dodane do katalogów oficjalnie stają się własnością portalu i ich oficjalny sklep może sobie z nich korzystać. A to, ze z samego portalu przez delikatnie mówiąc zrobił się burdel na kółkach i mają z tego powodu kłopoty zarówno kupujący jak i sprzedający to już ich nie obchodzi. Bo zawsze można zgłosić, jedno poprawią inne nie. A to co poprawią u jednego sprzedawcy popsują jednocześnie u innego ale co tam... Ja nie używam apki, bo same błędy na niej, na kompie łatwiej to wyłapać...

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Arangar, przepraszam Cię za czas oczekiwania na odpowiedź. Bardzo mi przykro, że zakup negatywnie Cię zaskoczył. Miał tu miejsce błąd w ofercie - produkt nieprawidłowo podpięto do oferty. Mogę Cię jedynie poprosić, aby przed dokonaniem zakupu zwrócić dodatkowo uwagę, czy nazwa produktu po prawej stronie nad ceną zgadza się z nazwą po lewej stronie. Jeśli w przyszłości zauważysz rozbieżność, a więc niezgodność danych w ofercie lub ich niejednoznaczność, możesz to zgłosić poprzez przycisk "Złoś ofertę błędnie powiązaną z produktem". Opcję tę znajdziesz pod zakładką "O sprzedającym": 

Zrzut ekranu 2022-06-5 o 08.22.15.png

Wiem, że to nie rozwiązuje sprawy, ale z uwagi na tę nieprzyjemną sytuację zdecydowaliśmy się przyznać Ci 20 Monet. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@mr_oma Kupujący dokonał zakupu na telefonie, więc tytułu nie będzie miał z prawej strony, tylko ukrywacie go pod parametrami, kupujący nie mają czasu na takie szukanie. Usuńcie w końcu ten tytuł produktu i wstawcie tam z powrotem tytuł oferty podany przez sprzedającego - tak powinno być. Po co mieszacie tak w głowie? Kupujący ma być informowany jasno i wyraźnie co kupuje, to sprzedający ustala warunki oferty i to sprzedający opisuje sprzedawany produkt, on wie lepiej co sprzedaje nie jakiś katalog.

Druga sprawa, zakładam, że chodzi o ofertę typu 11974285492. Ten produkt nie występuje w katalogu pod ilością 25 sztuk, tylko 100 - tak są one sprzedawane pod tym kodem.

Sprzedający nie chce sprzedawać całego pakietu 100 sztuk, tylko taniej po 25 sztuk i teraz co, ma za producenta wykupić sobie kod EAN? Nie jeden, tylko całą pulę, której nie wykorzysta?

Idąc dalej, kupujący zgłosi ofertę sprzedającego mimo, że 100% opisu wskazuje na 25sztuk i co dalej? Allegro odłączy sprzedającemu ofertę od katalogu? Wyślą bezpodstawnie ostrzeżenie? Zablokują konto?

Sprzedający prawidłowo skonstruował tytuł oferty podając 25 sztuk, w parametrach prawidłowo podaje 25 sztuk, w opisie widnieje 25 sztuk. To nie jest błąd po stronie sprzedającego, tylko po Waszej. Po zgłoszeniu takiej oferty Allegro odłączy ją od katalogu - co dalej? Automat znów ją podepnie? Sprzedającemu wyświetlicie, że oferta nie jest połączona z produktem, a jest to wymagane, więc co ma zrobić?

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego nadal tytuł produktu znajduje się na stronie oferty sprzedającego, powinno to zniknąć raz na zawsze, a wtedy zwroty, pytania i dyskusje zmniejszą drastycznie...

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Dobrze mówisz ,popieram , ale zaczęli już płacić za swoje błędy (20 monet) ,tylko na co się zdadzą jak klient za taką obsługę więcej tu nic nie będzie chciał kupować.

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Ze swoich pieniędzy przecież nie płacą...  Ot , kolejny przykład jakich teraz jest **piiip**ylion na Allegro 😉 Chciałem kupić ale  no to co to qurde jest ?  I nie,  nie mam zamiaru tego zgłaszać do Allegro. Niech sobie sami swój syf sprzątają. Krety ślimaki, jeden pierun dla krawaciarzy z działu produkturyzacji 😉

eightbitclone2_0-1654431096232.png

 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

To jest właśnie ten genialny pomysł Allegro, żeby bezmyślnie przepuszczać nowy produkt do katalogu, podczas kiedy wprowadza się automatyzację na podstawie danych wprowadzanych przez użytkowników.

Drogie Allegro, może i na taką fazę już za późno, ale serdecznie polecam wam stworzyć system, który zmusi pracowników Allegro do weryfikowania nowo wprowadzanych produktów zanim zostaną one dodane do katalogu, skoro już tak bardzo chcecie zrzucić pełną odpowiedzialność za Wasz projekt na sprzedawców.

Wszyscy byśmy na tym skorzystali, a zgłaszanie błędów w produktach już nie byłoby takie potrzebne. Pracownik Allegro nie miałby pewności czy karta produktu jest prawidłowa? Wystarczy wysłać zapytanie do producenta 🙂

DarkStoorM_0-1654433149726.png

 

 

DarkStoorM_1-1654433331028.png

 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Każda poważna firma ma ludzi od kontroli jakości tu jednak trudno ich szukać a najlepiej i najłatwiej to zwalać winę na sprzedawców albo robić coś tak by klienci widzieli zawsze sprzedawcę odpowiedzialnego za bałagan a nie tych co do tego dopuścili.

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Allegro do kontroli jakości desperacko próbuje zagonić sprzedawców , za darmo 😉

 

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Ale dostaliśmy do tej pracy istotne ułatwienie:

"jeśli zmienimy dane produktu z Katalogu, z którym są połączone Twoje oferty – damy Ci o tym znać. Dzięki temu sprawdzisz, jakich ofert to dotyczy i zaktualizujesz je."

Wiadomość z dnia 2022-05-31, 16:32

Pewnie już niedługo doprosimy się o filtr do szybkiego znalezienia ofert, do których dokonano zmian w produkcie. Na razie musi wystarczyć znaczek przy przewijaniu Mój asortyment.

 

annas14firma_0-1654448651253.png

  

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Jak widać, można to ustawić i zweryfikować  w pare sekund. No ale niestety Allegro będzie .... , analizować, przekazywać do odpowiedniego działu , weryfikować i zadawać **piiip**ylion pytań .

A tu , na AG bez obrazy , wystawią jakieś niunie frontem do klienta ,  które w zasadzie  nic nie mogą  zrobić  😉  Ale raz na jakiś czas szumnie,  jak juz coś zrobią  o tym będą pisać .."Cześć, zgłosiłam twoje pytanie do odpowiedniego działu/departamentu , udało sie problem rozwiązać "  Twoja jedna aukcja z 1000 została poprawiona 😉

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DarkStoorM, EAN jest zarejestrowany na 100 sztuk i takie są dane w produkcie. Jeśli Sprzedający sprzedaje lancety w innych opakowaniach niż 100, powinien mieć na to osobny produkt, a więc i osobny EAN.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@mr_oma  > EAN jest zarejestrowany na 100 sztuk i takie są dane w produkcie. Jeśli Sprzedający sprzedaje lancety w innych opakowaniach niż 100, powinien mieć na to osobny produkt, a więc i osobny EAN.

Po pierwsze, moim zdaniem jest to bez sensu, bo jeżeli kupuję u producenta opakowanie 100 sztuk pewnego produktu, to powinienem mieć możliwość sprzedaży rozłączonego pakietu jako wariant produktu bez konieczności wykupowania jakichś kodów.

Po drugie, jesteś w stanie mi potwierdzić, że produkt o kodzie 5904378480172 (25 sztuk) to jest ten sam produkt, który sprzedawany jest po 100, bo nigdzie nie ma takich danych? Jest identyczny pod względem parametrów?

Generalnie to nie jest problem jednego produktu, tylko na dużą skalę.

---

To na tym EAN-ie Sprzedający powinien założyć nowy produkt, a nie podpinać się pod EAN ze 100 sztukami w paczce

Teraz wracamy do 1), kupuję produkt z EANem 12345 100 sztuk u producenta. Chcę sprzedawać ten produkt po 10 sztuk, ale producent nie posiada takiego opakowania, więc wystawiam 10, bo akurat kupujący nie potrzebują 100 sztuk, ale nadal jest to produkt o EANie 12345, bo jest to wariant produktu tego produktu, który nie różni się cechami i pakiet 10 sztuk nie określa nowego produktu! Nie będę specjalnie kupował puli EANów za kogoś, żeby sprzedawać ten sam produkt. 🙂

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DarkStoorM, rozumiem Twój punkt widzenia. 🙂 Natomiast to Sprzedający odpowiada za to, aby jego oferta nie wprowadzała w błąd. Dlatego czasem konieczny jest kompromis, nawet jeśli Sprzedającemu pewne rozwiązania wydają się "bez sensu". Sytuacja, w której Kupujący czuje się wprowadzony w błąd jest szkodliwa również dla niego.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@mr_oma To ja proponuję taki kompromis:

Z systemu automatycznego tworzenia tytułu usuńcie parametry "ilość" oraz "waga" - to są najbardziej problematyczne parametry. Założenia projektu zostaną zachowane, tytuł produktu zostanie na miejscu (prawidłowy), a dopilnowanie parametrów ilościowo-wagowych faktycznie będzie teraz po stronie sprzedającego, bo będą one tylko w sekcji parametrów i opisu, na które sprzedający ma wpływ podczas wystawiania oferty, nie jak w przypadku tytułu produktu - przypomnę, wystawiający z API nie widzą tytułu produktu podczas wystawiania.

Pomysłu nie zgłoszę, bo i tak zostanie odrzucony. Tak tylko proponuję 😉

oznacz moderatorów